Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Višňový sad - Anton Pavlovič Čechov

18. června 2011 v 15:08 | Fanta Light |  V
Takže další Čechov... Doufám, že poslední, neboť tento autor mi leze děsně na mozek. Kdybyste se ptali, proč to tedy čtu a já vám odpověděla, stejně to nepochopte, takže to neřeště a raději mi připište, co si o téhle knížce, referátu nebo autorovi myslíte...
Fanta Light
_______________________________________________________________________________________________________
Rok vydání: 1900
Původní název: Вишнёвый сад
Žánr: Komedie
Místo dění: Ruské panství
Jazyk: Rusky


Na staré panství přijíždí po pěti letech jeho majitelka Ljubovna Andrejevna Raněvská se svojí dcerou Aňou. Po tragické smrti svého syna Gríši se vdova Raněvská odstěhovala do Paříže. Tam však začali upadat do dluhů a nakonec museli prodat dům a odjet zpět do Ruska. Bohužel ani toto panství, o které se mezitím svědomitě snaží starat adoptivní dcera Varja, by jim nemělo vydržet dlouho a již v srpnu by měla být dražba. Raněvská se však nechce vzdát svého domu, ve kterém prožila dětství a má na něho tolik vzpomínek. Podnikatel Lopachin, jehož předkové pracovali právě v tomto domě, nabízí možnost, aby nechali pokácet krásný a proslulý višňový sad a půdu pronajímali chatařům, čímž by získali peníze na záchranu domu. Raněvská i její bratr Gajev tento způsob odmítají.
Den dražby se blíží a rodina se snaží žít stále stejně jako předtím. Varja touží vztoupit do kláštera, ale stejně tak velká touha ji táhne k Lopachinovi. Ten by o ní také měl zájem a všichni věří, že si ji vezme, přesto však nejeví žádné pokusy. Rodině se snaží pomáhat Petr Trofimov, který miluje dceru Raněvské Aňu.
Když nastane den dražby koupí, k překvapení všech, panství i s višňovým sadem Lopachin. Ten má také již přesné plány, jak s krásným sadem naloží. Raněvská s bratrem se vracejí zpět do Paříže, neboť je zde již nic nedrží a Aňa se naivně těší z nového života ve městě. Varja ukončí vztah s Lopachinem, který již stejně neměl cenu a on si raději vybral bohatství než lásku k Varje. Služebnictvo i s majitelem odjíždí na zimu do města a hodlá se vrátit až na jaře. V opuštěném a zamčeném domě zůstává sluha Firs, kterého měli odvést do nemocnice, ale zapomněli ho zde. Firs si lehá na pohovku a poslouchá kácení stromů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.