Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Peklo peklíčko, Co s tebou???

5. dubna 2011 v 16:47 | Fanta Light |  Výplody mé mysli na TT
Peklo peklíčko... Kdo by si alespoň jednou neřekl, že je něco "peklo"? Takových míst může bát spouuuusta - škola, víkend s rodiči, nakopuvání, učení...:D.
Ale Peklo jako takové může mít také mnoho podob. Někdo si pod tím představí samotný život, někdo "očistec", kde se očišťují duše od hříchů a někdo zase typické pohádkové peklo s kotlem a čerty :).
Tyto myšlenky se odvíjejí také od toho, zda jste nebo nejste věřící. Pokud ano, tak se to liší jistě od víry k víře. Já sama se v náboženství nevyznám a jsem ateista, proto nemůžu říci, jak který "Bůh" popisuje to své "Peklo". Další otázkou je, co je v tom "Pekle"...Zde je příklad bytostí, které jsem našla na internetu:

Ďábel či démon je dle mnoha náboženských věrouk odpůrce Boha, jeho snahou je odvést člověka od Boha, k tomu však potřebuje svobodné rozhodnutí člověka. Ďáblů může být i více, mohou se vyskytovat i arciďáblové a celá hierarchie pekelných mocností. Většina zdrojů však mluví jen o jednom ďáblovi, který je znám pod větším počtem z níže uvedených jmen. Podle části křesťanské systematické teologie, tzv. démonologie, je ďábel (démon či démoni) vládcem pekla - padlý anděl, kteří činí zlo a pokouší člověka k hříchu, svádí ho z cesty víry. Podle některých zdrojů ale existují i démoni, kteří nejsou padlými anděly.

Satan je dle křesťanů jméno pro ďábla, vyskytující se v Novém zákoně, odpůrce Boha a Krista.

Archanděl Lucifer byl v antické mytologii Světlonoš, zosobnění Jitřenky, v křesťanské nauce se jedná o knížete pekel, o označení pro Satana, čerta. Je to nejdůležitější z padlých andělů.

Belzebub je v judaismu původce veškerého zla, v křesťanství vládce říše mrtvých, opět označení pro Satana.

Azrael je andělem smrti.

Čerti v křesťanské lidové slovesnosti jsou označením pro ďábla, démona, Satana, padlého anděla, v českém lidovém podání je to obvykle hloupá bytost s kopyty, rohy a ocasem. V případné hierarchii jsou nejníže

Jinak je pro Peklo tipecký Satanismus (více na wikipedii a podobných zdrojích), což je uctívání ďábla (stručně řečeno).

Pokud vás zajímá otázka, jestli bych si JÁ vybrala peklo, tak má odpověď zní ano. Ne že po tom extra toužím, ale když to porovnám s Nebem... Starej plešatej bezzubej dědek, xxx syxy chlapů s kterými bych nikdy nepohla nic mít, hrozná zima a spousta kolemletících letadel... Mám sice ráda výšky, ale tahle možnost mě neláká. Ale na druhou stranu možnost, že se do Pekla dostanu je téměř nulová - nekouřím, nefetuju, nepiju, jsem poslušná dceruška a většinou udělám pro všechny všechno. Tak kdo by mě chtěl posílat do Pekla? Ale tam bych si mohla dělat cokoliv bych chtěla, bylo by tam teplo,... Hezká vyhlídka, že? :). Ale pak je tu zase druhá strana, že tam budu trpět, takže co si vybrat? Asi je přeci nejlepší zlatá střední cesta - Život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pisubasne pisubasne | E-mail | 5. dubna 2011 v 20:18 | Reagovat

Ahoj, koukám že podobně jako ostatní pisatelé nemáš úplně vyhraněný názor:-)
Posílám ti odkaz na knihu, kde se můžeš opravdu mnoho dozvědět, jmenuje se : Co Bible doopravdy říká? a je to knížka, která pomáhá pochopit, co je skutečně v  Bibli napsáno. A taky jak nám to může pomoci řešit naše každodenní problémy. Pokud budeš mít chuť si ji přečíst, posílám ti odkaz
http://www.watchtower.org/b/bh/article_06.htm

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.