Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Mít a nemít - Ernest Hemingway xxx

24. ledna 2011 v 17:59 | Fanta Light |  M
Velmi hezká knížka, krátká a snadná na čtení ;).

Fanta
___________________________________________________________________________

Hlavním příběhem je osud Harryho Morgana. Původně poctivý rybář, který pronajímal svou loď je donucen se živit mimo zákon poté, co ho jeden americký turista ošidí a nezaplatí mu 14 denní výlet a ztracený rybářský prut. Harry se dá na pašování alkoholu a ilegálního převážení Kubánců mezi Kubou a pobřežím USA.
Při jednom převozu alkoholu na Harryho a jeho černošského pomocníka narazí pobřežní stráž. Snaží se uniknout a tak po nich začnou střílet. Černocha střelí do břicha, Harryho do ruky. Hlídce uniknou, ale když doplují do přístavu v Key West, musí čekat, až se setmí a pro zásilku si přijde zákazník. Harry se stihne ještě dostat do nemocnice, ale jeho ruku už zachránit nemůžou a přijde o ni. Naneštěstí mu ještě pobřežní policie zabaví loď. Harry je bez prostředků a tak se pokusí svou vlastní loď ukrást, ale po jednom kšeftu mu jí opět vezmou.
Tlusťopysťák mu domluví převoz několika Kubánců na Kubu. Harry si proto pronajme loď od barmana Frediho a přemluví Alberta, aby šel s ním. Neřekne mu však o co doopravdy jde. Kubánci chtějí na Kubě převrat, a aby měli dost peněz vykradou banku a zastřelí Tlusťopysťáka, aby neměli svědky. Pak prchají na Harryho loď. Jeden z nich ještě zastřelí Alberta a ujíždějí pryč. Hrry jim nedůvěřuje a proto, když se opijí vezme z podpalubí pušku a všechny je zastřelí. Naneštěstí jeden přežije a ten zasáhne Harryho do břicha. Harry ho pak ještě dorazí, ale sám je neschopný se dostat na nohy. Nechá pomalu loď unášet vlnami k pobřeží. Tam na loď narazí policie. Harryho odvezou do nemocnice, ale je již pozdě. Umírá na operačním stole, kam za ním přijde manželka s dětmi.
Druhou část románu tvoří příběh spisovatele Richarda Gorgona. Ani jeho osud není šťastný. Jeho manželka ho opustí kvůli profesorovi MacWalseyovi, neboť ji nezanedbával jako její manžel. Gorgon nakonec skončí v hospodě, kde se opíjí a platí i za ostatní ožraly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elle Elle | Web | 24. ledna 2011 v 18:03 | Reagovat

=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.