Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Buddenbrookovi (Thomas Mann) - 2008

8. června 2011 v 9:12 | Fanta Light |  Zfilmované knihy
Pokud narazíte na knihu Buddenbrookovi a stejně jako já ji budete muset číst povinně, je možné, že vás to naprosto znudí. Alespoň tak to bylo u mě. Úvahové pasáže nejsou nic pro mě a navíc to bylo až příliš dlouhé. Jestli budete mít stejný problém, doporučuji alespoň se podívat na tento film. Je velmi věruhodný a líbil se mi (na rozdíl od knihy).


Oficiální text distributora:
Film byl natočen podle stejnojmenného románu Thomase Manna z roku 1900, který byl oceněn Nobelovou cenou. Snímek vykresluje osud rodiny lübeckých aristokratických obchodníků. Stanete se svědky vzestupu i pádu tří generací z jednoho rodu v severním Německu. Film zároveň vykresluje rozklad německé buržoazie v období přechodu od kapitalismu do stadia imperialismu. Společnost se mění a rodina je odsouzena se těmto změnám přizpůsobit. Jejich rod se vždy vyznačoval pracovitostí, vírou a úctou ke kořenům. Automaticky se očekávalo, že osobní touhy půjdou v rámci rodiny a jejího podnikání do pozadí. Nyní se však vše mění a sounáležitost narušují trhliny. Tomas (Mark Waschke) se snaží zaplnit prázdnotu po svém otci, konzulovi Jeanovi (Armin Mueller-Stahl), vedením rodinného podniku navzdory rostoucí konkurenci i změnám ve společnosti. Jedinou snahou jeho bratra Christiana (August Diehl) je naopak vyvléknout se z jakékoli odpovědnosti. Rodinu se snaží udržet pohromadě jejich sestra Tony (Jessica Schwarzová), která v zájmu rodinného štěstí obětuje svou lásku. Ovšem ani to zřejmě nestačí…


Obsah knihy: Buddenbrookovi


Ke stažení: Po neskutečně, ale opravdu neskutečně dlouhé domě hledání
jsem tento film našla ke stažení na ulozto. Je to sice v němčině, ale měli
by u toho být i české titulky. Alespoň doufám, neboť já jsem se na to dívala
rovnou v originálním znění.Trailer:


Problémem tohoto filmu bude snad to, že je to pouze v německém znění. Nebo jsem alespoň nenašla nic, co by nasvědčovala tomu, že tento film by byl i češtině, přestože jsem v TV programu četla, že ho dávala před pár týdny na HBO nebo něčem takovém. Je to zvláštní, neboť to je velmi dobře zpracované na tak rozsáhlé dílo. Četla jsem sice i velmi špatnou kritiku, ale zřejmě to záleží na porovnání s knihou a je to i věc názoru. Každopádně díky tomuto filmu jsem také zpracovali svůj referát a moc mi pomohl pochopit jisté nejasnosti a zápletky.

Podle komentářů na youtube.cz byla předchozí verze z 1959 lepší. opět se jedná o německé zpracování, ale tentokráte jsem bohužel našla jen pár dílů na youtube. Celý film jsem vůbec nenašla ani v němčině. Jinak i ty díly jsou opět v originálním znění a je to černobíle.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Charlie Charlie | Web | 8. června 2011 v 16:33 | Reagovat

zítra z toho píšem písemku ;-)
Díky za tenhle blog

2 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 23. listopadu 2011 v 18:22 | Reagovat

"In Lübeck befindet sich das Buddenbrookhas, dort hat der deutsche Schriftstellet Thomas Mann gelebt. In diesem Haus spielt sich sein erste gro3e Roman Buddenbrooks ab." - zrovna tohle jsem dneska přednášela třídě u tabule :D Náhoda...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.