Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Blogy na dvě věci...

18. června 2011 v 12:05 | Fanta |  Můj názor na blog.cz
První díl mého "seriálu" bude věnován nekvalitním blogům, na které jejich uživatelé svalně píši nenormálním písmm a kritizují tím samým ostatních.
Jistě to znáte... čtete články na téma týdne a najednou narazíte na blog, který všechny své články dává do TT. K tomu ještě míče stylem Awojky, lidičQy. mam upa besthovní new blogííííseQ.
Nevím jestli je to zprávně napsaný... Tento styl psaní je mi přeci krapet cizí xD. No nic. A víte, co je nehorší vě, co můžete udělat a zaručeně na 100% uděláte? A víte co byste měli dělat a na 100% neuděláte?10 věcí, které zaručeně uděláte...
1. Již první věty hovoří o inteligenci tohoto "jedince" a vy si stejně otevřete ten článek.
2. Dočtete ho do konce.
3. Podíváte se na komentáře.
4. VŠECHNY si přečtete.
5. Ohodnotíte článek.
6. Připíšete vlastní komentář, který ještě někdy okořeníte stejným způsobem psaní, jako má sám autor.
7. Pokud se o chvíli později objeví další článek od samého autora, otevřete ho.
8. Zopakujete body 2., 3., 4., 5. a 6.
9. Ukážete všem, o jakého "blbce" se jedná, aby o tu zábavu nikdo nepřišel.
10. Vrátíte se tam, abyste se opět pobavili autorovou "inteligencí"


Co z toho vyplývá:
  1. Vysoká návštěvnost, která může i během HODINY převýšit některé, mnohdy kvalitní, blogy. A navíc stojí pro mnohé právě návštěvnost na prvních příčkách, které hovoří za kvalitní blog.
  2. Komentáře, jejichž počet bez problému dosahuje i 20. Ty si autor s radostí čte a baví se na váš účet, jací jste blbci, co také používají stejný způsob psaní a reagujete na naprostou pitomost, která není k ničemu.
  3. Tento blog bude směle vzkvétat dál a pokud se nic nezmění, náštěvnost i komentáře budou stále stoupat. Vždyť každý chce přeci vydět toho "inteligence", který si založil blog a nyní ho ukazuje světu...
  4. Autora ani nenapadne blog zrušit. A proč taky? Vždyť je slavný a jeho články každý čte :).
..................................................................................................................................................
Když se nad tím tak zamyslím, přijde mi, že je to docela nespravedlivé, ne? Zatímco takovéto blogy se chlubí počtem čtenářů, autoři kvalitních a užitečných blogů můžou být zahrabány na dně šuplíku, a pokud si jich již někdo všimne a mají již dobrou návštěvnost, vázne to u komentářů, ohledně hodnocení ani nemluvím. A je to tak taky správné? Vždyť podle mě právě komentáře muví o tom, jak je blog úspěšný, jak ho lidé vnímají a jestli se sem vrátí.
Samozdřejmě, že existují i články, které nelze komentovat, ale co ty ostatní? Neříkejte, že ěta typu: "Moc zajímavý článek :). Velmi jsi mě inspirovala...", "Naprosto s tebou souhlasím..." nebo "Moc hezký blog. Jsem tu často a tvoje články mě zajímají..." vám zabere tolik času. A přitom dáte najevo, že chcete, aby tento blog pokračoval....

Vraťme se ale zpět k hromadnému naštěvování blogů, které stojí akorát tak za smazání. Opravdu vám to za to stojí? Nebo je příliš těžké splnit následující 4 body?
  1. Neotevírat článek, jehož úvod již vypráví o inteligenci dotyčného autora.
  2. Pokud jsme si přeci tento článek otevřeli a přečetli, nikterak to nekomentujte ani nehodnoťte. Výjimnku samozdřejmě tvoří reklamy a žádosti o hlasy.
  3. Když po chvíli opět narazíte na výtvor od stejného autora, již víte, co očekávat a proto není důvod ho otevírat.
  4. Neupozorňujte nikoho na tento blog ani na něj neodkazujte.
…...................................................................................................................................................

Nyní je možné, že si řeknete: "Proboha, co to tu píše za kraviny? Stejně to tak nedělá, tak proč poučuje ostatní?"
Abych řekla pravdu, je to tak. Dříve jsem kritizovala blogy, kteří své výtvory dávali k TT a přitom o tomhle tam nebylo ani slovo nebo obsahovaly jednu dvě věty. Ale poté, co jsem včera narazila na jeden "růžový blog" (někteří možná ví, který myslím) jsem názor radikálně změnila. Uvědomila jsem si, že tím, že to komentuji patřím do stejného pytle jako desítky ostatních, a že je mnohem lepší způsob, jak dotyčného blogera naštvat - nepsat žádné komentáře a blog ignorovat.

Nabízí se zde otázka, proč je tomu tak. Proč má lidstvo raději nekvalitní, neužitečné výtvory, které však bijí do očí, přestože můžou být lživé. Vezměte si takové "drbací" časopisy... Opravdu věříte VŠEMU, co je tam napsané, nebo to čtete jen proto, že je to zajímavé a někoho to pošpiňuje?
A kam spějou věci, které se snaží být opravdu užitečné, jsou pravdivé a zároveň mají slušné podání, které však je pro mnohé čtenáře nudné?

Další zajímavostí je počet těchto blogerů. Ať chcete nebo ne, musíte uznat, že jejich počet je velice malý. Nevěříte? Ukažme si to na známkách - nejvíce mají být trojky, dále dvojky a čtyřky, a na posledních místech jsou pětky a jedničky. Co z toho vyplývá? Nejméně je nejklalitnějších a nejhorŠích blogů, dále jsou kvalitní a horší, a nejvíce je obyčejných blogů. Vždyť těchto retardovaných (jak je nazýváte) lbogerů zas tolik není. Ano, píší, ale kolik takových komentářů dostanete? Někdo je přitahuje, ale já osobně jsem dostala za půl roku asi jeden.

S přáním hezkého dne
Fanta Light
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Snowflake* Snowflake* | Web | 18. června 2011 v 12:13 | Reagovat

Pravda, těch 10 bodů opravdu dělám. Tyhle "debilní blogy" mě baví. Nicméně, tvůj názor ti neberu.

2 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 18. června 2011 v 12:13 | Reagovat

Musím uznat, že máš naprostou pravdu. Hlavně s těmi body, co člověk udělá, když na ten článek narazí, protože to udělá opravdu skoro každý.
Ale píše se vidět, samozřejmě a dalších pár věcí, na které si dávej pozor.

3 vampiresanddiaries vampiresanddiaries | 18. června 2011 v 12:16 | Reagovat

no sice to neni přímo téma týdne, ale rozhodně zajímavý a pravdivý. vůbec, když jsem otevírala některý témata týdne, teda hlavně na téma vesmír, všude to bylo tak pár vět, dvě věty, jeden odstavec, nebo úplná kravina jak píšeš :-) konečně alespoň zajímavej článek :-)

4 Niki Niki | Web | 18. června 2011 v 12:35 | Reagovat

Máš uplnou pravdu. Právě jsem na takový blog v TT narazila a docela jsem se pobavila a těch 10 bodů jsem fakt udělala

5 Irbise Irbise | Web | 18. června 2011 v 12:47 | Reagovat

hej, zajímavá úvaha, je pravda že občas narazim na takovýhle blog, ale snad nikdy to nekomentuju... no, já obecně moc často nekomentuju.... ale i tak... a je pravda že je o mnoho složitější najít zajímavý blog, než ty příšernosti... nic proti růžový... ale ten obsah, že :)
jinak čtenářský deník... super zaměření... nikdy jsem neměla trpělivost, abych svoje čtenářáky přepsala do PC, takže jen tak dál:)

6 Ellie Ellie | Web | 18. června 2011 v 12:59 | Reagovat

Máš naprostou pravdu. Zrovna teď se snažím překonat svůj šok z jedné "růžovoučQé" nádhery :/

7 janethebee janethebee | Web | 18. června 2011 v 13:27 | Reagovat

Pravda, že na takové blogy člověk dost často narazí a často na článek koukne zblízka....ale nikdy nemám sílu to komentovat :-D

8 Cyan Cyan | Web | 22. června 2011 v 19:25 | Reagovat

Páni. Klobouk dolů :-) Musím přiznat, že ač se mi to nelíbí, takových blogů by se pár našlo. A dále přiznávám, že to je asi důvod, proč raději chodím jen na blogy svých známých, nebo takové, které jsou mi doporučeny. Akorát mi to do této chvíle nedošlo. Děkuju :-) Mimochodem, moc dobrý článek :D

9 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 28. srpna 2011 v 23:02 | Reagovat

Tak to já si někdy ráda rejpnu=)

10 Anne Eyre Anne Eyre | Web | 15. dubna 2013 v 14:57 | Reagovat

Ahoj,
musím říct, že máš pravdu, i když takhle hluboce jsem se nad tím nikdy nezamýšlela. Tohle bude rozhodně blog, na který se ráda vrátím. Jen kdyby sis články po sobě četla a opravila si aspoň překlepy (jako například lbogerů), když už ne přímo chyby (samozdřjmě, autoři zahrabány). Hned by se to takovému detailistovi jako já četlo lépe.
Neber si to nějak zle, nechci být hnusná nebo tak, myslím to opravdu jen jako přátelskou radu.
A. E. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.