Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Kam mizí komentáře...

2. srpna 2011 v 17:29 | Fanta Light |  Můj názor na blog.cz
Dnes bych se ráda zaměřila na záhadně mizející komenáře na blog.blog.cz. Nevím jak vy, ale smazání několika článků a následovné zablokování mi příjde trochu moc.


Nevím jak vy, ale o tom, že se komentáře zkrátka bez milosti mažou jsem zjistila až 28. 7. 2011, kdy byl na blog.blog.cz zveřejněný další článek o novinkách, přesněji řečeno o vkládání videa do článku. Bylo tam několik koentářů jak kladných tak i záporných. Já sama jsem tam přidala také jeden, o tom, že mi vyhovovala starší verze a že by mohli pozměnit některé jiné věci (viz ZDE). Pokud vím, tak na můj komentář i někdo odpovědě, ale když jsem se tam opět podívala, nejenomže byl smazaný, ale i několik ostatních. K tomu se tam přidávali řeči o tom, že nejdou psát komentáře. Mě osobně to šlo bez problémů. Napsala jsem svůj názor tedy znova s otázkou, proč byl smazán. Domnívala jsem se naivně, že jde pouze o nějakou chybu. Kupodivu mi ho bez odpovědi smazali znovu. Zkusila jsem to zase, ale bez úspěchu navíc se komentáře zastavili u čísla 9, takže jsem zjistila, že nejsem sama. To mě uklidnilo.

Já osobně také mažu komentáře. Přesněji řečeno vše, co nesouvisí s článkem a není napsané v Reklamách. Přesto na tyto komentáře reaguji a pokud se nejedná o hlasování, žádost o komentář a podobně, také na ně odpovídám. Ale tohle? Pochopila bych vulgární nebo otázky ohledně různých rad, ale článek, který chce napsat na podnět článku a navíc radí? To je trochu moc, nemyslíte? Hlavně, že komentář s otázkou jak nastavit "Oblíbené odkazy" a odpověď ne něj jsou tam doteď :(.

Ale není to bohužel vše. Když jsem zkusila napsat ještě jeden komentář, objevila se nahoře lištička s nápisem: Autor tohoto blogu Vám zakázal vkládat komentáře. ..............

Stačí to? Někomu, kdo se snažím psát smysluplné komentáře s vlastním názorem, ať je jakýkoliv, tak prostě jen tak zakážou psát. Ihned jsem také reagovala a napsala Standovi mail, proč to tak je. Prakticky to nevysvětlil. Dozvěděla jsem se zato, že komentáře, které se netýkají článku a jsou zaměřeny i technické problémy se automaticky mažou a pokud to píše někdo opakovaně tak mu je zablokována IP andresa. Tečka. Na další mail, zda bude má adresa odblokována odpověděl kladně, tak doufám, že mi to půjdu. Prý očekává ode mě smysluplnější komentáře... A jaké ty "smysluplnější komentáře" by měli být? Super novinka či naprosto souhlasím a podobné kladné komentáře? No nic. Nchci tu nikoho urážet, jen mi přijde divný, že když se pokusím někdy něco napsat tak to většina zkritizuje. Navíc pokud vím, je tam dost komentářů, co tam nemaj dělat. S těmi se nic neudělá?

Podle mě však tohle právné není. Pokud vadí komentáře v podobě rad na zlepšní blog.cz, otázek "proč to nejde" nebo "jak na to" a další věci, co nepatří k článku, tak ať tak udělají extra článek. Vždyť nemusí bloger neustále psát maily, ale může mu poradit i jiný bloger, co to zrovna uvidí. A třeba i mnohem lépe. Na stovkách blogů najdete článek "Reklamy" (já to dokonce mám rozdělený), tak proč to nemůže být i na Srdci blogu? Vždyť tento blog by měl být něčím jako srdce jako hlavní tepnou celého blogu. Ale tohle sem již nepatří a tak raději končím. Čím je pro mě Srdce blogu raději napíši jindy :).

Svůj podlední ostavec věnuji otázkám: Stalo se vám to někdy? Smazali vám či dokonce zablokovali IP adresu? jak jste poté reagovali a co vše jste podnikli? Souhlasíte s tím nebo by se to mělo změnit? Budu ráda za každý váš názor ať je jakýkoliv.

Fanta Light

P.S. Pokud vyzněl tento článek jako pomlouvačský a uráží určité osoby, tak se omlouvám. Pouze se snažím nastínit problém a najít řešení a zjistit, zda někdo zažil něco podobného a jak na to reagoval.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 6. srpna 2011 v 12:54 | Reagovat

Na Srdci komentáře převážně nepíšu. To už musí být, abych se ozvala. A nejspíš vím, proč=) S takovým mazáním samozřejmě nesouhlasím. Chápu mazání reklam apod. u článků, u kterých to nemá, co dělat (taky to dělám), ale tohle vážně ne. Někdy mám pocit, že vedení tu práci snad už nemají v lásce, což mi přijde docela škoda vzhledem k tomu, že se jedná o komunitu lidí a tam je vstřícný přístup přece důležitý. Co se týče chyb v systému, na ty jsem si za ty roky snad zvykla, i když mě to smaozřejmě taky občas ještě dokáže vytočit.

2 moojezpooved moojezpooved | 14. listopadu 2012 v 16:26 | Reagovat

Měla jsem blog (už nemám) a komentovala jsem různě blogy (v pěkném) a jedna uživatelka začala kritizovat můj blog!!Tak sem jí na ten její taky napsala něco ve smyslu-Tvoje stránka ujde :) a ona mě zablokovala a ještě smazala komentář!!Trapárna!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.