Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Zákon schválnosti...

10. října 2011 v 18:07 | Fanta Light |  "Zpovědnice" ze života
Tak minulý týden bylo téma týdne "Svět bez elektřiny" a já se na něj vysloveně těšila jako dítě na Jéžíška. Tolik zajímavých článků (80% sice bylo o tom samém, ale co) a sama bych si udělala výběr a napsala článek a ... a tak dále a tak dále. vyhlýdka skvělá, že? Ovšem toto téma mi způobilo i to, že jsem si nic nesplnila. Proč? Nebyl internet. Ale to j konec, začněme hezky od začátku.

V úterý večer jsem si projížděla příspěvky na TT a vybírala ty zajímavé. Nebylo jich moc, ale ty, co nepsali o kolapsu, kde všude používáme elktřinu a jak bychom se octli v době kamenné stály za to. Ten den jsem si také uvědomila, jak ji používáme a úplně zbytečně - fén, žehlička na vlasy (fén používám pouze když mi hrozí nastydnutí), raní časje (sama je nepiju), světlo po celém době, sledování reklam, rádio... Je toho celá fůra. Tak jsem se zkusila vyzkoušet kolik elektřiny doopravdy takto nemyslně používáme, kolik věcí nás donutí ji používat a kde ji neovlivníme. Tento "výzkum" prošel fiaskem. Dobře, jeden večer jsem žila se svíčkama a šetřila proudem, ale... Zde je hlavní ale.


V pokojíčku mám jedny digitální hodiny do zástrčky, které svítí takovým tím pichlavým jasně modrým světlem. Rozhodla jsem to vypojit ze zásuvky (ta je mimochodem za stolem na špatně dostupným stolem v rozdvojce). Vysunula jsem však celou rozdvoknu, kam patří i televizi. Takže jsem byla bez televizi - ušetříme a nebudu uvlivňována další elektrikou - hurá!

Ve středu jsem šla na počítač - nejde internet. sakra, řekla jsem si. Měla jsem podezdření na mamku nebo (světe div se) elektriku. Další den také nic a tak jsem to našim řekla. Po amatérském šdudování jsem pochopila, že bedna s internetem bere elektřinu ze zásuvky, která nejde. Načeš jsem se ještě dozvěděla, že než to pude, může to trvat tak měsíc nebo dva... Skvělá doba uprostřed všech těch referátů a prezentací.

Tak to šlo do všerejšího večera. Chci si zapnout televizi a kouknout na počasí. nějak jsem však zapoměla, že je vypojená. Ovšem po zasunutí nic - "Žádný signál". Mrknu víc za stůl a vidím druhou rozdvojku, jak leží na zemi. Zasunu a čekám - opět nic. Zato se stal zázrak - INTERNET FUNGUJE.

Takže díky jednomu mému pokusu byl celej barák bez internetu a nyní je i bez televize. Skvělé, že? a co platí pro příště? než začnete volat opraváře, zkoukněte všechny zásuvky a nevyndavejte rozdvojky.

S přáním zákonů schválnosti

Fanta Light
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zuzana Samiecová Zuzana Samiecová | Web | 10. října 2011 v 19:02 | Reagovat

:-D oooops to je fakt zákon schválnosti!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.