Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Nakupování pro anti-shopaholiky

19. ledna 2012 v 23:46 | Fanta Light |  Tipy a triky do života
Tak zde máme druhý článek, který by mohl být teoreticky pro Krásná.cz. Pokud si myslíte, že stojí a to ho tam poslat, klidně to řekněte, já ho zde zveřejňuji proto, že mě chytl nápad a chtěla jsem rozvinout myšlenku. Jelikož já sama nemám ráda nakupování a nudí mě to, rozhodla jsem se podělit o několik fíglů, které mi pomáhají přežít nákupy s našima.
____________________________________________________________________________________________________
Ženy… Jsou tak složité. Tolik snů, tolik touhy, ale přitom doopravdy některé ani neví, co chtějí. K tomu se na internetech objevují jisté znaky, které mají toto něžné a krásné pohlaví charakterizovat. Bohužel ne všechny věci platí stoprocentně. Ostatně jako se vším. Mezi ty nejzákladnější rysy patří právě i nakupování. Bohatě nalíčenou ženu v krásných šatech s několika taškami v ruce můžeme vidět v kdejakém filmu. A nejenom tam. Jenou se mi povedlo vidět jednu paní jak ze svého partnera? doslova dělala věšák, když vybírala oblečení, které si vyzkouší. Ale nakupování a utrácení za oblečení či doplňky není trend pouze dnešní doby. V dějepise jste jistě slyšeli jak nejedna manželka nebo milenka zruinovala státní kasu pro své vlastní potřeby.


Ale ne všechny ženy mají potřebu tak nakupovat oblečení a doplňky, jak se říká, a ne každá je na tom závislá. Mezi nimi se vyskytují i pravý opak - vybírání oblečení je pro ně noční můra a při myšlence na dalších několik hodin strávených v nákupním centru se jim před očima dělají mžitky. To nyní asi krapet přeháním, ale víte jak to myslím. Takovým případem, který raději zůstane doma, než aby šel nakupovat, jsem i já. Důvodem bylo asi, že tuto činnost jsem ještě před třemi roky dělala společně s mamkou a ta prakticky vybírala všechno za mě. Pouze se zeptala, zda se mi to líbí a pokud ano, koupili jsme to. Tím se vyvinula právě tato nechuť. Ona dokáže chodit od obchodu k obchodu klidně tři hodiny, ale já? Já se již po půlhodině začnu nudit.

Pokud vám to něco připomíná a také je pro vás nakupování oblečení něčím, co zrovna nemáte v lásce, pokusím se s vámi podělit o několik věcí, které vám to zpestří, zpříjemní a hlavně zrychlí.

Dobrá společnost
Nejlepší při nudných nákupech je samozřejmě společnost. Pokud budeš sama, si se začneš po chvilce nudit a na druhou stranu třeba tvoje nejlepší kamarádka může právě nákupy milovat a t, i když jí máš ráda, by tě asi dohnalo k šílenství. Říká se, že s klukem se nemá chodit nakupovat. Podle mě pokud ani jeden z vás je dvakrát nemá v lásce, si z toho můžete udělat pěkný výlet a vzít to s humorem. Vsadím se, že stojan se spodním prádlem ho asi nenechá dvakrát chladným. Ale o to nejde. Pokud po něm nebudeš vyžadovat, aby ti ohodnotil každý kousek oblečení, nebudeš se ptát, zda v něčem nejsi tlustá a nedonutíš ho si také něco zkusit, tak proč ne. Mohla bys takto z něho dostat i zajímavé informace ohledně jeho názorů na to, co se mu líbí a v čem tě vidí rád.
Jestli volíš raději kamarádku, tak vol tu, s kterou si dokážeš na jisté věci vyměnit názor, ale vaše řeč nezůstane jen u oblečení. Při nákupech můžete probrat vše možné - od kluků, přes rodiče a školu po vaše zájmy. Pozor, aby sis nevybrala tu, která miluje nákupy. Její řeči o módě, co se nosí, nebo kde si co koupila, by tě asi brzo začala štvát, i když je to třeba tvoje nejlepší kamarádka. Každý má své chyby a v takovém případě bych osobně raději volila někoho, s kým velkou část při procházení obchod prokecám. Právě proto tak nerada nakupuji s mamkou - cesta ke stojanu, prohlédnout si tričko, druhé, pak další stojan… vyjdeme z obchodu, vejdeme do obchodu, pár vět ohledně toho, zda se mi jisté věci líbí a proč ne,… Jeden by doopravdy střílel.

Nehledej nic určitého
Prohlížíš si šatník a zjistíš, že ti chybí nová zimní bunda? Nebo snad tvé nejoblíbenější džíny se již dají vyhodit? Asi ti v určitých chvílích nezbyde nic, než zajít si do obchodu a koupit si nové věci, které by mohli nahradit ty staré. Ovšem pozor. Pokud doopravdy nemáš ráda takové to chození od stojanu ke stojanu, z jednoho obchodu do druhého a nakonec si maximálně koupíš jedno pití, čokoládu a novou knížku, pak pro tebe není to pravé ořechové se předem rozhodnout, co si koupit. Může se stát, že projdeš pět obchodů a stále nic - v jednom příliš drahé, v dalším to nemají, třetí ti nabízí samé možné velikosti, jen ne tu tvojí, pak tě odradí opět barva či zjistíš, že ti ten kousek hadříku, který si nutně potřebuješ koupit v tomto modelu, ale vůbec nesluší. Možností je hodně. Pokud však nemáš jistotu a nejdeš za určitým cílem, po chvilce začneš být jistě zoufalá a toužit už jet domů.
Něco jiného je, když víš, co chceš, víš, kde to koupit a víš, že to tam mají. V takovém případě rychle vběhneš do daného obchodu, pro jistotu si to ještě zkusíš, zaplatíš a může se jít dál. Kéž by to však bylo takto jednoduché a neměli hned vše vyprodané.

Jdi za nosem
Nyní ti řeknu velké tajemství, jak vybírám oblečení já, když již v nějakém tom obchodě jsem - jdu za nosem. Popravdě řečeno, téměř doslova. Jakmile vejdu do nějakého obchodu, podívám se po obchodu. Někdy zajdu i k zadním regálům, ale moc se nezdržuji - tak dvě, tři minuty. Když mě nic neuhodí do očí ani nezaujme, jdu zas pryč. Pokud však zahlédnu něco zajímavého, neobvyklého, co přitáhne mojí pozornost, již k tomu jdu. Moc dlouho se nerozmýšlím, a jestliže cena i velikost odpovídají mým požadavkům, jdu s tím do kabinky. A teď to důležité - nekoukám na každý kousek, neprohlížím si vše, co mi přijde pod ruku před zrcadlem, ani si nenosím deset věcí na vyzkoušení. Vejdu, a buď vidím, nebo ne. Takto jsem již objevila nejeden krásný kousek a řeknu vám, je to lepší než půlhodiny si vše prohlížet. Sice možná nepřinesete to, co jste si chtěli koupit a potřebujete, ale zato vás zahřeje u srdíčka, že máte něco, co vám perfektně sekne.

Choď tam, kde tě to baví
Pokud jsi v dostatečně velkém obchodním domě s velice širokou nabídkou obchodů, zajdi si na chvilku během nakupování i tam, kde tě to nejvíce baví. Pokud nejsi na oblečení, možná tě potěší návštěva knihkupectví. Udělej si radost a někdy si kup i hezkou knížku, po které již delší dobu toužíš místo nejnovějšího trička. Pokud jde o mě, já nejvíce času trávím právě u knížek a dále u bižuterie a bot. Zde mi ale nejde o to si něco koupit, jen si ráda prohlížím, co mají. Každý má jistě něco, co ho láká mnohem více a tím by se i měl trochu "odrelaxovat". Neříká se snad, že čokoláda uklidňuje? A teď si představte ten široký sortiment… Není lepší vybírat něco takového než nejnovější trička v Pimkie? Navíc právě návštěva těchto obchodů báječně zabíjí čas při "rozchodu".

Ber si sebou něco na zabavení
Pokud u vás v rodině funguje i rozchod a každý si může dělat, co chce, doporučuji ti si sebou brát něco, čím se zabavíš. Ovšem pokud to máš jako u mě, kdy rodiče chodí po obchodech klidně několik hodin a tobě stačí na to, abys prošla dvoupatrové a velmi rozhlehlé nákupní středisko během půlhodinky. Je pak krásné čekat na ně na domluveném místě o několik minut předem a oni ještě k tomu mají zpoždění. Zde se hodí malá knížka, časopis, hra… Něco, čím zabiješ čas, když už tě to courání po obchodě přestalo bavit.

A co dodat na závěr? Někdy je prostě nejlepší se tomu prostě vyhnout a raději zůstat doma. Nezapomeňte však - Je čistě pouze na vás, jak se rozhodnete. Každopádně toho poté nelitujte.


S přáním dne Zákonů schválností

Fanta Light
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.