Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Kouzelná knihovnička poprvé

19. listopadu 2011 v 19:51 | Fanta |  Kouzelná knihovnička
Takže, aby to tu nevypadalo jako po vymření, rozhodla jsem se zapojit do dalšího projektu a to opět u Abyss. Tentokráte se budeme věnovat naší knihovně, knihovničce či pidi poličce... Záleží na vašem místu uložení vašich knih a samozdřejmě i jejich počtu. Nezáleží zda pro ně máte zabranou celou jednu stěnu nebo malou poličku nad postelí. Důležité je, že vůbec něco máte.

A co s nimi? Jednoduše vyfotit a poté, nejdéle však za rok, opět vyfotit, abychom viděli změny, které se tam udály. Já osobně to budu provozovat po všech menších změnách, neboť je přeci hezčí, když vidíme postupné změny než jednu velkou najednou.

Zde naleznete o tomto projektu přesnější informace: Kouzelná knihovnička
A zde se do tohoto projektu můžete přihlásit: Přihlásit se
Nezapomeňte samozdřejmě přidat na váš blog i odkaz.Zde vidíte mojí první fotku. Jelikož mé knihy sbírám po x let, můžete nalést všemožné žánry a druhy knih. Dokonce to tak mám i utříděné. Vím, zní to šíleně, ale pokud se vám zdá, že některé jsou seřazeny podle barvy, nemýlíte se.Lépe se pak hledají...

Tohle je duhá fotka mé knihovničky. Je focena z druhé strany a pouze jsem převrátila knihy, co jsou za těmi prvníma, abych nemusela vše složitě vyndavat a zandavat.
A co bych řekla? Snad jen popsat jednotlivé fochy a to od zdola:
 1. Vpravo jsou Encyklopedie, atlasy a podobné "bichle"
  Vedle nich je sbírka "Svět poznání". Jedná se o časopisy, které byly složené z listů, které se vkládaly do desek. Samozdřejmě nešlo vše za sebou, a aby byly všechny díly, muselo se je pěkně kupovat díl za dílem.

 2. Úplně vravo mám knihy z knihovny. Měla bych začít vracet... A za nimy staré školní učebnice.
  Vedle nich knihy z mého dětství a vyrůstání. Již je nečtu a přenechávám své malé sestřičce.
  Následují opět knihy z počáteční puberty, ale také dětství. Jedná se o ty, co jsou od stejného autory - Harry Potter, Lanczová, Zuzanka či Ferda Mravenec.
  Na kraji se poté nachází sbírka nezařaditelnách knih - knihy o historii, slovník nebo atlesy o vesmíru.

 3. Opět pravá strany a následují slovníky, učebnice a cvičebnice hlavně z angličtiny. Ne že bych se o to zajímala, ale moje babička se činila. Vzadu poté velké odborné knihy.
  Poté se dostaneme ke knihám, co mě v poslední době zajímaly. Může tam být fantazy tak i historický román. Každopádně jsem se přesunula o level výš.
  Vedle pokračuje sága Stmívání... Škoda, že se z toho stal takový hit - byly to hezké knížky. Sága Vlčice a dívka a za tím Eragon a Pán prstenů.
  Poslední díl obsahuje recepty, knihy o vaření, několik vtipů a diářů, za nimi pokračování s křížovkama a návody jak hrát různé hry.

 4. Poslední část se skládá z knih, které se mi nepodařilo "narvat" do již plných fochů. Za nimi je schovaný košík s krásnou přehlídkou brýlích a obalů na brýle (od mých 12 let)
  Vedle jsou knihy z Podzemí, od Vaňkové a Tři mušketýři po dvaceti letech. Schovaná je celá kolence Alice a dóóóst dobrý/á... od Karen McCombieové.
  Vedle nich vykují knihy v Němčině a Old Shaterhand a Vinnetouem (z maminčinina dětství). Následováno menší kolekcí od Jacgueline Wilsonové.
Co lze říct závěrem?
Když mi naši koupí nějakou knihu, často se trefí do brzy celosvětově populárního bestceleru nebo alespoň knihy na pokračování.
Pokud mám již knihu na pokračování chci mít všechny díly, i když se může jednat celkem o 15 dílů (viz Alice a dóóóst...).
Nemám místo na učebnice a tak jsou v knihovně.
Nevařím (mrkněte se na ten prach na kuchařkách...).
Nedokážu vyhodit ani knihu, kterou již nebudu nikdy číst.
Mám knihy i z maminčina dětství a nic s nimi nechci udělat.
Je to pro vás hodně knížek? Nechtějte vidět tu maminčinu...

Tak to je asi všechno. Pokud by vás zajímala některá kniha o čem je nebo jak se přesně jmenuje staí napsat do komentářů - buď název. Pokud nevíte, v jakém foch je, vepředu nebo vzadu, jakou má obal barvu a kolikátá přibližně je.

Pokud se i vy zapojíte do tohoto projektu, přeji mnoho štěstí při focení.

Fanta Light
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Abyss Abyss | Web | 19. listopadu 2011 v 20:49 | Reagovat

Páni máš spoustu knih ještě za knihami :D A ty knihy z knihovny mě rozesmály :D
Moje nynější knihovnička se pořádně tvoří teprve rok a půl, většinu knížek z dětství jsem totiž předala dál, kde by měli ještě nějaký účel :))
A moc se mi líbí tvoje knihovna, taky jsem vždycky chtěla nějakou takovou, hlavně abych tím oddělila svoji část pokoje od bráchy :D

2 Destel Destel | Web | 20. listopadu 2011 v 15:23 | Reagovat

Wow... :D Úctyhodné množství knih. Letos, kdy jsem sehnala služnou brigádu se mi podařilo poličky taky trochu zaplnit, ale stále to není ono...
Jednou bych chtěla celý samostatný pokoj jako moji soukromou knihovničku... Ale chce to money... :(

3 upiirek upiirek | Web | 21. listopadu 2011 v 15:24 | Reagovat

závist :D i když je fakt že tak půlku těch knih co máš mám taky :) A usmála jsem se vzpomíkám na knihy Alice a... :D jo jo, aý nebudu studovat a budu mít bydlení trvalejší než jen na rok tak si pořádám taky takovou knihovničku, nebo ještě větší :))

4 Ebolin Ebolin | Web | 29. listopadu 2011 v 11:09 | Reagovat

HA!
Vidím knihovničku z IKEI a jestli to není z ikei, tak alespoň ty slaměné šuplíky ano.
Také poznávám spousty obálek, které je objevují i v mé knihovničce - například TWILIGHT sága..Abyss má úžasné nápady, to ano. Také plánují vzít foťák a vyfotit si svou knihovničku :-)

5 Fanta Light Fanta Light | Web | 29. listopadu 2011 v 19:35 | Reagovat

[4]: ano..správně, je to IKEAová knihovna :-) . S Abyss máš pravdu. Taky jsem se pokusila něco udělat, ale zde to prostě nějak nevychází. Z těch 60 lidí denně je bohužel rtivá většina s úmyslem okopírovat si čtenářák.

6 Sikki Sikki | E-mail | Web | 1. února 2012 v 11:16 | Reagovat

Uznalé wau a doslova mi spadlo patro na stůl :-D Pěkné kousky - některé poznávám jiné zavidím :D a ještě ti teda závidím ten pořádek a systém ;-) já mám v knihovně chaos :D

7 Houp Houp | Web | 11. února 2012 v 16:11 | Reagovat

Máš jí moc pěknou =D Vážně taková krásná a veliká. :-) Určitě se bude ještě rozšiřovat :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.