Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

"Kdo jsi?" - "Neřeknu... Nebo přeci ano?"

16. září 2011 v 20:21 | Fanta Light |  "Zpovědnice" ze života
(článek, který by nyní již měl fungovat, omlouvám se za nepříjemnosti)

Blog. cz... Stránka, kde si každý může libovolně, zadarmo a navíc velice snadno vytvořit svůj vlastní web. Někteří ji používají jako deníček ke zdělení velice zajímavých zážitků, jiní hledají jiné blogery, kteří také milují toho a toho herce či zpěvačku a další pomocí blogu ukazují světu své nádherné kresby, první literární pokusy či graficky pomáhají jiným uživatelům vytvořit design... Tato slova zní krásně, že? Místo, kde si každý zveřejní, co uzná za vhodné, najde internetové "přátele" a stane se slavným... Ale... Ale i zde existuje nějaké to "ale" a tím je, jako na množství dalších internetových serverů, IDENTITA.


Otevřu si několik blogů a téměř na každém z nich se autor ukazuje jiným způsobem - někdo tam má přezdívku a tím to končí. V článcích sice píše o svých názorech na určité téma, ale tím snad zjistíme jeho gramotnost, zda má talent na psaní různých článků neb jaký je. Ale kdo to je, jak vypadá či dokonce kolik mu je, to zůstává záhadou. Jiný zveřejní i své pravé jméno, informace o věku, zajímavé články z osobného života a možná sem tam nějaká ta fotka. Někdy to však zachází tak daleko, že kromě fotek vlastní osoby jsou tam i přátelé nebo členové rodiny, místo bydliště a i různá amatérská videa, kde nechybí sám autor. Čím víc toho tam je, tím víc lidí toho o vás ví víc... Je to správné?

Já osobně nevím. Když se podívám sama na sebe, již bych se nedokázala takto odhalit a ukázat všem svojí duši takovou, jaká je. Na blogu jako bych byla jiný čověk a má duše má nádherné šaty, o kterých bych v realitě mohla jen snít. Přezdívka - Fanta Light - vznikla náhodou a používám ji pouze na blogu. Pokud jde o mé osobní informace, věk uvádím jen tak mimochodem v článku, kde se to může ztratit, bydliště zde nenajdete a pokud jde o fotky, ty už vůbec ne. Nejen, že ny nich vpadám příšerně, ale ještě focení nesnáším... Informace o sobě říkám pouze určitým spolehlivým blogerům. Tak kdo vlastně jsem?

"Normálně nenormální holka, která vlastní blog a chodí na gymnázium. V článcích odhaluji pouze náznaky z osobního života, které mě nijak nedefinují a doufám, že to tak i zůstane. Miluji knihy a filmy, čokoládu a kečup." - Zjistíte z tohoto něco? Ptáte se proč to tak mám? Možná to bude znít divně, ale je to kvůli mým znánmím. Spousta z vás na svém blogu odhaluje informace, podle kterých vás vaše spolužáci, příbuzní a přátele poznají, já to však nechci. Nechci aby mě poznali, aby odhalili jaká můžu také být. Ve škole bych poté byla "Ta, co má blog" a s jistými osobami by to bylo možná k nevydržení. Často by zde byly, četli mé články a odhalovali mou blogerskou osobu kousek po kousku. Pokud jsem v reálném světě jiná, nechci aby poznali zdejší odhalenou duši.

A co si o odhalování identity myslí celkově? Jako všechno má i toto své plusy a mínusy. Pokud bloger uvádí pouze přezdívku, může to být trochu málo, ale někomu to může vyhovovat. Vždyť blogery si nevybíráme (alespoň já) podle toho, jak vypadají, jak se jmenují nebo kde bydlím. Spíše volím podobné zájmy, zajímavé články a potěší i téměř stejný věk, proto bych něco málo zveřejnila. Na druhou stranu, když máme na svém blogu o sobě úplně VŠECHNO zásadně to neschvaluji. V dnešní době si člověk nemůže být ničím jistý a internetem už vůbec ne. Toto odhalování identity může být stejné, jako kdybyste si stoupli na koně na Václavském náměstí v rouše Adamově či Evině. Udělali byste to? (No... někteří z vás by toho možná byli schopni, ale předpokládejme otázku "Ne.") Stovky a tisíce lidí přijdou na vaši stránku a nikdy nevíte, kdo to je. Třeba ho budou zrovna zajímat vaše fotky, které byste nechtěli vidět na nějaké jiné stránce s velice zajímavým komentářem. Nikdy nevíte, co se s vašimi údaji stane a jak řekla naše učitelka na informatiku "Cokoliv, co zveřejníte na internetu, od první sekundy žije vlastním životem. Nikdy nevíte, kdo to stáhne či kam se to dostane."

Další podobnou prioritou je momentální fenomén - facebook. Já osobně tam jsem sice přihlášená, ale skoro tam nejsem... I zde lidé zveřejňují takové příspěvky či informace, které dotyčnou osobu můžou poškodit a dostat se pod ůži. Ale to jsem obočila a nechci, aby tento článek vyzněl "Nikumu nic neříkej! Nebo bude tytyty!!!"

Prostě a jasně určité věci by na blogu být neměli. Tím jsou i informace o telefonu, bydlišti, datum narození či povolání. Nemělo by to tam být. Někdo to však chce. Někdo chce ukázat světu o tom, jaký pod vrstvou reality skutečně je a nechce být již zahalen. Je to ale každého jeho věc a nemůžu nikomu říkat, co má a nemá dělat. Jen mi připadá toto odhalování až příliš velké.

Další "skupinou" jsou známé osobnosti, které zná téměř každý blog a jsou již takovými celebritami. Proč ne. Proč nezveřejnit zde i nějakou tu fotku, aby o nás věděli víc? Ale čeho je moc toho je moc. Určitě detaily z osoího života by neměli být ani zde. Koho to vůbec zajímá jestli jste včera byli ve škole nebo šli s holkama do parku zakouřit?

S přáním hodně úspěchů

Fanta Light
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Alisa Alisa | Web | 16. září 2011 v 20:33 | Reagovat

Ja si píšem na blog aj veci z osobného života . Myslím, že sa nebojím nijakých úchylákov, skôr niektorých ľudí z osobného života . Ak by chceli, prišli by na to, že to píšem ja . Fotka sa tiež dá nájsť- mojich vlasov, spredu by som sa neukázala, ani meno a adresu nezverejňujem . Pre istotu . Vlastne tak úplne nesúhlasím s tvojím článkom, je pravda, že písať o tom, ako bolo v škole je blbosť, ale napríklad men pomáha "vypísať" sa . Straty súkromia sa pri Facebooku nebojím . Skôr odhalenia anonymity . Čiastočnej .

2 Pennyweather Pennyweather | Web | 16. září 2011 v 20:34 | Reagovat

Naozaj je to zaujímavé. Ja som dokonca dávnejšie našla blog, kde mala autorka mapku jej bydliska. Cez google maps. Tak to naozaj už zašla pri´daleko. Ja osobne tiež mám prezývku, síce je to súčasť môjho reálneho mena, ale veď nikdo nezistí to reálne. a máš veľmi pekný blog, nechceš patriť do zoznamu .. mojho? :P

3 Charlie Charlie | Web | 17. září 2011 v 13:16 | Reagovat

Když si to tak čtu, tak mě napadla souvislost mezi blogery a Dorianem Grayem. Tak jako měl Dorian svoji duši skrytou v obraze, tak blogeři ji mají ve svém blogu.

4 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 22. září 2011 v 23:21 | Reagovat

Dokud osobní blog neobjeví nějací známí, tak je to v pořádku. Jenže anonymita většinou nevydrží věčně.

5 Dee Dee | Web | 1. října 2011 v 11:18 | Reagovat

já na anonymitu kašlu - dokud se člověk nechová výrazně hloupě nebo sprostě, aťsi vytvoří masek, kolik jen chce.. každý vidí jinak, kde je ten limit, co o sobě napsat nebo nenapsat; pro mě třeba napsat město není problém, protože se mi možná ozve někdo, kdo má stejný koníček a taky pochází z blízka (a věř mi, že v našem zapadákově shánět někoho na dračák v čajovně je fuška).. oproti tomu, i ten "deníček" má u mě hranici, a to v tom, že prostě odmítám číst, kdo měl co k obědu nebo že si došel na záchod - tohle patří spíš k tomu facebooku..xD já mám řešení jednoduché: co nechci, aby někdo věděl, to nikam veřejně nenapíšu (problém zbývá u mladších holek, kterým to někdo starší musí vysvětlit), ale už jen fakt sám, že máš blog, znamená, že se chceš někde ventilovat a (pravděpodobněú chceš, aby to někdo četl (ideálně okomentoval, přispěl názorem).. svým způsobem je to taky ztrácení té naprosté anonymity :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.