Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Strýček Váňa - Anton Pavlovič Čechov

14. dubna 2011 v 18:50 | Fanta Light |  S
Není to špatná četba... Ale ti Rusáci jsou prostě na jisté věci fakt divní... To jejich neustále komlikování vztahu, kdy každej miluje toho, kdo ho nemiluje a tak podobně. Asi si na to moc nezvyknu.
______________________________________________________________________________________________+
Rok vydání: 1899
Původní název: Дядя Ваня
Žánr: Komedie
Země: Rusko
Jazyk: Rusky

Na statku žil Ivan Vojnickij se svojí matkou. Po smrti své sestry se však k nim přistěhoval její manžel Serebrjakov i s dcerou Soňou, která říká Vojnickému strýčku Váňo, a tím narušil klid domova. Znovu se oženil a to s Jelenou, do které se postupně zamiloval Vojnickij. Nikdo nemůže pochopit, proč tak mladá žena si vzala starce a je mu stále věrná. Vojnickij odsuzuje Serebrjakova za jeho nevděk, neboť pro něho všichni něco dělají a on si stále stěžuje. Jednou vyjeví Jeleně své city, které k ní chová. Ona ho sice vyslyší, ale pokaždé odejde a žádá, aby ji již nechal být. Do domu chodí také kvůli starci doktor Astor, který se také věnuje lesnictví. Když ho také učaruje jelena, začne k nim chodit každý den a zanedbávat les. Do něho je nešťastně zamilovaná Soňa. Je sice věrná a hodný, ale není nijak krásná, takže ho nepřitahuje. Svěří se s tím Jeleně, která požádá, aby k nim kvůli Soně již nechodil. On to však špatně pochopí a chce se s ní setkávat na jiném místě. Nakonec se rozhodne Sebrjakov dům prodat a odstěhovat se na sever. Zde se objeví Vojnického odpor, neboť se 10 let o tento statek staral a splácel dluhy. Dojde to tak daleko, že se ho pokusí zastřelit. Jelena se tedy rozhodne se svým mužem odjet. Když zůstanou v domě pouze Vojnická, Soňa a její strýček Váňa, nastane opět klid.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.