Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Téma týdne aneb Návštěvnost za každou cenu

22. října 2011 v 20:44 | Fanta Light |  Můj názor na blog.cz
Téma týdne - projekt, který téměř každý bloger zná a určitá část i používá. Někdo pravidelě přispívá s články, které mají za úkol obohatit naše mozkové buňky, jiní ho používají jako prostředek k nalákání čtenářů na blog. Každý z nás má k němu jiný vztah a ti co píší mají i odlišné důvody.

Co to je?
Může se stát, že někdo z vás nebude vědět o čem je řeč a jak vzniklo téma týdne (dále již jen TT).
Původně šlo spíše o to, poukázat na zajímavé blogy. Články napsané k danému TT měli )a jsou) propagovány na tituní stránce blogu, čím se i součastně zvýší návštěvnost - Proč si nepřečíst článek se zajímavým nadpisem? Tato myšlenka se však zvrtla v masovou popularitu touze po návštěvnosti, postěžování či nepochopitelné důvody zbytečností. Nyní není výjimkou mít článků na TT klidně 700. Články se pilně množí a něco hezkého vyplodí párkrát za den. Pokud čtete také příspěvky, jistě to znáte. Více na blog.blog.cz.


Kdo přispívá na TT?
Jelikož těch, kdo přispívá je celá řada, nemůžeme je všechny házet do jednoho pytle.Proto bych to ráda rozdělila na několik skupin, které (teda alespoň podle mě) přispívají na TT.

 • Začátečníci - Tito blogeři si právě založili svůj nový blog a zkouší různé funkce. Většinou po napsání prvního článku následuje design, různé volitelné boxy či profil. Časem narazí i na to kouzelné tlačítko "Napsat článek k tomuto tématu". Někdo to jednoduše zmáčke a nechá se překvapit, co to udělá, jiný si nechá poradit a další to může ignorovat. Často to však u blogerů vyvolává otázku - "Co to dělá?" "Vážně budu na titulné stránce?" "Opravdu se mi zvýší návštěvnost?"... Často označí článek omylem nebo nevědomky, že budou zařazeni mezi články, a proto nemusí ten jejich mít nějakou souvislost s tématem.
 • Milovníci čísel/ Amatéři - tito blogeři napíší jednoduchý článek. Má sice hlavu a patu, ale jeho stavba není nikterak valná. Buď autor psát neumí, ale spíše nemá chuť a tak rychle něco napíše, aby na jeho blogu bylo něco, co přiláká další blogery a tím se jeho návštěvnost znatelně zvýšila. Články jsou takové nemastné neslané. To co je zde si přečtete na x jiných blozích.
 • Kopíráci - smysl tohoto článku mi uniká. Zkopírovat článek z tetičky Wiki umí každý, ale najít si to na ní je mnohem rychlejší, lepší a přesnější. Stejně tak jako z různých stránek na strýčku Googlu nebo v nejhorším případě z jiných blogů.
 • Kritici - tyto články obsahují často jen jednu dvě věty o tom, jak je toto téma hrozné, divné a co, že to zas vymysleli za téma, které je horší než to minule. Také články, že nevíte o čem psát a podobně jsou na denním pořádku. Podle mě netouží po ničem jiném než dát naejvo svůj názor k danému tématu, aby to všichni viděli.
 • Umělci - ano, zde existují i umělci, kteří vytvoří na dané téma obrázek, komix nebo i grafickou koláž. Jen je škoda, že takových je opravdu málo a jsou to výjimky... Díla však jistě stojí za to a patí mezi ty kvalitní články, které stojí za to si otevřít.
 • Spisovatelé - napíší zajímavý příběh, báseň či povídku na téma. Často je to velice poutavé a zajímavé. Začátečníci mají možná trochu problémy, ale je to skvělý způsob, jak zlepšit své spisovatelské schopnosti a stát se slavným.
 • Filozofové- Zde jsou různé úvahové články. Bohužel jich většina je na stejné brdo a jen sem tam vykoukne nějaký článek kde řekneme: "Páni..."
 • Spameři - ti se v poslední době vyrojili jako včely. Zaplňují téma týdne nesmyslnými články v angličtině s ještě horšími názvy blogů. Smysl mi sále uniká, ale často je tak zbytečné něco napsat, neboť je moné, ž pod záplavou se to utopí.

Pokud znáte další skupinu, klidně mi ji napište. Dále bych ráda upozornila, že každý bloger nemusí padat pouze do jedné kategorie. Jedno téma třeba zkritizujete, o dalším stáhnete informace a na jiné nakreslíte vtipný komix... Tímto jsem pouze chtěla říci, že ne každý přispívá buď z důvodu velké návtěvnosti, nebo protože má k tomu co říct. Pokud píšete i vy nějaké ty články, můžete mít i vlastní úplně jiný důvod. Nevadí. Zde ovšem není důležitý důvod, ale obsah. Obsah toho, co vytvoříte ať je to článek, malba nebo grafika. To ovlivní ostatní blogeři a zařadí vás.
Je však možné, že články psát neumíte nebo nevíte, jak na to. Rady jsou zbytečné. Zjistila jsem, že každý to pochopí trochu jinak, a proto (pokud o to doopravdy stojíte) zkuste vytvořit pokaždé trochu něco jiného - jednou vlastní kresbu, příště příběh, pak také můžete napsat něco odborného, vlastní zážitek, postoj nebo spojit své vlastní dojmy s něčím, co jste někdy někde slyšeli. Pokud budete psát jedno a to samé, určitě neuspějete, neboť váš styl nemusí být pro vás ten pravý. Dále jsou jisté věci, které odrazují od čtení. Bohužel. Jsou to maličkosti, které lze s trochou fantazie odstranit.

Co odrazuje od čtení?
 • Články s nápisem "Téma týdne: Téma" popřípadě pouze "Téma". To nemůžete vymyslet něco inteligentnějšho než opsat název tématu?
 • Začátek článku: Tak dnešním tématem týdne je "Téma".... Docela mě překvapilo, když jsem dnes koukla na blog a viděla, že se stalo tématem "Téma"... a podobné omílací blbosti, které slouží jedině k unudění čtenáře nebo k prodloužení článku.
 • Začáte článku, který je plný odkazů... prostě okopírovaný článek z wikipedie bez úprav - příště si prosím alespoň ve Wordu odstraňte formátování.
 • Začátek článku obsahuje celý článek i s rozloučením.
 • Nadávání cožeto zas zadali za hrozné TT (pokud svámi nebudou souhlasit a nepřipojí se k vám).
Nyní jen stačí trocha času a o nepřemýšlet nad tím, co píšete. Alespoň tak vytvářím já své články.

A jak jsem na tom já?
A teď něco o mě a mém psaní na TT. Původně jsem také zkoušela, co dokáže to záhadné tlačítko "napsat článek k tomuto tématu". Na svůj první článek si ani nevzpomínám, ale asi se jednalo o nějaký krátký vtip. K mému převapení přišlo hodně lidí.
Když jsem přišla na tento blog, rozhodla jsem se zde pravidelně přispívat. Nešlo mi však o čísla na návštěvnosti, ale o to, abych získala stále bloery a můj blog byl více vidět. Nechtěla jsem však psát tradiční články, kde bych opakovala to, co je v stovkách jiných, ale hned od začátku jsem věděla, že to musím udělat zajímavě, originálně. A tím se dostávák k dalšímu důvodu psaní TT - výběr. Ano, já jsem hlavně psala, abych se dostala do výběru nejzajímavějších TT. Po několika pokusech se můj článek o pointilismu konečně dostal do výběru a já věděla, že přeci jen nepatřím mezi ty nudné blogerské příspěvky a chtěla jsem být opět vidět...
A jak je to s se mnou nyní? TT se z touhy po návštěvnosti, komentářích a být ve výběru změnilo na zábavu. Píšu na dané téma, když nevím co dělat. Baví mě to a ráda bych se také zlepšila v psaní slohů a doufám, že mi tohle pomůže.

A jaké že to příspěvky mě dosáhli navrchol?
 • V prvé řadě ty, ke kterým mám hodně co říct a už dlouho jsem nad tím uvažovala nebo se o tom někde mluvilo. Diskuze ve škole, rady učitelek nebo vlastní kritika nějakého tématu - Identita, Země v porovnání s Vesmírem,
 • Pak také ty, ke kterým má určitý vztah a tím toho o nich hodně vím - Pointilismus.
 • Něco co jsem sama na vlastní kůži zažila - Návrat z Německa, Sourozenci.
 • Jako poslední bych řekla i pohled na téma a jeho zajímavé uvedení - Identita x Nahota, Barvy x Pointilismus,

Můj názor na příspěvky TT
Kdysi tu byl návrh, že by měli psát články na TT pouze blogeři z autorského klubu. Já osobně jsem zásadně proti. Pokoušela jsem se do AK dostat, neuspěla jsem a přesto píšu lépe než desítky jiných blogerů, tak proč by měli mít toto právo pouze ta "elita"? Co mi však vážně vadí jsou jisté bezvýznamné články. Lituji blogery z tema.blog.cz. Číst všechny ty nesmysly by mě brzo asi zabilo, ale s tím se nic neudělá. Bohužel. Stále tu budou ti, o píšou jen tak a zabírají místo. Je to škoda, neboť každý má šanci být úspěšný. I já a to jsem v to nikdy nedoufala. Proč nechtějí ukázat světu že mají na víc? Proč píší nudné dvouvětné články? Pokud to někdo ví, budu ráda, když mi odhalí tuto záhadu. Jinak nejsem nikterak proti. Ráda se dozvím zajímavé věci nabo najdu zajímavé blogy. Přesto články na TT příliš nečtu, neboť je tam většinou jedno a to samé a také nemám již tolik čas. Párkrát se však ráda podívám do výběru.
Důvodů proč napsat článek je hodně. Jinak přes všechny negativní stránky má i tohle své klady - blogeři se zabaví, na chvíli přestanou na svůj blog dávat různé nesmyslné soutěže, jejichž význam mi neustále uniká a trochu se zamyslí. A to je ten důvod. Důležité je mít alespoň nějaký názor a najít sebe samu, přestože tam říkáme jak je toto téma příšerné...
Dále se objevil názor, že by TT mělo být chráněno právě proti spammům - báječný nápad. Než se zveřejní zadat dvou slovný název není tak hrozné a možná ubyte i těch blbostí, co se tam píše. Neuškodí to a spammeřům to přestane bavit.

Pokud by někdo měl zájem o moje příspěvky k TT jsou k nahlédnutí zde

A jak jste na tom vy s tématem týdne?
Píšete také nebo raději máte vlastní témat při psní článků?
Byli jste někdy ve výběru?
Pište, pište a pište.

S přáním dobré klávesnice při psaní článků a dobré tužky při kreslení na TT

Fanta Light
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Beebe Beebe | Web | 24. října 2011 v 21:37 | Reagovat

Souhlasím se vším, patřím asi mezi ty horší, ale alespon to nekopíruju z Wiki a vymyslím něco svého, dělám to jednak pro reklamu ale taky je to občas i dobré téma a chci trošku zviditelnit blog, to ale každý... Moc se mi líbí jak jsi to tu sepsala :)

2 Ebolin Ebolin | Web | 29. října 2011 v 13:34 | Reagovat

Páni, máš to tu pěkný... :-D

3 Ebolin Ebolin | Web | 2. listopadu 2011 v 14:46 | Reagovat

Já na téma týdne píšu....A taky nesnáším ty pitomí spamy ;-)

4 Chloë Noir Chloë Noir | E-mail | Web | 3. listopadu 2011 v 12:39 | Reagovat

No, myslím, že si to vystihla dokonale :)

Na TT som predtým zvykla prispievať, no v poslednom čase mámakosi krízu a zvyčajne mi na zvolenú tému nič nenapadne. Kým ešte vyberal články Standa, tak som mala to šťastie a párkrát som sa vo výbere objavila, čo ma neskutočne potešilo :D
Tých hlupákov, ktorí TT zneužívajú vážne nemusím, príde mi to absolútne trápne. Ale už dávnejšie som si všimla, že niektorí ľudia si neuvedomujú, že sú trápni alebo že sa strápnia, hlavne že sa zviditelnia (a to nielen blogeri ale aj tí, ktorí sa hlásia  do rôznych televíznych šou...Martinka z Turca rozhodne pobavila celé Slovensko :D )

5 Weri Weri | Web | 11. listopadu 2011 v 18:11 | Reagovat

jsem ráda, že se ti to líbí, vůbec mi nevadí, že to nedokážeš přestat číst :D jak jinak žiješ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.