Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Racek - Anton Pavlovič Čechov

14. dubna 2011 v 18:49 | Fanta Light |  R
Další kniha od Ruského autora a opět stejná problematika - mijuleme někoho, kdo nás nemiluje a nakonec se kvůli němu zabijeme... To je mi tedy logika...
Fanta L.
____________________________________________________________________________________
Rok vydání: 1895
Původní název: Чайка
Žánr: Drama
Země: Rusko
Jazyk: Rusky

Konstantin Treplev předvádí na Sorinově panství v parku svou hru, která má novou formu. Do hlavní role postaví Ninu Zarečnou, kterou velmi miluje, místo aby to hrála jeho matka, která je již herečkou. On jí ale opovrhuje stejně jako jejím milencem spisovatelem Borisem Trigorinem, neboť je velmi uznávaný. Představení však kvůli Konstantinově matce Ireně Treplevové nedopadne nijak dobře, protože začne brát hru se smíchem a její syn tedy odejde. Mezitím začíná Trigorin svádět Ninu, která podlehne jeho kouzlu a zamiluje se do něho. Konstantina zase miluje správcova dcera Mášenka. Když si Konstantin všimne, jak je Ninin vztah k němu chladný, zastřelí racka a řekne jí, že se brzy zabije stejným způsobem. Jeho matka se během několika dní rozhodne s Borisem odjet do Moskvy, neboť ho její syn nenávidí. I Nina se rozhodne odjet za nimi a stát se známou zpěvačkou, čímž se vyhošťuje ze své rodiny.
Takto uplynou dva roky, kdy v domě žije pouze Konstantin se svým strýcem Petrem Sorinem. Za tu dobu se z pána domu stal spisovatel píšící články do novin. Nejsou ale nijak kvalitní, neboť se jedná o abstraktní příběhy. Mášenka si vzala Medvěděnka a měla s ním dítě, přesto, že její láska nezmizela. Nina se stala herečkou, ale nebyla šťastná. Navíc měla s Borisem dítě, které však zemřelo. Vrátila se tady zpět. Konstantin chodí k jejímu domu, ale nechce ho vidět. Také jeho matka s Borisem se vracejí. Právě v ten den ho navštíví Nina. Řekne mu vše o její vášnivé lásce k spisovateli. To ho zdrtí, a jelikož nedokáže žít stále ve stínu své matky, zastřelí se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.