Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Je lepší kniha nebo film? xxx

26. ledna 2011 v 11:50 | Fanta |  Co se týče knih a čtení
Je lepší kniha nebo film? Podle mě a mých zkušeností na 80% vede kniha. Jsou to případy, kdy se podle knihy natočí film. Ale čtenáři již mají svou představu a vymyšlená svá místa kde se děj odehrává. Navíc do filmu se nevejde vše, a tak nám tam hodně věcí chybí. Nebo hlavní hrdinové nejsou takový, jaký jsi si představovali. Jako příklad bych uvedla film Eragon. Když jsem ho pak porovnívala s knihou, nacházela jsem spoustu nesrovnalostí - barva vlasů u Eragona, elfku jsem si více představovala jako je to v Pánu prstenů a Ugralové měli vypadat víc jako "zvířata" než lidé. Ale abych zde jen nekritizovala. To umí každý... Film jako sám o sobě se mi docela líbí. Krásná krajina, hudba nebo i Safira.
Ale jsou i případy, kdy je hezčí film. To například u, již zmíněného, Pána prstenů. Ale jestli to taky nebude tím, že jsem nejdříve viděla film... No nic. Kniha se mi zdála taková... jiná. Jako by to bylo uděláno spíše pro děti. A film? Spousta hezkých efektů, herci (Aragorn), krajina... Nejvíce se mi líbí 2. a 3. díl, když jsou tam ty války. Ne že bych měla ráda krvvavé filmy, ale vím, jak to zkončí a je to takový hezký, když porovnávám středověké a novověké způsoby boje. Tamty jsou takové mírumilovnější...
Ale případů, kde vede film je žalostně málo. A pokud jde o knihy, které byly napsány podle filmu, tak to jsem nečetla ani jednu. Zatím.

Tak si užíjte den a klidně pište, jestli se mnou souhlasíte nebo máte jiné zkušenosti nebo jste četli knihu podle filmu a jak to na vás zapůsobilo.
Už začínám kecat nesmysly... Tak zatím.
Fanta Light
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fiera Fiera | Web | 25. února 2011 v 17:16 | Reagovat

Ahojda, tak jsem se rozhodla, že se ti vyjádřím k tomuto článku.

U mě také vítěží v knížky asi v 95 % případů. Ať se jedná o zmíněného Eragona nebo další fantasy jako Harry Potter, či Twilight. Ale také "klasika" Máj se mi více líbí v knižní formě.

Jednou z mála knížek, které jsem četla až poté, co jsem viděla film byla Šifra mistra Leonarda. A to se mi film moc líbil, ale když jsem sipak přečetla knížku, film se mi přestal líbit, nebyly tam věci, které se mi v knížce nejvíce líbily. Škoda, ale jinak byl film docela dobře zpradovaný.

Jedinou knížku, napsanou až po filmu, kterou jsem četla jsou Snowboarďáci. Musím říct, pěkná snaha, ale dost děs. Vůbec se mi to nelíbilo.

Všeobecně je pro mě asi lepší buď pouze jedno nebo druhé. Nikdy obojí dohromady.

2 Tajemná elfka Tajemná elfka | Web | 24. března 2011 v 19:43 | Reagovat

Já mám stejný názor jako ty.
Knížky jsou více obsáhlejší a podrobnější což je super.
Film Eragon se mi moc nelíbil,kniha je mnohem hezčí(teď jí čtu),i když znám horší filmy.
A Pána prstenů zbožňuji,film se mi líbí víc,je naprosto úžasný!
Ale knížka není taky špatná akorát je těžší na pochopení :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.