Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Nešťastná láska? Zkus zapomenout

9. ledna 2012 v 4:58 | Fanta Light |  Tipy a triky do života
Tak jo, právě jsem udělala jedenu z nejodvážnějších věcí na tomto blogu - zveřejňuji svůj potenciálí článek pro Krásná.cz. Ne, počkejte s těmi rajčaty, vysvětlím. Když jsem se nudila a četla ty blafy (no, některé jsou dobré) v podobě článků, řekla jsem si - to dokážu také a dnešní noc jsem z nudy patlala tento článek. Rozhodně nemám v plánu tam psát (ledaže by mi řekla, že píšu lépe) ani nic takového. Ráda bych však byla, kdybyste mi to alespoň krapet zhodnotili než po mě začnete házet plesnivou zeleninu...

Jo a asi jsem se vážně již zcvokla. Nebo ne?Neopětovaná láska - zkus zapomenout

Láska… Nejkrásnější a nejbolestivější pocit, který znám. Každá žena ho jistě zažila a ne jedna kvůli němu prolila slzy. Ať již z důvodu rozchodu, zrady či smrti. Mladé dívky však zažívají jinou bolest, která pro ně bývá strašlivou. Říká se, že první láska je nejkrásnější. Záleží však na situaci a úhlu pohledu. Pro třináctiletou dívku, která se zakoukala do kluka, který ji přehlíží, to bude jistě zklamání a noci prolité slzami…

Také ses zamilovala, ale tvá láska není opětovaná? V tom případě tě to jistě bolí. Znám to. Všechny mé lásky, které jsem já sama prožila, byly zklamáním a rozhodně jich nebylo málo. Vždy když jsem objevila potenciálního kluka, buď se o mě vůbec nezajímal a pokud ano (a to bylo horší) jsem si s ním skvěle rozuměla jako s nikým, a přesto z toho nic nevzniklo. Proč? Chyba nebyla na ničí straně, jen jsem pro něho nebyla ta "pravá" nebo jsme se viděli celkem necelý měsíc a již se neuvidíme a to vím s určitostí. Nebo jak byste se chtěli spojit s někým, kdo bydlí na druhém konci republiky? Netvrdím, že když jsem prožila několik lásek, jsem skvěle obrněná, ale zjistila jsem několik věcí, které mi pomohly zmírnit bolest a částečně zapomenout. Navíc "Člověk si nevybírá, kdy a do koho se zamiluje." Připomíná ti to něco? Pak čti dál a možná ti poradím…

Neřeknu ti, zda máš zapomenout či nikoliv, ale předtím si uvědom informace, které o něm víš, a které ti usnadní zapomenout. Pak se zamysli, co je lepší nejen pro tebe, ale i pro okolí. Je přeci škoda ztratit někoho dalšího.


Jak dlouho jste se viděli

Pokud nemáš smůlu jako já, že prožívá lásku na první pohled, pak bude pro tebe jistě snazší zapomenout na někoho, koho znáš pár dní, než na toho, s kým jsi trávila čas měsíc. Ale i krátký čas může pro tebe znamenat víc, než si myslíš… Záleží na každém jedinci, zda pro někoho platí "Sejde očí, sejde z mysli" či pomocí své bujné fantazie dokážeš vytvořit váš vlastní "příběh".


Zjisti stav věci

Nejdřív zjisti, jestli tě skutečně nechce. Dělá nějaké gesta, o kterých si myslíš, že ti mají dát najevo, že tě chce? Nebo snad ti to řekla vaše společná kamarádka? Ovšem pozor aby ses zde neshodila. Je snadné se zeptat "Miluješ mě?", ale těžko vysvětlovat, že ho nechceš uhnat. Pokud ho miluješ a bojíš se, že bys špatně nesla zápornou odpověď, raději se zeptej přes sociální sítě. Není to férový, ale alespoň před ním pak nebudeš zaražená, nezačneš brečet a podobně. Pokud ti dává gesta, zeptej se přímo na ně. Sama jsem neměl tu čest a to vyzkoušet, ale připadá mi to, jako nejlepší způsob, aby jsi nedala znát, že tě to poté mrzí. Rozhodně ale nikdy nedávej klávesnici do ruky kamarádce, aby to napsala za tebe, pokud se bojíš. U mě to dopadlo, že napsala "Chceš s semnou chodit?" Nevím. Navíc mě nejde o chození jako takové, ale spíše o to, aby mě měl rád… Pokud ti odpoví ne, zeptej se sama sebe - zvládneš s ním pouze kamarádit nebo ne? Pokud ano, napiš mu, že ti to nevadí a jak nechceš přijít o jeho přátelství, protože si s ním tak skvěle rozumíš. Nezapomeň dodat poznámku, jak se nebudeš o nic pokoušet, neboť akceptuješ jeho rozhodnutí. U mě to fungovalo. Hlavně to poté dodržuj a vážně se o nic nepokoušej. Zbytečně ztratíš i to přátelství.


Váš vztah

Nejlepší možnost, jaká mže existovat je záporný vztah. Nemá tě rád, má na tebe poznámky a zesměšňuje tě. Možná to přeháním, ale i do takových kluků se holka může zamilovat. Tohle se mi ještě nestalo, ale s kamarádkou se rozešel kuk a dost jí to vzalo. Co ona sama řekla, v mnohém jí pomohlo, že myslela na vše špatné, co jí udělal, na jeho chyby a špatné vlastnosti. Zkus to i ty. Nemysli na to, jak bys ho změnila, mysli na to, jak moc je špatný.

Jedna z důležitých věcí, proč na něho myslíš a nemůžeš zapomenout je váš vzájemný vztah. Zakoukala ses do něho, aniž o tobě ví a ignoruje tě? Nebude to snadné, ale pokud ho nevidíš denně a máš možnost se mu vyhýbat, bude to lehčí. U spolužáka to je horší. Můžeš pak dopadnout jako já a po celý rok tiše na něho civět, neboť jsem mu byla ukradená a navíc chodil s jinou. Asi zde opět platí to, co jsem řekla výše - najdi jeho špatné stránky.

Někdy se však může stát, že si skvěle rozumíte. Mezi vámi je přátelství, ale z tvé strany přece jenom něco víc. Píšete si, setkáváte se, a když potřebuješ pomoc, je tu pro tebe a nezklame tě. Doprovodí tě domů, když jste spolu, máte pořád o čem mluvit a máte i podobné zájmy. Skoro by se dalo říct, že o tebe stojí, ale ty víš, že je nebo chce jinou. V takovém případě váhám i já. Chci vlastně na něho zapomenout nebo chci prožít ty nádherné chvíle s ním, i když poté také bolí? To záleží na tobě.


Jeho bydliště a škola

Jedna z důležitých věcí, která ovlivní, jak dlouho tě budu "ovládat". Bydlí ve stejném městě? Pak je možné, že se budete vidět i několikrát za měsíc. Nemusí to být jen tím, že se ho snažíš potkat, ale i obyčejný nákup může zavinit, že se uvidíte a dáte do řeči. Já měla to štěstí, že většina kluků bydlela dost daleko ode mě na to, abychom se viděli, byť i náhodou, ale na tebe tohle platit nemusí.

To samé platí i pro školu. Jestli chodí do stejné jako ty (při nejhorším sdílíte stejnou třídu) bude to velký problém. Možná si to neuvědomuješ, ale škola je místo, kde trávíš nejvíce času, hned za tvým domovem (pokud ovšem všude možně do noci nelítáš a pak nejdeš na diskotéku). Zde je největší šance, že se uvidíte a tedy jen tak tvá láska nezmizí. Leda bys přestoupila na novou školu… Jedinou nadějí ti jsou prázdniny.

Pokud nesdílíte školu jako takovou, ale pouze město, je to velmi snadné. Stačí se té jeho vyhýbat a zbytečně ho nevyhledávat. Pokud ale dojíždíte stejným dopravním prostředkem, můžeš ho leda změnit nebo jezdit v jiný čas, pokud to jde.


Chceš zapomenout?

Nyní je velká otázka pro tebe - chceš dále prožívat krásné chvíle, když ho vidíš, promluví na tebe či se jen usměje? Nebo uděláš velký nádech a dáš všemu sbohem? Pokud většina předchozích odpovědí směřovala, že máš velkou možnost zapomenout, udělej to. Je zbytečné se trápit, když venku lítá tolik super další kluků a kdo ví…

Pokud je to napůl, záleží to na tobě. Ani já ti nedokážu říct, co máš udělat. Když jsem si s jedním klukem báječně rozuměla, musela jsem po třech měsících zkusit udělat právě to, čeho jsem se bála. On mě nechtěl a já to věděla. Navíc vždy, když jsem ho viděla, se mi rozzářily oči, ale na druhou stranu jsem pak byla opět často myšlenkami jinde. Poslední věc, co mě donutila to udělat, byla moje mamka. Řekla mi, jak se kvůli němu chovám divně, že je zbytečné brečet a do očí mi řekla, že mě nikdy ani za sto let nebude chtít. Otevřela mi tím oči, že se doopravdy chovám divně. Také jsem se bála, že zklamu svojí nejlepší kamarádku.

Pokud důkazy dávají jasně najevo, že ho budeš mít pořád stejně na očích, zbývá ti asi modlení. Nevím co dělat, ale rozhodně nezapomeň, že ostatní jsou kolem tebe také.


Znič důkazy

Další důležitá věc jsou vzpomínky. Ano je nádherné se dívat na jeho fotku (pokud ji máš), dívat se na jeho profil, psát si s ním a podobně. Čím častěji to však budeš dělat, tím více na něho budeš myslet a pokud chceš zapomenout, je tohle ten nejhorší způsob. Každé jeho slovo, které ti napíše na ICQ vyvolá u tebe úsměv, ale večer ulehneš se slzami, pokud se zmíní, že má nějakou holku… Pokud se chceš zbavit takovéto bolesti, znič veškeré důkazy a kontakty, které na něho máš a i další hmotné vzpomínky.

Dal ti dárek? Šup s ním do koše. Dále si ho musíš odstranit ze spřátelených na Facebooku či lidech. Poslední pohled na jeho fotky a pak sbohem. To samé udělej i ohledně dalších sítí - máš ho na ICQ či skypu? Smaž ho! Jeho číslo máš v mobilu? Totéž! Bude tě to lákat mu zavolat, napsat, zeptat se ho jak se má, sekat se s ním… Pokud víš, že i kdyby o tebe měl zájem, nevyšlo by to, nesnaž se podléhat takovému pokušení. Nemusí tě čekat nic dobrého, naopak.


Dívej se kolem sebe

Někdo zapomene rychle a platí na něho "sejde z očí, sejde z mysli". Pokud však si stejná jako já a i bez kontaktu vzpomínáš a myslíš na to "jaké by to mohlo být, kdyby" klidně i několik měsíců, bude to těžké. Rozhodně se vyplatí mít ale otevřené oči hledat novou "kořist" jak ráda říkám. Nikdy nevíš, kde někoho potkáš a může to být kdekoliv - v autobuse, nový spolužák, při nakupování, na táboře či nějaký výměnný pobyt. A kdo ví, třeba to tentokráte vyjde a hlavně - na starou lásku zapomeneš nejlépe, pokud se objeví nová. Když se totiž ohlédnu zpátky, asi bych již nezvládla dát jim ani pusu…

A říci na závěr? Nevzdávej se. Moje mamka říká - "Nehledej ho, objeví se, když to budeš nejméně čekat", a má pravdu. Sice to zatím ještě u mě nevyšlo, ale třeba ta další…

Poslední rada, která vždy platila je tato: "Starou lásku nahradí nejlépe nová."


Nyní bych prosila bednu kamenů pro

Fanta Light

P.S. Nechtě alespoň chvilku ještě žít, panebože prosím... nedovol, aby mě zabily úplně... jsem pouze národní blb...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 upiirek upiirek | Web | 9. ledna 2012 v 9:17 | Reagovat

<naklepává vajíčka aby se rychleji zkazila> >:D

2 upiirek upiirek | Web | 9. ledna 2012 v 16:46 | Reagovat

ale to víš že ne ;) nevím kde bydlíš tak na co kazit vejce :D neboj, dělám si srandu...

3 upiirek upiirek | Web | 9. ledna 2012 v 18:34 | Reagovat

Ok, tak tady máš ten komentář... to co píšeš dává smysl, a řekla bych že se tématicky hodí pro krásná.cz :p jestli to funguje zatím nemůžu posoudit, ale možná že to zkusím za rok - příští rok jedo do zahraničí a s klukem se neuvidím nějakých osm měsíců, a kdo ví, třeba se rozhodnu na něj radši zapomenout než doufat... a pak dám kdyžtak vědět :p ale celkově článek ohodnotit- no, řekla bych že ve svém tématickém okruhu patří k lepším článkům, ale kazí mi to že ho úplně vidím s růžovomodrým pozadím v bravíčku i s tou fotkou ubrečený holky vedle, a z toho já už holt vyrostla :)

4 Sophii Sophii | Web | 15. srpna 2012 v 21:54 | Reagovat

Hodně kvalitní článek. Opravdu ano :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.