Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Romeo a Julie - William Shakespeare

1. února 2011 v 8:21 | Fanta Light |  R
Romeo a Julie. Nejznámější hra o dvou milencích, jejichž životy končí tragicky. Každý se možná pozastavý nad tím, proč to tak skončio. Otázka je ale i, jestli se opravdu tolik milovali a jestli existuje pravá láska na první pohled. Myslím že ano. Ale toho dotyčného pak musíš vidět, abys sis mohl být jistý.Dle mého názoru chtěli jen ukázat, že se mají rádi až za hrob... Ale nad títo tématem by se dalo diskutovat celou věčnost :)
Příjemné počtení
Fanta
_________________________________________________________________________
Rok vydání: 1595
Původní název: Romeo and Juliet
Žánr: Tragédie
Země: Anglie
Jazyk: Anglicky

Rodiny Monteků a Kapuletů jsou dlouhodobě znepřátelené. Při každém setkání rodin nebo i služebnictva dochází jak ke slovnému napadání, tak i k bitkám. Když se v domě Kapuletů koná ples na počest Julinina zasnoubení s hrabětem Parisem, pronikne tam Romeo s přítelem Bonvoliem. Romeo se zde chce setkat s Rozalinou, jenž miluje. Před tím se však potká s Julií, do které se na první pohled zamiluje. I ona mu věnuje své sympatie. Po plese navštíví Romeo Julii v jejich zahradě. Julie stojí na balkoně pod nímž jí Romeo sděluje svoji lásku. Ona mladí milenci se rozhodnou, že se tajně vezmou. Romeův zpovědník vyhoví jejich přání, neboť se domnívá, že po svatbě mladých lidí se rodiny opět usmíří. Naneštěstí dojde po svatbě opět k souboji, ve kterém je zabit Romeův bratranec Markucio. Romeo ho pomstí a zabije Tybalda. Za tento čin je však vyhoštěn z města. Před odchodem navštíví Julii a slíbí si, že si budou o sobě posílat zprávy. Ráno jí oznámí její matka, že si již brzo vezme Parise. Julie to odmítá, ale nemůže matce říct, že je již provdána za Monteka. Hledá proto pomoc u bratra Vavřince. Ten jí dá lahvičku s trestí po níž bude 48 hodin vypadat jako mrtvá a pošle zprávu Romeovi, aby věděl o jejich plánu a vyndal Julii z hrobu. K němu však dojde zpráva s Juliinou smrtí. Obstará si jed, neboť bez své lásky nechce žít a jde se s ní naposledy na hřbitov rozloučit. U její hrobky narazí na Parise, který se mu snaží zabránit, aby do ní vstoupil. Romeo ho ho zabije, naposledy políbí Julii a vypije jed. Když se Julie probudí, hledá Romea. Bratr vavřinec jí řekne vše, co se stalo. Julie lituje, že Romeo nenechal pro ni truchu jedu. Poté se zabije jeho dýkou. Veronský kníže přichází na nešťastné místo. Svolává Monteky a Kapulety a bratr Vavřinec jim vypráví o tragédii obou mladých milenců. Znepřátelené rodiny jsou dojaty a podávají si ruce k usmíření.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 22. září 2011 v 23:27 | Reagovat

Hry od Shakespearea mám strasně ráda. Nejvíc se mi zamlouvají překlady od Hilského.

2 Míša Míša | E-mail | 29. prosince 2011 v 8:58 | Reagovat

Máš to pěkně zpracovaný (:
Jěště by si třeba mohla ke každému dílu napsat podle jedný konkrétní knihy, kolik má stran, kdy a kde byla vydaná, jméno ilustrátora a tak (: to je asi největší kámen úrazu, vždycky tohle schánět :D
Ale jinak pěkné (:
díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.