Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

A co doba kamenná?

15. srpna 2011 v 13:52 | Fanta Light |  Pro pobavení
"Paní učitelko, opravdu v době kamenné neexistoval papír?"
"Ano, Pepíčku. Papir byl vynalezen až o mnoho staletí později. Místo něho používali kámen."
"A používali taky kámen místo toaletního papíru?" .........

Ano. Jeskynní lidé měli asi těžko ten náš bílý, hebký a krásný toaletní papír, jak jej známe dneska. K němu vedla dlouhá cesta a její začátky moc přívětivé nebyly. A co že se to používalo místo našeho nenahraditelného papíru? Vše, co bylo po ruce - listy, rostliny, kůru, a možná i ten kámen. Situce se zlepšila u Římanů. Ti používali speciální houbu, zámožní evropané v průběhu století pak různé tkaniny a v exotických zemí třeba i ruku.
První toaletní papír by podle tetička Wiki vynalezen ve 14. století. A jaký byl? Tak to opravdu nevím. Od 17. století se však rozšířili noviny a ty nahradily dosavadní pomůcky k očistě. Hlavně si v 19. století si šplhl 100 stránkový katalog. Byl zadarmo a na tu dobu s pěknými listy.
A kdy svět konečně spatřil něco blízkému našemu toaleťáku? Bylo to zřejmě roku 1857. V tomto roce firma Gayety z New Jersey vynalezla papír, který byl napuštěn léčivými přísadami. Postupně v průběhu let se stále modernizoval. Přidávali se vrstvy, měnil se postup výroby a získával i různé vůně. začali jsme na něm být závislí, pochybuji, že by si někdo dokázal představit svě, bez této naprosto jednoduché, ale za to zásadní a příjemné věci.


Tak to bylo k úvodu pár slov. Pokud vás zajímají podrobnosti tetička Wiki ráda napoví a kopíráci také. V dnešní době se z něho stává i něco víc. Začínají na něm být různé extravagantní otisky jako je sudoku, kamasútra nebo rovnou podoba nějaké osonosti. Já sama jsem je viděla pouza na netu a nikdy v reálu. Ale kdoví. Třeba to bude normálná utřít se do obličeje světoznámé osoby.
Další možností jsou mumie. Kdopak se nikdy nezúčastnil omotání vedoucí na táboře, přítele na párty nebo rovnou nebyl tou mumií? Nejlepří je to však udělat cestou na školní výlet ve vlaku. Chudáky cestující sledující bandu potrhlých puberťáků lituji ještě nyní.
A co teprve celou ruličku rozmotat s běhat s tím pobytě, aby to vlálo?
A jeden z nejlepších způsobůje dát to pejskovi... Vzpomínáte si na, teď již prachem posypanou a dávno zapomenutou reklamu na toaleťák se štěnětem labradora? Byla to jedna z těch hezkých. Škoda, že jsem ji nenašla v češtině, ale i tak si ji připomeňme...


Když tak vidím na konci tu roličku bez papíru, napadá mě, co v tomto případě dělat?
Pokud jsme doma, můžeme křičet na všechny členy rodiny a doufat, že nám ho podají. Co když jsme ale sami? V takovém případě asi zvednout zadek a dojít si pro něho sami.
Situace se znepříjemní v přírodě. Můžeme však použít všechny možné rostliny (hlavně ty zákonem chráněné :P) nebo listy. V zimě pak jehličí (viz "S tebou mě baví svět") nebo sníh.
Ale co použití veřejných záchodků? Tam není výjimkou neexistující papír. V takovém případě je několik možností.

1. Můžeme prohledat kabelku a kapsy, jestli tam náhodou nemáme papíový kapesník.
2. Pokud ne přichází na řadu jakýkoliv papír. Při trošce štěstí tam něco mít budeme. Ovšem Murphyho zákony schálnosti nás provázejí i na záchod a tak bych se nedivila, co kdyby vedle klíčů, peněženky a dalších (mementálně) nepotřebných věcí nebylo nic.
3. Další variantou je ručník nebo takové ty utěráky u umyvadla a v nejhorším případě prázdná rulička od toaletního papíru. Ale copak na české benzínce tohle najdeme? A jsme v úzkých.
4. A je tu polední papírová možnost - peníze.... Kdopak z vás by však takto znehodnotil pětistovku nebo tisícovku?
5. Jedna z nehygeinických možností je prostě se neutřít. V určitých případěch to lze přehlénou, navíc použití nějakého sprayu také není na škodu. Nebo ruka. Nezapomeňte se však umýt nebo alespoň utříto trávu pokud tak není ani umyvadlo. Podání ruky vašemu příteli poté, co jste vyřešili průjem není nikterak příjemné.

Další návrhymi klidně pište do komentáů :). A jak se stím vypořádjí zvířata v lese? Přečtěte si tento vtip:

Lesní zvířátka se rozhodnou konečně se chovat také jako lidi a jako první důležitou změnu vyberou kadibudku. Tu umístí uprostřed lesa a je poviností, aby tam všichni chodili. Jednoho dne však najdou najdou na budce rozbité okno. Ihned sezve liška všechna zvířata lesa na poradu.
"Tak, kdo to udělat" zeptá se jich.
Po chvilce váhání se přihlásí zejíc. "Prosím, já."
"A jak se to stalo?" "No, jdu si tak kolem budku, ale v tom se medvědovi chtělo srát. Vzal mě, utřel si mnou prdel a vyhodil mě oknem ven."
"No dobře", pravila liška, "tak to okno spravíš."
Následucích pár dní bylo ve v pořádku, do doby, než zjistili, že budka má proražené dveře. Opět byla svolaná všechna zvířátka v lese a netrpělivá liška se opět zeptala kdo to byl. Tentokráte se přihlásil jezevec. "Prosím, já".
"A jak jsto udělal?" "No, jdu si tak kolem budku, ale v tom se medvědovi chtělo srát. Vzal mě, utřel si mnou prdel a vyrazil mě dveřma ven."
"No dobře", pravila liška, "Ty dveře ale hned spravíš."
Následující týden bylo vše v pořádku. Jednoho dne však byla celá budka roztříštěna na malý kousky. Rozzuřená liška sezvala opět zvířata a celá nervórní se zeptala: "Tak kdo to byl tentokráte?!"
Ozval se ježek: "Prosím, já"
"A jak se to stalo?" "No, jdu si tak kolem budku, ale v tom se medvědovi chtělo srát...


A nebo také to může vypadat utírání takto:

"Kterou rukou si utíráš zadek, pravou nebo levou?"
"Levou."
"Tak to já používám toaletní papír."

"Jak se Ti líbilo ve Skotsku?"
"Mají tam prima Whisku. Ale překvapila mne ta jejich šetrnost. Suší tam na šnůře i toaletní papír."

"Včera jsem kupil záchodovu štětku."
"´No a jaká je?"
"Toaletní papír byl lepší..."


Všichni myslíme na toaleťák, jak je úžasný a nenahraditelný, ale kdo myslí jaký má život? Asi jeden z nejhorších způsobů jak v životě dopadnout. K těm několika bych počítala i pytel do odpadkového koše. Být toaleťákem je těžké, a proto se můžeme za něho pouze modlit a doufat, že se v příštím životě nestane třeba tamponem. jsme za něho vděční a měli bychom litovat jeho krutý život. Nepřeji mu ho a ani bych to nikdy nechtěla zažít, ale co se dá dělat? Bez něho bychom se octli opět v domě, kdy neexistovat. Hygiena by nehorázně klesla a my museli vymýšlet nové zdroje... Jaké by to si byly?

S přáním měkkých toaletních papírů

Fanta Light

P.S. Nechápu proč si ztěžujete ohledně TT. Pokud nejste spokojeni hlasujte příště na tema.blog.cz, neboť téma týdne je vždy a pouze to, které vyhraje takže nadáváte pouze uživatelům, kteří si to odhlasovali a těch je zatraceně málo v porovnání, kdo hlasuje a kdo ne.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kroketa Kroketa | Web | 15. srpna 2011 v 16:28 | Reagovat

pěkné počteníčko o hajzlpapíru :D

2 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 15. srpna 2011 v 17:11 | Reagovat

[1]: Ano, úplně jsem u toho chrochtala blahem! Jsem moc ráda, že jsem na tento blog narazila, dobře se tu čte.

3 Fanta Light Fanta Light | Web | 15. srpna 2011 v 17:24 | Reagovat

od "about-petrushkaů smazaný. patřil do reklam.

4 pipiterka pipiterka | E-mail | Web | 15. srpna 2011 v 17:50 | Reagovat

Jo dobrý, a co dál.... ? A NIC (viz tvuj koment)

5 blackrose9 blackrose9 | Web | 15. srpna 2011 v 20:05 | Reagovat

ty vtipy jsou drsný :D :D

6 Infinity Infinity | Web | 17. srpna 2011 v 14:53 | Reagovat

Ten článek je super. Jak to o historii toaleťáku a ty vtipy. :))

7 Fanta Light Fanta Light | 17. srpna 2011 v 16:07 | Reagovat

[1]:[2]:[5]:[6]: Díky :-) . jsem ráda, že se to líbilo :-)

8 Luky Luky | Web | 20. srpna 2011 v 22:46 | Reagovat

Super článok :)

9 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 27. srpna 2011 v 14:23 | Reagovat

On ten toaletní papír není moc starý, takže bychom měli být vážně vděční. Co se týče jeho jediného problému - když dojde - tak naneštěstí u mě nehrozí krajní varianta, protože papírových kapesníčků mám vždycky dost=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.