Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Sen noci svatojánské - William Shakespeare

10. února 2011 v 10:51 | Fanta Light |  S

Poslední (zatím :)) hra od Shakespeara. Jedná se o komedii, která (pokud si dobře vzpomínám) byla zfilmovaná v podobě Micky Mause :D.

Fanta
________________________________________________________________________
Rok vydání: 1596
Původní název: A Midsummer-night's Dream
Žánr: Komedie
Země: Anglie
Jazyk: Anglicky

Athénský král Théseus chystá svatbu s královnou amazonek Hipolytou. Přichází k němu měšťan Egeus s dcerou Hermií a jejími nápadníky Lysandrem a Demetriem. Egeus slíbil svopu dceru Demetriovi, ale ona se miluje s Lysandrem. Helena zase cítí nenaplněnou lásku k Demetriovi. Hermie se chystá se svojí láskou uprchnou a uklidňuje Helenu, že poté se k ní Demetrius vrátí.
Mezitím athénští řemeslníci pod vedením tkalce Klubka nacvičují hru "O Pyramovi a Thisbě" na královu svatbu. Na tutéž mýtinu má přijít i královna lesních víl Titanie. Setkává se zde i s jejím mužem Oberonen, se kterým se pohádala a opět se hádají. Oberon ji chce potrestat, a tak pošle svého služebníka skřítka Puka pro kouzelnou bylinu. Když se pomocí ní potřou víčka spící osoby, zamiluje se do prvního, koho po probuzení spatří. Oberon potře Titanii víčka a poté pošle Puka, aby je potřel i Demetriusovi, který v lese hledá Hermii. Puk je však potře špatnému athéňanovi, a tak když se Lysandr probudí a spatří Hermionu, které pátrá po Demetriusovi, bláznivě se do ní zamiluje.
Mezitím překvapí Puk řemeslníky, kteří zkoušejí hru. Klubka promění tak, aby měl oslí hlavu a ostatní herce vyděsí a ti uprchnou z lesa. Když se Titanie probudí, spatří proměněného Klubka a začne ho láskyplně hladit a hýčkat. Oberon vytýká Pukovi, jakou udělal chybu, že potřel oči Lysandrovi. Puk se vydává svou chybu napravit. Jakmile Demetrius spatří Helenu opravdu se do ní také zamiluje. Hermie se snaží doběhnout Lysandra, ale ten ji odhání a běží za Helenou. Ta se domnívá, že se jedná o vtip obou mužů. Když se Oberon dost pobaví pozorováním své ženy, jak hýčká Klubka, rozhodne se vrátit vše do pořádku. Klubkovi vrátí jeho podobu a přestane se hádat s Titanií. Obě dvojice se naposledy probouzejí. Demetrius miluje Helenu a Lysandr Hermii. Takto je také spatří král se svojí družinou. Rozhodne, že budou slavit svatbu s ním. Na oslavě pak řemelslníci předvedou již nacvičenou hru. Měla velký úspěch a všichni jsou spokojeni.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 RadíSs RadíSs | 1. května 2011 v 18:39 | Reagovat

Ahojky :) nechci tě nijak opravovat nebo tak ale máš tam napsáno, že když se Lysander probudil s očima pomazanýma tou bylinou že spatří Hermionu. Pokud vím tak spatří Helenu a proto tam bude to pozdvižení :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.