Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Tři mušketýři - Alexandre Dumas

1. února 2011 v 8:17 | Fanta Light |  T
Tři mušketýři...Slavný romám od A. Dumase, který má další dvě pokračování. První dva díly se mi líbily. Bohužel, ke třetímu jsem se nedostala a doufám, že to brzy napravím. Jelikož mě právě tyto příběhy z historie baví, doslova sem to hltala :). Nevím, jak vám. některý považují další díly již za zbytečné, ale Názor si udělejte raději sami. Jinak tuto knížku doporučuji ;).
Fanta
_________________________________________________________________________
Rok vydání: 1844
Původní název: Les Trois Mousquetaires
Žánr: Román
Země: Francie
Jazyk: Francouzsky

1. Díl
Roku 1625 se gaskoňský mladík d'Artagnan vydává do Paříže, aby se stal členem králových mušketýrů. Po cestě mu však Rocherfort ukradne dopis s doporučením, jenž byl napsaný jeho otcem a adresovaný panu Trévillovi, kapitánu mušketýrů. V Paříži se d'Artagnan setká s panem Trévillovi, který mu ale nemůže slíbit místo v rotě. Náhle spatří Rocherforta, a když se ho snaží chytit, urazí hned tři mušketýry. Athosovi narazí do zraněného ramene, Porthosovi se zaplete do pláště a Aramisovi podá kapesník. Sjedná si s nimi souboje. Než stačí však začít, přijede kardinálova garda, aby je zatkla. Mušketýři se odmítnou dobrovolně vydat a d'Artagnan se přidá na stranu svých bývalých nepřátel. Po těžkém zápasu, v němž je garda poražena, si čtyři mladí lidé přislíbí přátelství a d´Artagnan je přijat do pluku švagra pana Trévilla.
D´Artagnan se také zamiluje do ženy svého pana domácího paní Constans Bonacieuxové, která je královnina služebná. Ta byla zajata, ale uprchla. Mezitím unesou i jejího manžela, který se tímto stane kardinálovým služebníkem. Constans mezitím pomůže Vévodovi Buckinghamovi, aby se mohl setkat s královnou, Annou Rakouskou, kterou zbožňuje. Ta mu na důkaz lásky daruje 12 diamantových přívěsků, jež dostala od krále. Kardinál se o tom dozví a přemluví krále, aby se královna drahokamy ozdobila na ples. Královna se svěří paní Bonacieuxové, a ta pošle d´Artagnana do Londýna. Jede i se svými přáteli, ale ti postupně vpadnou do léčky a zústanou v hostincích během cesty. Do Londýna dorazí pouze d´Artagnan. Mezitím posílá kardinál Richelieu Madam de Winter k Buckinghamovi, aby mu dva přívěsky vzala a přinesla je do Paříže. Mylady se jich zmocní, ale Buckinghamovi se podaří včas zajistit výrobu nových. D´Artagnan přijede s přívěsky na poslední chvíli, a tak se kardinálova lest nezdaří a královnina čest je zachráněna. Za odměnu se má setkat s paní Bonacieuxovou. Ta je však unesena Rochefortem. D´Artagnan se vrací pro své přátele, které cestou opustil a vrací se s nimi do Pažíže.

2. Díl
D´Artagnan se seznamuje s mylady Clairc do které se zamiluje a myslí si, že ona jeho sympatie obětuje.Její služebná Katty ho varuje, že ho namiluje. Když ji d´Artagnan navštíví jako její milenec, aby nevěděla, kdo to je, zjistí, že je to Athosova žena. Vyprávěl mu o ní a domníval se, že je mrtvá. D´Artagnan si všimne vypálené lilie na rameni a za to ho chce zabít, aby neprozradil její tajemství.
D´Artagnan i jeho přátelé nemají čas hledat paní Bonaciesovou, neboť jsou povoláni k obléhání la Rochelle, kterého se zúčastní i kardinál. Na pomoc obleženým vojákům se chystá vyplout vojsko vévody z Buckinghama. Kardinál vyšle myldy de Winter, která se vydává pod jiným jménem, aby ho zabila. Naštěstí se to mušketýři dozví a včas pošlou dopis hrabětide Winter, bratru manžela mylady de Winter. Také pošlou dopis Aramisově sestřenici, aby se dozvěděli, kde vězní paní Bonaciesovou. Mylady odplouvá do Londýna, je však zadržena svým švagrem a uvězněna na jeho sídle. Podaří se jí však přesvědčit svého strážce o své nevině a obviní Buckinghama, že ji znásilnil a poté vypálil liliový květ. Pomůže jí k útěku a odjíždí s ním do Londýna, kde ho mylady zabije. Mezitím se d'Artagnan stane mušketýrem za jeden mistrovský kousek, který provedl s pomocí tří přátel, a odjíždí na slavnost do Paříže. Všichni čtyři mušketýři se vydávají pro Constans do kláštera. Naneštěstí se mylady vrací do Francie a ukrývá se v klášteře karmelitánek. Zde se náhodou setkává s Constance a otráví ji. D'Artagnan přijde jen o chvíli později a tak mu jeho milá zemře v náručí. Čtyřem přátelům a hraběti de Winter se mylady podaří vypátrat a popravit, potom se všichni vrací do Paříže. d'Artagnan vyhledán kardinálem. Richelie ho chce potrestat za to, že mu už mnohokrát překazil plány, ale d'Artagnan má list, který vzal Athos mylady a získal si obdiv kardinála, že zbavil svět mylady de Winter, která mu naháněla děs svými skutky. Dá d'Artagnanovi listinu, která z něho dělá důstojníka mušketýrů. Athos se vrátí na své panství, kde je hrabětem, Porthos se ožení s bohatou prokurátorkou, která není z nejmladších a Aramis svleče mušketýrský hábit a nechá se vysvětit na kněze. D'Artagnan se s Rochefortem čtyřikrát byl, ale vždy byl Rochefort zraněn a už to byly spíš přátelské boje.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.