Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Vejce a já - Betty McDonaldová

3. února 2011 v 10:57 | Fanta Light |  V
Vtipný příběh o tom, že ne všechny rady, co nám drahé maminky dají jsou správné... Také o slepicích, Sporákovi a životě v pustině. Vtipné, poutavé a skvělé na přečtení ;).

Fanta Light
______________________________________________________________________________
Rok vydání: 1945
Původní název: The Egg and I
Žánr: Román
Země: USA
Jazyk: Anglicky


Betty a její mladší sestru Marry vychovávaly součastně maminka s babičkou, jenže každá jinak. Již v dětsví poučovala maminka Betty, aby nechala svého manžela dělat jen to, co chce on, pak bude šťastná i ona. Teda alespoň u ní to tak bylo. Na rozdíl od ní, když se Betty v sedmnácti zamiluje do Boba a o rok později se vezmou, musí žít tak, jak to nesnáší. Bob si vždy přál být správcem slepičí farmy a Betty, jako správná manželka ho v tom podporuje. Odstěhují se do Spojených států blízko Olympijských hor. Zde začíná pro Betty naprosto nový, a také úplně jiný, život než doteďka znala. Každý den musí brzo vstávat a hned se začít starat o slepice, aby měli stejnou teplutu, dobrou stravu a zapisovala, jak snáší vejce. K její smůle se starý, polorozpadlý dům začne opravovat až po zhotovení všech kurníků a úpravě zahrady, kde bylo k překvapení všech i několik neznámých druhů stromů.
Betty ve své knize popisuje, jak probíhají jednotlivé, většinou nezáživné, dny a návštěvy sousedů vzdálených 6 km. Každý den se objevuje spoustra práce a Betty si stále nemůže zvyknout na tento život. Život bez elektřiny či telefonu. Neustále jí štvou slepice, brzké vstávání, indiáni, kteří vůbec nejsou takový, o jakých četla, knihovna, která je v několik kilometrů vzdáleném obchodě, zavařování všeho možného, co se najde nebo Sporák, která hoří jen, když se mu chce.
Takto stráví dva roky. Když se jednoho dne rozhodne její muž koupit novou slepičí farmu, tentokráte i s elektrikou, Betty je nadšená. Konečně bude moc přispat a nebude muset neustále se věnovat slepicím. Její muž jí ovšam opět zklame. Slepice se musí totiž brzo ráno krmit. Čím dřív budou nakrmené, tím dřív ponesou. To jen dokazuje, že pánem na farmě není člověk, ale slepice.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.