Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Mrtví do soumraku (Pravá krev) - Charlaine Harris

30. srpna 2011 v 9:51 | Angel Darkwood |  M
.... JJ Angel Darkwood :). Přidám ještě jeden příspěvek a jdu jí poslad mail jestli na sebe něco práskne. Již asi známější osůbka, která zde nepravidelně, ale hodně píše referáty. Patří ti velký dík :).
Pokud jde o tu knížku světe div se, nečetla jsem xD. její osobní názor, mě však od toho trochu odradil: "Upíři, krev, nadpřirozeno, sex a křehce vypadající blondýnka, která má ale ke křehkosti vážně daleko. Co víc si přát?"
____________________________________________________________________________

Rok: 2001
Originální název: Dead Until Dark
Žánr: román, fantasy
Jazyk: angličtina
Místo dění příběhu: USA (Louisiana)

TATO KNIHA MÁ I DALŠÍ DÍLY.
Sookie žije v Bon Tems se svou babičkou v domě a její bratr Jason má už vlastní byt. Jejich rodiče zahynuli, když byly ještě děti a babička je vychovala sama. Sookie má schopnost číst myšlenky, a to jí mnohdy ztěžuje život, zvlášť v práci. Dělá v baru U Merlotta servírku a občas si musí "vyslechnout" oplzlé myšlenky hostů. Nelze to nijak vypnout, ale naučila se používat bariéru aspoň zvnějšku. Málokdo totiž věděl o jejím tajemství a jen všude kolovaly řeči o tom, že je divná.
Už dlouho snila o tom, že potká nějakého upíra. Ti žili mezi lidmi, ale ne každý z nich se chtěl začlenit do lidské společnosti. Nakonec se dočkala upíra Billa, který přišel do baru, kde pracuje. Měl ovšem smůlu, že tam zrovna byli dva lidé, kteří byli jednak závislí na upíří krvi a taky toužili po penězích. Sookie díky jejich myšlenkám zjistila, co mají v úmyslu, a když zmizeli všichni tři z baru, tak hned věděla, která bije a rozběhla se ven je hledat a zachránit tak Billa. To se jí sice nakonec podařilo, ale byl dost zraněný, a tak ho nechala napít se trochu její krve. Poznal, že je jiná a chtěl o ní vědět víc.
Sookie byla tak nadšená ze setkání, že o tom hned pověděla své babičce, která ho chtěla poprosit, jestli by nepromluvil na setkání klubu potomků účastníků občanské války. Bill souhlasil a téměř všichni byli dojati z toho, že se dozvěděli nějaké informace o svých předcích.
Jednou se stalo, že servírka Dawn nepřišla do práce a šéf Sam poslal Sookie k ní domů, kde ji našla mrtvou. Přitom jí dělal "společnost" René - přítel a poté manžel servírky Arlene -, choval se trochu divně, ale toho si Sookie moc nevšímala. Hodně lidí podezřívala Billa, protože Dawn měla na krku stopy po upířím kousnutí, ale nebyla vysátá, takže to na upíra ve skutečnosti nevypadalo. Spíš si jen s nimi ráda užívala, říkalo se totiž, že sex je s upíry nepřekonatelný.
Zanedlouho se stala další vražda - ženy Maudett, která si podle všeho taky užívala s upíry, a co hůř - obě dvě měli něco s Jasonem. Mezitím se rozhodli pomstít ti, kteří chtěli zabít Billa a prodat jeho krev. Sookii zmlátili a skoro ji zabili, naneštěstí zasáhl nějaký pes a Bill se pak přiřítil a oba útočníky bez milosti zabil. Potom dal svoji krev Sookie, a ta se zotavovala ze svých zranění. Bill to pak narafičil tak, že to vypadalo, že je zabilo tornádo a vesměs tomu všichni uvěřili. Jenže bratru Sookie začal mít problémy s policií - našli videokazety, kde byl zachycen při sexu s Maudett a stal se v podstatě hlavním podezřelým. Sookie se tak vydala za Billem do upířího baru, aby zjistila, kdo za tím asi stojí. Setkala se s Ericem, šerifem toho území, ale bohužel toho moc nezjistila. Za to on si jí všímal až moc, ale Bill mu jasně řekl, že je jeho a tudíž se z ní nemohl nakrmit žádný jiný upír. Taky si všiml, že umí číst myšlenky. Upírovi myšlenky ale číst většinou nedokázala. To se jí na Billovi líbilo nejvíc - to ticho. To, že se s ním stýkala, já na pověsti moc nepřidalo. K tomu se do města přijeli podívat další tři upíři, kteří zrovna neakceptovali žití mezi lidmi - žádné zabíjení, pití syntatické krve - a nechovali se tedy mile. Udělali scénu v baru U Merlotta a v podstatě skončili s Billem. V lidech se začala rozšiřovat nenávist a nakonec podpálili dům, kde byli a všichni uhořeli.
Pro Sookie se stal další šok - někdo zavraždil její babičku. Jason ji za to vinil, protože už bylo jasné, že někdo zabíjí ženy, které mají něco společného s upíry a chtěl zabít i Sookie, ale narazil na její babičku. Sookide byla na dně a podařilo se jí zjistit, že k ní Sam chová nějaké city, ale jeho myšlenky nedokázala přečíst - jen pocity.
Bill musel na pár dní odjet a nechal jí hlídat Bubbou - upír, který byl za života pěvecká hvězda, ale nesměl ho nikdo oslovovat jménem. Sookie se ale necítila bezpečně, ještě když vrah zavraždil její milovanou kočku.
Jednou v noci jí přišlo líto nechat v práci opuštěnou kolii (a sama být taky nechtěla - Bubba hlídal venku) a ráno s překvapením zjistila, že to je Sam. Je totiž měňavec a všechno jí zapadlo dohromady, i když na něj byla naštvaná, že ji v podstatě celou noc očumoval.
Když se další noc ocitla zase sama, tak slyšela, že se do jejího domu vloupal vrah. Běžela pro pušku, ale zjistila, že je pryč, a tak jí nezbývalo, než utéct. Venku našla Bubbu otráveného (někdo zřejmě věděl, že jí zvířata), a tak utíkala dál do lesa až na hřbitov, kde zjistila, že vrahem je René. Přiznal se jí, že nejdřív zabil i svou sestru Cindy. Sookie bojovala, jak mohla a podařilo se jí ho smrtelně zranit, i když ona sama na tom taky nebyla dobře.
Probudila se v nemocnici, kde do soumraku čekala, jestli se objeví Bill a naštěstí objevil. Taky Jason byl zproštěn veškerého obvinění a omluvil se Sookie za vše, co jí řekl. Arlene s ní taky chtěla mluvit, ale na to Sookie už neměla sílu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 upiirek upiirek | Web | 30. srpna 2011 v 12:59 | Reagovat

taky jsem četla, všechny díly, a teď dávají nejnovější díly čtvrté série :)

2 Charlie Charlie | Web | 31. srpna 2011 v 14:02 | Reagovat

Mě to neodrazuje, právě naopak. Určitě to bude první knížka po maturitě :-D

3 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 2. září 2011 v 21:49 | Reagovat

To mě docela mrzí, že jsem tě tím odradila=D Ale chápu tě=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.