Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Krásná.cz aneb Dívčí růžový svět

26. září 2011 v 18:11 | Fanta Light |  Můj názor na blog.cz
Krásná.cz. Stránka, která je až nehezky silně podporována blogem a je určena všem nezletilím (alespoň bych to tak řekla) mladým slečnám a dívkám, které procházejí složitým obdobím - pubertou. A i tyto mladé dívky píšou do Krásné se svými zážity, názory a radami. Články, jejichž kvalita pobuřuje velkou většinu blogerů (aspoň podle mě, neboť jen malá část všech uživatelů se k tomu vůbec nějak vyjadřuje) a odmítají Standovo neustálé propagování, které je nutí radikálně zasahovat pomocí záporných komentářů. Proč to však tolik je? Když mají ženy spoustu časopisů, stránek s radami a tak podobně, proč by to nemohli mít i mladé dívky v pubertě, kdy se utváří naše osobnost, mění se vývoj a i reakce na situace, také takové stránky? Poznáváme první lásku, začínáme nenávidět rodiče a školu a dáváme přednost přátelům a právě nyní se hodí něco, co nás správně nasměruje a odhalí mýty, které kolují v "dívčím světě".


Nápad je to dobrý, ale chyba je v samotném provedení. To, že to píší mladé dívky se z článků stávají nesmyslné žvásty plných mýtů a tajemství, které však tyto blogerky považují za správné řešení. Copa může 15ti letá holka vědět o tom, co doopravdy nadchne kluka? Nebo jak se připravit na to "poprvé"? Vždyť i líčení nebo šaty nejsou jednoznačné a i zde se vyskytuje tolik variant, ze kterých si člově vybere je zlomek. A tohle píší mladé dívky, které by se spíše měli učit tu pravdu.

Jsou však i výjimky, které napíší kvalitní článek. Ten, nad kterým se pozastavíme a řekneme si: vždyť ona má pravdu! Ale kolik jich je? ... Asi by to chtělo někoho, kdo to bude kontrolovat. Nevím, jak Krásná funguje, ale každopádně valná většina článků září mýtama a tím, co si holky myslí, ne tím co je pravda. Bohužel zřejmě to tak zůstane. Nyní když mi je osmnáct si však také všímám, kolik toho ve čtrnácti holky řeší. Já nebyla jiná. Sice jsem všeobecně nehlásila do světa co je v módě, ale rady na internetu nebo v časopisech mi přišli pravdivé. A proč také ne? Bude to tím, že každá z nás je jiná. každá má ráda něco jiného, něco jiného ji sluší nebo i něco jiného ji potěší od kluka. roč se snažit být stejné, kyž jsme originál?

Tím se dotávám k další části - časopisy. Kdo by neodebíral měsíčníky jako Top dívka nebo Bravo? Někdy v dvanácti jsem to brala jako něco pravdivého. Rady a nápady jsem někdy i zkusila, ale popravdě jsem módu, oblečení nebo líčení nikdy neřešila. Ani teď. Vezmu si na sebe v čemse cítím dobře a sexy, namaluji se tak, aby to nebylo přeplácané a zároveń jsem skryla nedostatky a klučičí mozky nikdy nepochopím. Uznávám, že jsem to nijak důkladně nečetla, ale přeci jsem se pozastavovala nad make-upem či vlasama. Také rubriku, kde se odpovídalo na otázky ohledně sexu, těla či rady na problémy, jsem pečlivě četla. A abych řekla se přiznala, dost věcí jsem díky ní také zjistila a odhalila mi jistá tajemství. Všechno nám rodiče neřeknou a ve škole při občance se neodvážíme zeptat, jestli je něco normální či nenormální a tak někdo nám poradit musí. V pubertě jsem si z těchto otázek již dělala srandu a brala jsem to jako skvělé vtipy a nyní? Šokuje mě to. Otázky jaké pokládají 13ti či dokonce 11tileté holky (jestli je tedy jejich věk správný) ohledně sexu mě dost zaráží. Mají přeci čas, ne? Proč je zajímají takové věci, o kterých se ještě nemluví ani mezi kamarádkama? Ale odpověď alespoň dostanou a pokud vím, dostačující a správnou.

A nyní je tu krásná, která také radí. Abych nekritizovala, některé články jsou dobré, sice jim možná chybí šťáva, ale jinak dobřa poradí nebo řeknou, kde je chyby. Takové si i já ráda přečtu, pozastavím se a zamyslím se, jestli jsem se s podobnou situací již setkala, co bych udělala já a tak podobně. Jiné články mě donutí se vážně začíst a řeknu si - "Tohle zkusím!" nebo "Páni, tohle by mě nenapadlo, ale má pravdu, opravdu to tak je". Takové články mě potěší, neboť přesto že možná zkutečnost již znám, jistě poradí jiným náctiletým, které to povzbudí, namotivuje či odhalí něco, o čem neměli tušení, že to tak jde. Byla bych ráda, kdy takových bylo víc. Přeci jen, když už zde něco takového je, ať to funguje pořádně.

Zajímala by mě však jedna otázka: proč sem tito holky píšou, když samy neznají pravdu? Aby byly slavné? Proč, k čemu jim to bude? Aby poradily ostatním? A to si svými radami jsou doopravdy tak jisté? Aby dkázaly, že oni dokáží něco, co ostatní ne. Možná však ostatní můžou psát lépe. Proč tedy dávají své rady a názory na krásnou, kterou málokdo uznává? Bude to tím, že většina si yslím, že když se j povede nadchnout kluka na nějakou věc nebo odhalila jak správně nakupovat udělala díru do svět. Buhužel tak to není. Každá z nás je jiná. každá má ráda něco jiného, něco jiného ji sluší nebo i něco jiného ji potěší od kluka. Proč se snažit být stejné, když jsme originál? Rady jsoudobré, ale některé někomu spíše uškodí a jiné se hodí na úplně jinou holku než jsi sama.

Už jsem toho napsala hodně a tak dávám slovo vám. Čtete krásnou? Co vám na ní vadí a co ne? Jaké změny by jste zde provedli? Dokázali by jste psát články do Krásné? Proč ano, proč ne?

S přáním samých úspěchů

Fanta Light
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kroketa Kroketa | Web | 26. září 2011 v 18:41 | Reagovat

sice je mi 13,ale krásná mě pobuřuje jako rozumnýho člověka (teda alespoň špetka rozumu ve mě je pokud vím :D) líbí se mi jak si to napsala,dala si najevo svůj názor,ale nijak si neurážela...

2 Fanta Light Fanta Light | Web | 26. září 2011 v 18:43 | Reagovat

[1]: dík.. :-) . Snažím se být svým způsobem neutrální, neboť každá strana má proti i pro a pokud mi něco vadí, tak, dyž už chci si postěžovat snažím se najít nějaké řešení. Tím si myslím, že je rozdíl od těch, co pouze kritizují.

3 Dee Dee | Web | 1. října 2011 v 11:10 | Reagovat

nečtu a kupodivu jsem nikdy neodebírala ani zmíněné plátky..:) jenže já si v mnoha ohledech dodnes připadám málo jako holka (potřebuju chodit nakupovat hadry, nemám idoly herců a zpěváků, nezajímá mě make-up a všechno, kde se radí, jak hubnout/držet dietu, mačkám a letí to do koše..xD) upřímně, když už se mi nějaké to bravo do rukou dostalo (třeba několik let staré), listovala jsem si a hrozně se u toho smála, ale dodneška nechápu, že si to někdo kupuje pravidelně xDD tudíž k tomu těko můžu říct nějaký názor, beru, že někoho to může zajímat, ale pro mě osobně bylo na světě vždycky tisíc zajímavějších věcí, než v jedenácti zjišťovat, jestli je normální, že nemám kluka..xD

4 Christine Christine | E-mail | Web | 1. října 2011 v 12:51 | Reagovat

Mám za to, že jsem ti o tom novém blogu psala. ;-) A jinak, kromě my-blog-in-the-mirror už na žádný nechodím. ;-)
A díky za pochvalu.

5 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 1. října 2011 v 14:38 | Reagovat

Nova holt chce ovládnotu internet, a to ve všech směrech. Krásná.cz sice není původně špatný nápad, ale ty články by měly procházet korekcí, protože osobně jsem tam četla asi 2 články, které byly smisluplné a pravdivé, jak píšeš. Ale zase je pravda, že se tam kouknu jen jednou za čas, takže těch pěkných článků tam může být samozřejmě více.
To, že se dívky pod zákonem zajímají o sex apod., na tom nevidím nic špatného - alespoň se informují předem a dá se říct, že se tak vyhnou případným rizikům z nevědomosti (pokud ovšem dostanou správnou odpověď).

6 Fanta Light Fanta Light | Web | 1. října 2011 v 14:47 | Reagovat

[5]: Právě.. mě se líbí že dostanou informace, ale pokud jsou milné a od někoho, kdo s tím má pouhou jednou zkušenost, jiný se může pěkně ztrapnit nebo to i jen špatně pochopit :-|

7 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 1. října 2011 v 17:27 | Reagovat

[5]: *smysluplné (=D)

[6]: Co se týče té chápavosti, tak to podle mě záleží i na tom, kdo se ptá. Pokud si pořád není něčím jistý, tak by se měl zeptat znovu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.