Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Můj názor, Tvůj názor

4. července 2011 v 9:40 | Fanta Light |  "Zpovědnice" ze života
Nic nemá jen jeden pohed, jednu možnost, jednu tvář. Vždy existuje jiné, ať již horší či lepčí, řešení. Když se nad tím tak zamyslím, je zvláštní, že se snaží tolik lidí být jako ostatní nebo aslepoň jako učitá skupina lidí. Proč? Proč chtějí u nich vypadat, že mají stejný názor na určitou věc? Proč musí všichni "táhnout s davem"? Vždyť je to směšný. Když si bude 99% lidí myslet jedno řešení nemusí to být to správné a právě vy, to jedno procento, můžete mít pravdu. Samozdřejmě, že v takovémto případě je velmi těžké uspět a prosadit svůj názor byť je správný. A v určitých situacích není zrovna naopak dvakrát vhodné hlásit své myšlenky do světa hlavně pokud se jedná o politické reformy, které by vás vůbec neměli zajímat...


Když se podívám kamkoliv - televize, debaty ve třídě, diskuze na blog.blog.cz, ve většině případů se objeví čtyři typy lidí. Jsou to ti, co souhlasí, daší skupinka je naopak proti tomu, malá část hlásí, že je neutrální a zbytek se nevyjadřuje a tváří se, že je také neutrální. A možná, že právě v těchto hlavách se rodí naprosto skvělý nápad, který však nebude vyslyšen a tím i zrealizován. Proč? Proč to vždy vypadá, že u jednoho návrhu padají jen dvě varianty? Jednou mi kdosi řekl, že úhel pohledu je stejný v myšlení jako při malování. Když sedíte v umelecké škole v kruhu kolem určitého zátiší, každý obraz bude jiný než ty ostatní, neboť dotyčný viděl něco, co jeho soused ne a naopak mu bylo skryto, co souseda bije do očí... Tato skutečnost je však ž příliš dobře zahalena.

Já osobně jsem v poslední době začala pociťovat, že se od ostatních velmi liším. Chováním, reakcemi na určité situace a také odpověďmi ve škole na učitelovi otázky. Nechci se tím chlubit spíše naopak. Sice jsem nahoře tvrdila, že bychom se měli odlišovat, ale chci zde také říci, že odlišování nemusí být vždy příjemné a může skrývat mnoho problémů. Je to těžko pochopitelné, ale dokáži jen říci, že já bohožel své, podle mě velice zajímavé a inteligentní, odpovědi nebo otázky nedokáži říci dostatečně nahlas a pevně, dostatečně jasně a sebevědomě, aby si toho lidi všimli. Sice mám ve většině případů pravdu, ale co z toho? Popřát si sama sobě: "Dneska jsem to doopravdy uměla" mi přijde ubohý... Zřejmě se bojím trapasu, který by poté nastal a i v případě, že stoprocentně vím, že to já mám v hlavě správnou odpověď.

Je možné, že by podobné pocity pociťovali i ti, co se k žádému názoru nehlásí? Je možné, aby se právě v těchto hlaváh tvořili nejinteligentnější odpovědi na záludné otázky? Proč ne. otázkou je, jestli jsou takto spokojení... Zkuste jednou prosadit vaši myšlenku v hlavě, ať se vám zdá sebedivnější. S trochou štěstí zabodujete a pokud to řeknete dostatečně dobře, budete vyslyšeni a získáte si respekt.

A co z toho plyne? To víte vy... Já jsem pouze pisatel a tím si dovoluji i zeptat: Je vhodné stát se černou ovcí mezi stádem bílých? I s tím, že vás v noci nenajdou?.....
...........................................................................................................

S přáním mnoha úspěchů v dnešním dni
Fanta Light
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.