Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Merde! Rok v Paříži - Stephen Clark

3. září 2011 v 11:21 | Angel Darkwood |  M
Opět se zde ukazuje Angel Darkwood a opět jsem ji nečetla. Její osobní názor je však velmi pozitivní: "Ještě se mi nestalo, že bych se tak nasmála u nějaké knížky. Čte se dobře a skvěle vystihuje vztah francouzů k angličanům."

Rok vydání: 2004
Původní název: A Year In The Merde
Žánr: Román
Místo děje: Paříž
Jazyk: Angličtina
TATO KNIHA MÁ I DALŠÍ DÍLY


Angličan Paul jede na rok pracovat do Paříže. Má tam otevřít anglické čajovny, ale jak se zdá, tak to nebude tak jednoduché. Na vlastní kůži pocítí, že vztahy mezi Anglií a Francií opravdu nejsou růžové.
Pracuje ve firmě Jean-Marieho, ale práce neprobíhá tak, jak je zvyklý. Sice má v týmu několik lidí, ale ti nedělají vůbec nic a zjišťuje, že takhle to chodí všude. Velký spor s nimi musí vést už při výběru názvu řetězce čajoven. Všichni trvají na vtipném My Tea Is Rich, ale to se Paulovi vůbec nelíbí, protože se to v Anglii neříká, ale nedají si říct. Dokonce, i když si jde udělat vizitky se svým jménem, tak mu je vytisknou s My Tea Is Rich. Zřejmě ho někdo zase doběhl.
Z Anglie odešel také proto, že tam měl vztah s dívkou Ruth a navzájem se ničili. Tady chtěl začít trochu jinak. Začal chodit se servírkou Alexou, která uměla dobře anglicky a studovala fotografii. S ní byl sice spokojený, ale v práci ani omylem. I když byl Jean-Marie milý, jak chtěl, tak nehodlal vyměnit Paulovi spolupracovníky. Byl dokonce tak hodný, že ho pozval k sobě domů. Paul se tak seznámil s jeho dcerou Élodie, a ta mu nabídla bydlení u sebe, protože stále ještě byl ubytován v hotelu. Paul souhlasil a přestěhoval se k ní. Pomalu si zvykal, jak to ve Francii chodí, i na schůzky chodil pozdě.
Vždycky ho zajímalo, co Élodie schovává ve své zamčené šatně. Jenže když se tam dobýval, tak akorát přišla domů s dalším svým amantem - aspoň si to Paul myslel. Nenapadlo ho nic jiného, než se svlíknout a dělat překvapení. Sám byl pak hodně překvapen, když otevřela šatnu a tam byla samá marihuana. Chtěla po něm, aby jim pomohl, odmítl, tak mu vyhrožovala Alexou, a jak rád to pomohl všechno vynosit. Její otec ale nebyl o nic lepší. Jednou ho slyšel při hádce se sekretářkou a pak se jí vloupal do počítače, kde zjistil, že Jean-Marie rád jezdí do Anglie nakupovat levné hovězí. Pro jistotu si všechny e-maily vytiskl. Co kdyby se to hodilo?
Rozhodl se, že je na čase si pořídit dům na venkově. Jean-Marie mu doporučil svého přítele, ke kterému ho odvezl, aby mu ukázal krásný dům zrovna na prodej za velmi slušnou cenu. Dům byl opravdu krásný a Paul si ho hned pronajal na víkend, kdy ho s Alexou vyzkoušeli. Všechno se mu zdálo fajn, a tak kývnul i na další víkend.
S Alexou se rozešli - díky typické hádce angličana s francouzskou. Dům, ale přesto pořád chtěl. Dokud nezjistil, že je ve skutečnosti Jean-Marieho. Jednoduše ho podrazil a on teď byl zvědavý, jak se toho domu zbaví. Jean-Marie se mu odvděčil tím, že vyměnil zámek bytu, kde bydlela jeho dcera, která ale odjela studovat do Brazílie. Paul tedy musel vyvrátit dveře, sbalit se a odstěhovat. Jeho bydlení nebylo nic moc, ale bylo to jen přechodně a byl za to vlastně vděčný.
Znovu se setkal s Marií, se kterou se kdysi omylem vyspal, a stalo se to, že se s ní vyspal zase. Jeho názor se změnil, když zjistil, že pracuje v bance a mohla by ho vysekat z problému s tím domem. Začal s ní chodit, ale po měsíci zjistil, že má přítele v Iráku, který se vrací. Byl na ni neuvěřitelně naštvaný, ale s ní to ani nehlo a ještě mu doporučovala svou kamarádku Florence. Paul o ni nestál a radši dal Marii rychle sbohem.
Chodil stále na obědy s Nicole - bývalou spolupracovnicí - aby zjistil novinky z firmy Jean-Marieho. Šel samozřejmě za ním a najednou už nebyl tak přátelský a chtěl ho vyhodit - s almužnou. Paul na něj tedy vybalil vše, co na něj má a Jean-Marie mu musel dát to, co chtěl - peníze, které mu náležely a název My Tea Is Rich. Hodlal totiž spustit řetězec anglických čajoven sám s tím názvem - zjistil, že to francouzům připadá opravdu vtipné - i když to bylo riskantní, protože hrozila válka Anglie s Francií. Při jednom obědě náhodou potkal Florence a dali se do řeči. Najednou mu připadala hezká, sympatická a rozuměli si tak, že se k ní nastěhoval.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.