Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Kitty

17. prosince 2011 v 12:23 | Fanta
Tak po dlouuuuuhéééé a to děsně dlouhé době přispívám opět s nějakým článkem. Sice se jedná o hodnocení blogu, ale protože to je dle mého názoru to "pořádné", tak proč ne. Navíc můžete sami zhodnotit mé hodnocení popřípadě přidat vlastní názory. A první na koho se vrhám a kdo bude podroben mým nelítostným a krutým kritickým pohledem je Kitty. Takže, co o sobě řekne a pak jsem na řadě já.
Jinak doufám, že ti nebude vadit, že ti tykám. Jsmem tak trochu na blogu zvyklá, že to není ten obyčejný trpký odstup, ale spíše otevřenost.

Blog založen: 5. 7. 2010
Autorka o blogu: Jsem ráda, že blog mám, a že jsem našla přátele stejného ražení a zájmů, naučila jsem se pár praktik od znalejších. Můžu sem psát otevřeně a taky to dělám. I angažovaně z okolí na dědině. Moc ráda to dělám, věci si ověřuju. Často sem prásknu ptákovinu tak jak se mi stane...


1. První dojem: Když jsem na blog poprvé klikla a přemýšlela, co mě čeká tentokrát, netušila jsem, že otevírám blog někoho z těch starších blogerů. Napadlo mě to však při prvním pohledu na blog. Světlé téměř pastelové barvy, tipická růžová, která se mi pro tento druh blogerů připadá tipická (ne, že by mi vadila, jen říkám tipická), jednoduché menu nastavené podle blogu a stejně tak i celý design. Nic od žádného experta, ale ani od amatéra.

2. Druhý dojem: Když jsem zjistila, že jsem se nemýlila, překvapilo, ale i potěšilo, že chce někdo zhodnotit blog v takovém věku. Vlastně je to skvělé, že existují stále lidé, kteří se nebojí novinek a s chutí se vrhají do nového. U své babi bych to říci nemohla. Přesto však je zde několik chyb nebo špatného zvolení něčeho, co na prvné pohled není zřejmé. První co blikne do očí jsou ty hodiny. V tom jiném hodnocení jsem četla, že jsou skvělé (nebo něco takového), s tím souhlasím, ale ne pro tento blog. Absolutně se to nehodí - světlé jemné pozadí s žádnými výraznými nápisy a toho černé hodiny s jasně zelenomodrými ručičkami. I to umístění se mi nezdá. Doporučovala bych je spíše zmenšit a pokud o barvy volila bych takové, které tam zapadají. Může to být o něco výraznější, ale ne tolik. Prostě si s tím pohrát.

3. Dess: To bude těžké. Dělala jsi si ho sama a jsi na něj hrdá.. to znám z vlastní zkušenosti. Také mám nejraději dessy, které si vyrobím sama, a právě u amatérů je to poznat. Okraje.. Jsou hezké, ale budí velkou pozornost. Když s projíždím tvůj blog, často se na ně mimovolně musím podívat. Chtělo by to zkusit jednobarevý. Třeba pouze tu růžovou, nebo jí něco podobného. Pak je zde záhlaví, samostatně to by vypadalo skvěle tale takhle... Možná je to stále tím pozadí, neboť stačí maličkost a vše může změnit svůj dojem. Vypadá to jako takové ty krabice - velká, střední, malá, ještě menší... A sem se to rozhodně nehodí.


4. Menu: Jednoduché se zajímavým a hezkým pozadím. Doporučovala bych spíše prohodit "Profil" a "Aktuální odkazy". Nevím jak ostatní blogeři, ale profily nikterak nečtu. Navíc to má černé písmo a lehce se to kříží s červenou, která je v ostatních boxích v menu. Máš tu knihu návštěv, která se čím dál víc začíná líbit. I rubriky jsou dobře volené - zajímavé a ve většině případů si dokáži představit, co pod tím je. Jinak jak jsem již psala samotná stránka vypadá skvěle a jsou dobře i volené barvy. Na co bych uporoznila je navigace - zmenši písmo a rozhodně ne tak výrazný. Budí to opět pozornost a je to taková fukce "navíc". Nepotřebuješ jí, ale hodí se.


5. Obsah: Píšeš zážitky ze života a svůj blog vedeš jako takový deníček. Je to skvělý nápad a jistě tě to baví, jinak bys neměla tolik článků. Co se mi však krapet nelíbí jsou ty smailíci. Budí dojem tkových těch jedenáctiletých holek, co je cpou všude (já osobně hlavně na psaníčka, která jsme posílali po třídě). Máš je ovšem jenom někde a tak to nění hrozné (tvůj článek o tom, proč je píšeš jsem četla). Dále bych vytkla možná i to písmo. Nedávala bych tučné. Rozhodně ne. Hlavně z důvodu, že poté zvýrazňuješ velkými písmeny, které tam zanikají nebo jinou barvou, která přitáhne velkou pozornost.
Jinak chválí, že nepíšeš krátké články s pár větami a pokud jsem si všimla, ani tam nemáš moc chyb. Nečetla jsem vše důkladně, spíše prolítla pár článků a tvůj styl se mi líbí. I ten prázdný řádek mezi odstavci.


6. Vrátím se?: Rozhodně se přijdu podívat jak i vedeš a tak, ale aby se ze mě stal pravidelný návštěvník? Ne to ne. Ano, tvůj blog je hezký, píšeš zajímavě, ale mě osobně tyto deníčkovké a zážitkovské blogy moc nelákají. nevím proč. každopádně ti držím palce při vytváření dalších článků a i v životě.

To by bylo asi všechno. Pokud máš ještě jakékoliv dotazy, napiš a já se pokusím pomoci. Doufám, že jsi s hodnocením aspoň trochu spokojená. Vzala jsem to zhruba jak se na to dívám já, tak to vezmi s rezervou.

Fanta Light
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | E-mail | Web | 28. prosince 2011 v 12:58 | Reagovat

Ahoj. Promiň, že jsem ještě Tvé hodnocení nedala na svůj blog. Ale snad vidíš, že poznatky z hodnocení už jsou na blogu viditelné. Dám to tam, až změny dokončím. pořád je děláme ve spojení s Danicou. Ale připrav se v tom případě, že budeš zahrnutá množstvím žádostí. Není nad to, když se na blog podívá někdo nezaujatý.  Já to pak sepíšu, aby to možná bylo pomocí nebo názorným příkladem pro další blogery. Zatím moc děkuji, strpeníčko. Jsem ráda, že jsi se s mým "dítkem radostným" zabývala. I mé pocity z hodnocení Ti napíšu možná jen mejlem. Všechno nejde prásknout na blog.  Zdraví a klíde Ti přeje Kitty :-P  ;-)  :-)

2 Kitty Kitty | E-mail | Web | 28. prosince 2011 v 13:01 | Reagovat

A ještě. Já teď všechny články překutávám na klikačky a seznamy názvů s anotacemi. Chce to dost času, už to skoro mám v celku. Tak proto prodleva. Ale jsem ráda, že jsi se ozvala. Soustředím se na odpověď. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.