Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Kruh nemá začátek...

18. července 2011 v 17:43 | Fanta Light |  Výplody mé mysli na TT
Co bylo dřív, slepice, nebo vejce?...

Touto velice záludnou otázkou bych ráda představila svůj článej. Ne, nebude zde nic o tom, že nový začátek začne v září kvůli škole, co všechno začne či jak je těžké začít od začátku nebo dokonce vyjmenovávat vše, co jsem začala dělat znova a tak podobně. To najdete ve většině článků a já bych to ráda opět vzala po svém. Ale zpět k mé první větě.

Tato otázka je velmi záludná a ať řekneme jakoukoliv odpově'd vždy následují další otázka: "Z čeho to tedy vzniklo, když ne z toho druhého?" Tímto jsme se i ve škole často bavili a dávali různé argumenty, proč zrovna ten náš názor je správný. Něco podobného je i u dvou hadů, kteří se vzájemě koušou do ocasů. Nejlépe je to vyobrazeno v knize nekonečný příběh od Michela Ende. Je to zajímavý příklad, ovšem obvykle se používá pouze jeden had, který se kousá do vlastního ocasu tzv. Uroboros. Určuje tím harmonii a nekonečnost života.
Pro detailisty: Ve zfilmované verzi jsou ještě různě propleteny, ale já osobně mám raději knižní verzi.

Proč jsem si však na tohle zaměřila? když se a život podíváme z dáky zjistíme, že se vše opakuje - někdo zemře, jiný se narodí, ten zestárne a další se narodí... A tak to jde pořád dál. Bez konce... bez začátku. Stejně tak je to i s naší planetou (a vlastně se všemi tělesy ve vesmíru). Dříve se věřilo, že existuje Konec světa a tedy musel existovat i jeho začátek, ale jelikož je země kulatá a můžeme ji neustále obcházet a stále se dostaneme na stejné místo, nemá začátek ani konec.

Kruh je považován za symbol nekonečna a věčnosti. Používá se při magických obřadech či ochraně osob. Ale uzavřený kruh se také protíná do společnosti a jen velice silní a schopní jedinci ho dokáží přerušit. Vemte si například takové dlužníky (nechci je nijak obviňovat, ale na nich se to ukazuje nejlépe). Půjčí si více než si můžou dovolit. Tím si nadělají dluhy a půjčí si opět, aby je mohli splatit. Jenže tím si nadělají opět další dluhy a ... a uzavřený kruh máte před očima. Stejné je to i s těmi, co berou drogy. Jejich kruh se tentokráte netočí kolem splátka - dluh - půjčení - splátka, ale má to stejný proncip. Feťák pořebuje drogu tak si musí sehnat píze, aby na ní měl. Po použití účinost látky však brzo vyprhá a následuje absťák, který ho onutí sehnat další peníze, aby si mohl koupit příslušnou drogu... další věci nám již samy askakují před očima, škola, bezdomovci, jídlo... To vše se poád dokola točí kolem jedné osy.

Tyto příklady však moc optimisticé nejsou, jsou za to pravdivé, neboť uzavřený kruch bez začátku či konce je, byl a bude tu stále. Sice v mnoha případech ten začátek existuje (první zkouška s drogou, nesprávné anipulování s penězi...), ale po dotažení linie k místu, kde jsme zkončili se kruh uzavře. Označí sice svou nekonečnost, ale zároveň nám to nekonečno omezuje pouze na danou čáru po které musíme putovat... Ukončí se to až časem, pokud vůbec.

Začátek a konec... Dvě slova... mnoho významů a mnoho možností. Po překročení začátku však víme jedno: nic nebude jako dřív. Bude to jiné. ne lepší ani horší, prostě jiné a každý na daný začátek reaguje jinak. Jeden se těší, druhý se bojí. Ale pozor, abyste nezabloudily a nechodily od té doby pouze v jednom kruhu...

S přáním mnoha úspěchů v už tak složitém světě
Fanta Light
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kejtýýý kejtýýý | Web | 18. července 2011 v 18:13 | Reagovat

Moc hezký článek =) Tleskám!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.