Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Praha, Plzeň, Ostrava...

9. května 2011 v 16:40 | Fanta |  "Zpovědnice" ze života
Ať je to Praha, Ostrava, Brno, nebo i třeba malá vesnice, jejíž jméno ani neznáme, každý má někde to "své" město. A také věichni máme to město jiné a jsou také jiné důvody, proč právě to, co si vybrali. Pro někoho je to místo narození, pro jiné zase místo bydliště a další do tohoto města jezdí kvůli škole, zaměstnání nebo i jen tak na nákupy. Není totiž důležité proč, ale že to tak je.

Moje město je moje bydliště. Je to sice takový "Zapadákov", ale mám to zde ráda a má to své kouzlo. Když říkám "Zapadákov", nemyslím tím vesnici s jednou hospodou. Je to menší město s asi 10 000 obyvateli, dvěmi kiny, docela dost hospodami a kavárnami a spouuuuustou Vietnamců :D. Na druhou stranu se zde ale nedá téměř nic podniknout. Bydlím zde však, mám zde nejlepší kamarádku a klid.

Dalším "mým městem" je Plzeň. Dojíždím tam do školy a trávím tam téměř stejně času jako doma. Ale ani zde, přestože je to čtvrté největší město v ČR, téměř nic nepodnikám. Důvodem je čas. Ten já nemám, neboť jezdím z domova do Plzně, hned do školy a ze školy rovnou na bus, abych byla včas doma. To je ten největší problém. Závidím holkám, co znají tajná a krásná místa, ale na druhou stranu si říkám, o kolik toho přicházejí, když nikdy nebyly v tom "mém městě". Městě, které opravdu znám a mám ho ráda. Město, ve kterém si všímám každé nové zvláštnosti. Město, které mi toho tolik dalo i vzalo.

Město, kde jsem šťastná.
Fanta Light
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Azelie Z Arassu Azelie Z Arassu | Web | 9. května 2011 v 18:03 | Reagovat

taky dojíždím do plzně a nic zní nemám, protože hned po škole sprintuju na autobusák... a v našem věstě máme taky spousty a spousty větnamců, celoukolnii :D kino tda jenom jedno, ale docela stačí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.