Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Šest postav hledá autora - Luigi Pirandello

7. června 2011 v 12:30 | Fanta Light | 
Abych řekla pravdu, tato hra se mi nikterak nelíbila a moc jsem to ani nepochopila. Po několika pokusech a přečtení mnoha již hotových referátů jsem stvořila toto.Snad je to dostačující a pochopitelné... Jinak pokud mám zde něco šptně hned pičtě!
Fanta Light
P.S. Od něho už nic snad číst nebudu...
___________________________________________________________________________________________________-
Rok vydání: 1921
Původní název: Sei personaggi in cerca d'autore
Žánr: Komedie
Místo dění: Jeviště
Jazyk: italsky


Na jevišti se připravují herci ke zkoušení jedné hry od Luigiho Pirandella. Náhle přijde vrátný, že s režisérem chtějí mluvit neznámí lidé. Jedná se o šest postav - "Otec", "Matka", "Nevlastní dcera", "Syn", "Holčička" a "Chlapec". Vyprávějí mu, že jsou to postavy od jednoho autora, který je však po jejich vytvoření již nechtěl a nehodili se mu. Žádají po režisérovi, aby se on stal jejich autorem. Jeho to nakonec zaujme a svolí, že jejich příběh se pokusí dát do jevištní podoby.
Matka měla s otcem syna. Nakonec ji ale přesvědčil, aby začala žít s jiným mužem a sám dal jejich syna do výchovy. Matka tedy začala nový život. Během let se jí narodila dcera, holčička a chlapec. Postupem času však rodina začala upadat do chudoby a navíc zemřel její nový manžel a matka musela začít obstarávat peníze sama šitím. Pomáhala jí i nevlastní dcera získávat peníze vlastním tělem, aniž by o tom věděla. A právě v nevěstinci se setká s ocem. Když se o jejich nešťastném životě dozvěděl, rozhodl se jim pomoc a vzít je do svého domu. Tomu ale vzdoroval jeho syn. Osudy vrcholí, když se holčička zabije v bazénku a chlapec se zastřelí. Rodinu nakonec opouští nevlastní dcera a vše se vrací do starých kolejí.
Když se herci pokoušejí spodobnit jednotlivé členy rodiny, postavy se jim smějí a kritizují je, neboť to neprožívají stejně tak jako oni. Mají k tomu různé připomínky a komentáře. Realitní zkouška jejich života se protíná s jejich opravdovým příběhem a hra končí stejně jeko jejich osud. Nakonec se režisér vzdá a rozpustí shromáždění...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.