Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Kdo chytá v žitě - Jerome David Salinger

18. července 2011 v 19:43 | Angel Darkwood |  K

Tak tohle je příspěvek od Angel Darkwood a tímto jí chci i poděkovat :). Já sama jsem tuhle knihu nečetla, ale plánuji, takže sem později svoje dojmy. Pokud jde o Angel, tak jí se ta kniha nikterak nelíbila a vlastně ji ani nedoporučuje číst.. No, každý na to může mít jiný názor. Pokud si dobře pamatuji, tak na tohle dílo měla spolužačka referát a líbila se jí.

__________________________________________________________________________________________
Rok:
1951
Originální název: The Catcher In The Rye
Žánr: Román
Země: USA
Jazyk: angličtina


Student Holden Caulfield byl opět vyhozen ze školy - holt ho učení nebaví. Nějaký čas ještě stráví na svém pokoji se spolubydlícím Stradlaterem. Má občas problém se studentem Ackleym, který měl potřebu chodit k nim do pokoje a otravovat, ale jen pokud tam Stradlater nebyl, protože se ho bál. Ti dva se rádi neměli.
Holden rád vzpomínal na svého bratra, který v Hollywoodu psal romány, které on sám nechápal a na svou mladší sestru, po které se mu moc stýskalo. Spočítal si, že dopis ze školy rodiče dostanou až za pár dní, takže se rozhodl jet sice do New Yorku, ale tři dny strávit ještě mimo domov. Našel si hotel, kde hodlal přenocovat. Jenže v noci mu bylo smutno, a tak chtěl někomu zatelefonovat a zároveň zjišťoval, že v podstatě nemá komu. Své sestřičce Phoebe nechtěl riskovat kvůli rodičům. Nakonec si vzpomněl na svou bývalou přítelkyni Sally. S tou se následně domluvil na scházce. Šli spolu do divadla a bruslit.
Pak se mu se mu stala nehodu s prostitutkou. Nabízel mu ji chlap, který tvrdil jinou cenu, než po něm byla poté požadována, ačkoliv nebyl schopen mít s prostitutkou sex. Její pasák mu vyhrožoval, a tak nakonec musel vše zaplatit. Ocitl se takřka bez peněz. Najednou pocítil neuvěřitelnou touhu se rozjet za Phoebe. Proplížil se domů, ale to ani nemusel, protože mu vzbuzená Phoebe řekla, že rodiče jsou pryč a vrátí se pozdě. Nějak při jejich rozhovoru vytušila, že má problémy a nabídla mu peníze, které měla na Vánoce. Nejdřív je odmítl, ale nakonec si je od ní vzal a zmizel, i když měl pocit, že už mu je jedno, jestli ho rodiče načapají. Snažil se těch peněz moc neutratit kvůli sestře. Zavolal svému bývalému profesorovi Antolinimu, kterého měl hrozně rád a přespal u něj. Jenže, když se probudil, tak Antolini osahával, tudíž se Holden rychle sebral, vymluvil se na nechané kufry na nádraží a utekl. Rozhodl se, že z New Yorku odejde úplně. Chtěl se ještě rozloučit s Phoebe, ale ta se na to rozhodla odjet s ním. To už nechtěl, a tak se kvůli ní rozhodl nakonec zůstat. Strávili tak krásnou chvíli v zoo místo společného útěku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lokusta Lokusta | Web | 24. července 2011 v 13:28 | Reagovat

Toto je jedna z mojich najobľúbenejších kníh.

2 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 6. srpna 2011 v 13:21 | Reagovat

Neříkám, že by se někomu nemohla líbit, ale jedné mé spolužačce a bývalému příteli se kniha taky velmi líbila a ntuno dodat, že zrovna tihle dva skoro nečtou. Asi jsem moc náročná=)

3 Charlie Charlie | Web | 24. února 2012 v 10:47 | Reagovat

Kruci, Angel byla rychlejší. Teď jsem ji dočetla a říkala jsem si, že bych ti mohla přispět. No nic. Každopádně mě se líbila, právě naopak bych si přála, aby kniha byla delší. A podotýkám, že čtu ráda.

4 Fidelle Fidelle | Web | 6. listopadu 2012 v 18:11 | Reagovat

Já čtu taky moc ráda a tohle mě příjemně překvapilo :) Holden je sympaťák a za ty čtyři dny, co jsme s ním trávili, jsem si ho vážně oblíbila :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.