Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Tři sestry - Anton Pavlovič Čechov

15. června 2011 v 20:10 | Fanta Light |  T

Prostě jsem si dala bojový úkol přečíst všechny hry od Čechova, co máme jakožto doporučenou četbu... Nebo alespoň ty, co jsou v naší suprový knihovně. Úkol je to děsný. Asi začnu tohoto autora pálit jakmile se mi dostane pod ruku xD. Ne, že by byl tak hrozný, jen prostě nemám ráda "rusáky". Teda spíš jejich úvahový a filozofický? styl psaní. Ale ještě zmáknu Višňový sad a končím :). Ale je to jen můj názor a pokud se vám tohle líbí, nechci vás od toho odradit... Každý má jiný styl.

Fanta Light
_____________________________________________________________________________________________________
Rok vydání: 1900
Původní název: Три сестры
Žánr: Komedie
Místo dění: Ruské krajské město
Jazyk: Rusky


Olga, Máša a Irena jsou sestry bydlící v jednom z krajských měst v Rusku. Jejich největším snem a zároveň i nadějí na lepší život je odstěhování do rodné Moskvy. Prožily tam dětství, ale před jedenácti lety dostal jejich otec brigádu, kvůli které celá rodina změnila bydliště.
Děj začíná Ireniným svákem a zároveň výročím otcova úmrtí. Nejstarší Olga je stará panna učící v místní škole. Přes svůj věk stále nenašla toho pravého, po kterém beznadějně touží. Mladší sestra si vzala gymnazijního profesora Fjodora Kulygina,ale její manželství není nikterak šťastné. Zpočátku ho považovala za nejchytřejšího muže, ale nyní si již všímá jeho chyb. Ale ani Irena nemí spokojená a většinu času tráví nad úvahami a přemýšlením o životě. Na oslavu přicházejí i důstojníci Alexandr Veršenin (velitel baterie), který se znal s jejich otcem, baron Nikolaj Tuzenbach, kapitán Vasilej Solený a lékař Čebutykin. Sestrám dělá však největší starosti bratr Andrej Pozorov. Zamiloval se do Nataši, kterou všichni odsuzují. A právě v tento den se jí rozhodne požádat o ruku.
O více jak rok později jsou již Andrej s Natašou svoji a také se jim narodil syn Bobík. O něho se neustále strachuje jeho matka, a tak nechce, aby do domu přišli maškary na masopust. Také přestěhuje Irenu k Olze, aby měl Bobík skvělé prostředí jejího pokoje. V domě se schází Veršenin a Máša. Té, přestože je dávno vdaná, se důstojník vyzná ze svých citů, které k ní chová. Vidí v ní ženu, kterou doma postrádá, neboť jeho manželka se neustále snaží o sebevraždu. Ani Irena, ze které se mezitím stala telegrafistka, nepřichází o projevy lásky. Ty jí sděluje Solený. Irena ho však chladně odmítá, stejně jako Tuzenbacha, neboť žádného z nich nemiluje a nechce se vdát bez lásky. Jediná Olga je stále naprosto svobodná a tíží ji pouze práce učitelky, která jí však pomalu ubírá sil. Také Andrej se změnil. Kvůli nešťastnému sňatku začal sázet a neustále prohrává čím dál víc peněz. Všechny tři sestry stále více touží odjet do Moskvy. Ta je však stále v nedohlednu, neboť odjezd stále odkládají.
O přibližně další rok vypukne ve městě velký požár. Jejich dům je naštěstí zachován, ale životy jeho obyvatel se začínají více hroutit. Začne se provalovat, že Nataša podvádí svého muže s Profoppovem, což zvýšil odpor sester, který už tak k ní chovají. Jediný Andrej věří své ženě, že je čestná a věrná. Irena si uvědomuje, že se do Moskvy nikdy nedostanou. Navíc chtějí odvolat místní důstojnický pluk někam do Polska. To trápí Mášu, která se stále víc vyhýbá svému muži a často bývá se setrami.
Když se má pluk ostěhovat do Polska, všichni se loučí, neboť tuší, že se takto již nikdy neuvidí. Irena se nakonec rozhodne provdat za barona Tuzenbacha. To se však nelíbí Solnému, který ji také miluje, a vyzve svého soka na souboj. Tuzenbach je v něm zabit a Irena se rozhodne následovat nejstarší sestru a zůstat nadále svobodnou ženou. A právě Olga se snaží své sestry potěšit optimistickými nadějemi
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Upiirek Upiirek | Web | 16. června 2011 v 11:14 | Reagovat

Zdravím :) tak jsem si to tu prošla a vypadá to zajímavě :) a je fajn nebejt jedinej blázen co ještě čte... i když já tak nějak kašlu na to co lidi chtějí abych četla, a pokud mě to samotnou nezajímá tak to nečtu (není-li to povinná četba :D ), takže spousta mých článků asi nenajde uplatnění, zatímco ty tvoje lidi určitě užijou víc :) doufám že ti tenhle blog vydrží, já už jich smazala tolik,  jen ten čtenářský deník mi naštěstí zůstává pořád :)
Taky mě těší se snažíš všechny knížky popisovat podle sebe a nejen kopírovat cizí referáty - to je bohužel vzácnost :( i to byl jeden z důvodů proč já svůj čtenářák hodila online, protože mě štvalo že o jedný knížce jsem na googlu našla desetkrát ten samej zkopírovanej a kolikrát špatnej referát/obsah... ale původně jsem to nedělala tolik pro lidi jako pro sebe a to že to budou lidi kopírovat do školy jako referáty mi nedošlo dokud mi nezačaly přicházet komentáře typu "díky za referát" :)
Jinak plánuju (už měsíce) naspat článek o tom jak se dá poznat dobrá kniha - nejaké nápady? ale neboj, beru to filozoficky, rozhodně ne podle počtu odborných slov nebo délky, prostě tak...
Ps: můžu link  na tvůj blog hodit na ten svůj pod Oblíbené stránky? :)

2 misi_st misi_st | 3. dubna 2015 v 22:48 | Reagovat

opravdu si někdo může myslet, že Tři sestry jsou komedie?! omg o.O  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.