Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

SB aneb Přítel, kam se podíváš

19. října 2011 v 14:31 | Fanta Light |  Můj názor na blog.cz
Spřátelené blogy... tak tohle téma jsem tady s několika holkama probírala a výsledek? Nechápu to. Tedy.. trochu a tak bych to asi raději vypsala v několika bodech, aby se v tom lépe orientovalo:

Proč spřátelovat?
  • Máš jistou návštěvnost od určitých lidí
  • Máš jistotu komentářů
  • Máš jistotu, že na tvůj blog někdo přijde si zasoutěžit
  • Zasoutěžíš si na blogu
  • Můžeš získáš diplomy


A co z toho vyplívá pro mě? Že většinou vám jse o návštěvnost a o "nalákání" blogerů na váš blog. Nevím jestli je to opravdu dobrý nápad. Tím, že máte jen určitý okruh návštěvníků se vám komentáře sice hromadí, ale nevypovídají nic o tom, jak moc na ně dotyčný článek zapůsobil, a co si z něho odnesli. Spíše jen tak píší, aby se neřeklo. Navíc totéž děláte i vy jim. Otevřete si blog, který vás třeba ani trochu neláká a obsah vás nezajímá. Něco tam napíšete a tím to hasne. Tečka. Podle mě mezi těmito blogery není žádná velká "důvěraů. Návštěvy z povinnosti a větičky, že to je krásný blogísek a mají tam diplomek, či aby hlasovali a jak to oplatí... Nevím... Je to ale čím dál větší a častější nemoc. Jedna boje blogerská známá řekla: "Já to dělám pro ně. zvyšuji jim návštěvnost a tím dělám dobrá skutek."
Zajímavá úvaha, kterou bych jí nikdy nepoužila.

Pokud jde o ty soutěže, je jich několik. Některé jsoupomocí anket, jiné zas podle rychlosti a správnosti odpovědí. A ty diplomy? Já osobně o ně nestojím. Pokud bych nějaký chtěla tak kvalitní, žádný stažený obrázek z internetu s nápisem "Diplomek pro Fantu Light za bleskovku". Ale ostatní to berou.. Vlasntě to má i své výhody - člověk se zabaví, začne možná myslet a něco za to dostne. I autor určité bleskovky musí vynalést určitou námahu.

A co je takovým nepsaným pravidlm mezi "spřátelenými blogy"?
  • Pravidelná návštěvnost
  • Aktivnost na blogu
  • Pravidelné psaní komentářů
  • Účast na soutěží
Jsou to prostě takové blbosti, které si blogeři vymyslí a nějak se to dostane do hlavy i ostatním. Je to škoda, neboť když nechci tak proč bych měla, že?


Jak spřáteluji já?
"Chtete se spřátelit?", tohle na tomto blogu již několikráte bylo a já říkám ne. Nechci si tvůj blog dát do oblíbených, sledovat tvé novinky a účastnit se bleskovek. Nechci ti zvyšovat návštěvnost a nechci, abys ty dělala to samé mě...
Já nemám "spřátelené blogy" já mám pouze oblíbené blogy. U mě je to tak, že pokud se někomu líbí můj blog, tak mi to klidně může napsat. potěšímě to, že někdo jeví zájem a ráda se podívám na ten jeho. Pokud však napíše, že si mě dal do olíbených, podívám se na tento blog více, abych zjistila, jestli se mi nebode náhodou také líbit a mohli bychom hodit společnou řeč. Pokud ano, dám si ho také do oblíbených a jestli ne má smůlu. U mě není poviností, že když já tak ty taky. Navíc, když si dám nějaký blog do oblíbených, tak to nevyžaduji, aby to bylo opačně. Ano, potěší mě to, ale to je vše. Nežádám po lidech, aby dělali něco, co nechtějí.

A jaký, že je můj důvod dávat si do oblíbených různé blogy? Abych ihned věděla, po zadání do vyhládavače blog.cz, co je nového, mohla se na článek podívat a třeba ho i okomentovat. Je to rychlý zdroj, jak se dostat na nějaký blog, aniž bych si musela pamatovat jeho adresu.

A jak jste na tom vy?

S přáním samých krásných a věrných blogů v oblíbených

Fanta Light

P:S: Máte mě někdo v oblíbených a nevím o tom? Pokud ano, napište mi, zajímalo by mě, koho jsem inspirovala...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ells Ells | Web | 19. října 2011 v 22:24 | Reagovat

Dřív jsem spřátelovala ráda... Ale to jsem byla o čtaři roky mladší... :D Teď už to dělám podobně jako ty a když už mám SB, tak žádné bleskovky, ani nucené komentáře... Prostě komentuju na blogu, co se mi líbí. :) Akorát, že tam prost chodím pravidelněji než u těch stránek, které mám prostě "jen" jako oblíbené blogy... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.