Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

O rubrice

5. srpna 2011 v 15:02 | Fanta |  Zfilmované knihy
Spousta filmů je natočena podle určitého díla, nebo se alespoň nechá inspirovat. To všichni víme, ale je velice těžké rozeznat kvalitní film, který je opravdu dobrou kopií knihy nebo je natolik dobře natočený, že dokáže předčit i knihu. A právě proto je zrozena tato rubrika. Je to určeno hlavně kvůli referátům. V některých velice málo případech je totiž možné, že kniha a film jsou téměř totožné. V jiných případech film stojí sice za přečtení, ale nedá se zaměnit s knihou a v posledním případě je film a dílo úplně odlišné.


A jak to bude vypadat? v prvé řadě budete znát můj názor na film a jak je podobný knize. Další odstavec je věnován oficiálnímu textu distributora a odkazům na referát na dotyčnou knihu a na informace o filmu. Nevynechám ani trailer a pá obrázků. Jako poslední napíšu rozdíly mezi knihou a filmem. V tomto bodě to bude velice odlišné. Někdy totiž stačí pár věcí a jindy může být více odlišností. Určité filmy však můžou být obsahově úplné jiné než originální dílo. Nevím jestli to řeknu správně, ale měly by zde být největší rozdíly a proč to tak je s tím, jak to na mě působí.

Pokud má kniha jen jednu filmovou verzi, je to jednoduché - bude zde jeden film. Pokud se ude jednat o slavné dílo, které si oblíbilo hned několik režisérů, zveřejním tu nejlepší (nebo nejtotožnější) z nich a napíši i pár řádků o dalších verzích. Někdy bude výběr jasný - jeden film. Je však možné, že jich zveřejním i víc. To záleží na tom, jak to sama pojmu, neboť znáte to. Názory se liší.

Je ovšem možné, že žádná verze se mi líbit nebude a to ani v případě, že bude jen jeden film. Při této možnosti zde bohužel nebude ani zmínka. Pokud i přesto budete chtít znát můj názor a doporučení, pak tedy napište název knihy (nebo rovnou filmu a pokud možno i rok) a já vám to zde později zveřejním. Stejně tak ocením různá doporučení na filmy.

Snad to krapet oceníte, neboť já sama tak narazím na velice zajímavá zfilmovaná díla :)

S přáním splněných přání
Fanta Light
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 6. srpna 2011 v 12:46 | Reagovat

Zfilmování knih je celkem ošemetné. Co si naposledy vzpomínám, tak se mi celkem líbila filmová verze Veronika se rozhodla zemřít (Paulo Coelho). A taky bych třeba vytkla seriál True Blood, který je podle knižní série - sice jsem zatím četla jen jeden díl, ale myslím si, že to pojali taky dobře.

2 Emilli C. Emilli C. | Web | 7. srpna 2011 v 12:17 | Reagovat

Zfilmované knihy..hmm...ráda bych viděla nějaký film, který by byl lepší než samotná kniha. (:
Jsem názoru, že to tak asi nebude. Ale rozhodně takhle rubrika je zajimavá!
Já bych u takového nápadu, rozhodně nezůstala. Proto se o to nepokouším^^
Doporučení filmu? Podle toho jaký žánr, chceš.. O:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.