Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Nejhorší trest...

25. března 2011 v 14:56 | Fanta Light |  Výplody mé mysli na TT
Trest smrti... nejhorší možný trest. Alespoň takto je označován. Je to ale skutečná pravda? Hned v závěsu je také doživotí...
Představte si, že jste spáchali trestný čin. Je jedno jaký, jen musí být docela hodně vážný (třeba jste masový nebo sériový vrah...) a stojíte před soudem. POkud by Vám bylo kolem osmdesátky, je pomalu jedno, jestli umřete hned nebo až za chvíli. Ale co když je Vám teprve třicet? Chcete zemřít hned nebo roky tvrdnout ve vězení pouze s nadějí, že jednoho dne uprchnete? A co vaše rodina??
Další otázkou je, CO PŘESNĚ je pro odsouzence nejhorší trest... Každý má z něčeho strach a panickou hrůzu. Pro mě by bylo asi nejhorší trčet v nějaké kobce jako to popisuje Alexadre Dumas v knize Hrabě Monte Cristo. Ale nic podobného se u nás již neděje. K vězňům se chováme divže ne jako v rukavičkách, a podobně. Ale proč? Když se ostatní chovají hnusně, tak proč se k nim i my tak nechováme? Říká se, že zákon je špatný. Ale souhlasím spíš s naším učitelem, který řekl: "Zákon je v pořádku, to morálka je pošpiněná. Vždyť nikde není napsáno, že je zakázáno obelhávat zákon."
A jestli jsem já pro trest smrti? Tak nad něčím takovým se budu zabýva teprve až budu sát před soudem a budu očekávat svůj trest. Protože toto téma nejvíce prožívají právě odsouzenci...

Fanta Light
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.