Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Jak na slovíčka z cizích jazyků

22. května 2011 v 12:55 | Fanta Light |  Tipy a triky do školy
"Tak příští týden si napíšeme test na slovíčka," ozve se hlas učitelky angličtinářky. "To bude v pohodě," řeknete si a v klidu jdete domů. "Celý týden? To se dá zvládnout hravě," pomyslíte si, ale vaše myšlenky se již otáčejí k nadcházejícímu výkendu, do kterého rozhodně odmítáte začlenit učení...
Pár dní před testem si opět vzpomenete na slovíčka, která byste se měli naučit, a otevřete učebnici. Zděsíte se. "Tolik slovíček se přeci nedá naučit!" Marně se snažíte naučit si všechny anglické i české výrazy, fráze nepočítaje. Říkáte si nejdříve anglicky, pak česky. Nakonec zvolíte metodu, že si jednu stranu zakrejete a zkoušíte, co vše umíte.
Hodinu před testem zjistíte, že neumíte téměř nic. Rozhodnete se k radikálnímu činu - tahák.


Připomíná vám tohle něco? Pokud ano, měli byste pokračovat ve čtení...
Již odjakživa jsem měla problémy si zapamatovat slovíčka z jakéhokoliv jazyka. Nejvíce jsem ale právě bojavala s angličtinou. Vlastně bojuji, ale slovíčka byla největší kámen úrazu. Nikdy jsem nebyla schopná si je pamatovat, i přes veškteré možné pokusy. Když jsme dostali 3 stránky A4 se slovíčkama, lehce jsem se zděsila. To vážně chce, abychom se je naučili?! Zřejmě ano, neboť po týdnu učení jich umím 120 a téměř perfektně a jsem v polovině. A jak jsem toho docílila? Postupojte podle mého návadu a docílíte i lepších výsedků ;).

1. Napiště si na malý papírky, tak A10 (zní to děsivě? Přeložte 4x A5), slovíčka, které máte znát. Z jedné strany česky na druhou stranu anglicky a připravte si tuhle hrománku před sebe.
2. Vytáhněte si prvních 5.
3. Naučte se je tak, že si popořadě budete říkat anglický název. Když si předříkáte všech pět, udělejte to znuva, tak dlouho, až je budete 100% umět. Můžete si je pak také zpřehazovat, abyste si byli jistí, že to jen neřákáte automaticky.
4. Odložte si je stranou, vytáhněte dalších pět a postup opakujte.
5. Nyní obě hromádky smíchejte dohromady a opět si popořadě říkete slovíčka.
6. Pokud něco zapomenete, dejte dotyčný papírek stranou a poté přiřeďtě k těm, co ještě neumíte.

Snad se vám konečně povede zapamatovat si vše a testy napíšte správně. Já v to alespoň doufám, neboť mě písemka ještě čeká.

Malý tipy na závěr:
1. Papírky si noste po kapsách. V jedný ty, co umíte, ve druhé ty, co ještě ne. Ve chvíli, kdy nemáte, co dělat (čekání na autobus, u doktora, při nudné hodině ve škole...) si je vytáhněte a učte si je.
2. Neustále opakujte i ty, co znáte. Lépe si je zapamatujete a zůstanou vám díl v hlavě.
3. Těch pět papírků byste měli zvládnout za 2 minuty, takže se jich můžete naučit najednou i 20.
4. Opakujte, opakujte a neustále opakujte. V před testem se zaměřte na slovíčka a věnujte jim více času. Po písemce je můžete zas vypustit z hlavy a jít se bavit :)

Přeji mnoho úspěchů.
Fanta Light
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nettka Nettka | Web | 6. června 2011 v 14:46 | Reagovat

moc děkuji, pomohla. :) jinak tady s těma slovíčkama... je to asi to jediný, co se já dokážu naučit. jednou jsem se na to totálně vykašlala a pak jsem se to učila jenom ve škole a z ústního zkoušení i z testu jsem měla jedničku i bez taháku. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.