Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Nosíš správnou podprsenku, nebo si raději své přednosti zničíš?

16. května 2012 v 18:25 | Fanta Light |  Tipy a triky do života


"Drtivá většina mladých dívek, ale i dospělých žen nosí špatnou podprsenku."… Tak tuhle větu z vás slyšela snad asi každá. Otázkou ovšem je, zda si myslíte, že mezi ně také patříte nebo se vás tento problém netýká. Domníváte se, že nosíte zaručeně tu správnou, pohodlnou a perfektní přesně pro vaše prsa? Přečtěte si nejdříve tento článek a pak posuzujte. Možná změníte názor jako já…
Velikosti podprsenky

Velká většina žen žije v domnění, že jsou čtyři velikosti - A, B, C, D (všeobecně také od jedniček po čtyřky), neboť tyto velikosti jsou v obchodech s veškerým oblečením jako je New Yorker, H&M či C&A do obchodu pouze se spodním prádlem zavítá málokdo.


Ne, tak to opravdu není. Za prvé, velikostí je mnohem více a Déčkem to nekončí - E, F, G, … - T; přičemž u britského číslování je to abecedně zkrácené a místo toho se některá písmena zdvojují (např. 80GG). Právě tímto mýtem se již vytváří představa, že normální osmnáctiletá holka nemůže nosit déčka a že tak "velká" prsa nemá a raději volí velikost C v domnění, že jí sedne. Velikost však nezávisí jen na velikosti košíčku, ale také na obvodu přes prsa a obvodu pod prsy. Takže pokud jste si u velikosti 70D představovala velké "melouny", zklamu vás. Košíčky budou totiž přibližně stejné jako u velikosti 80B.


Při vybírání podprsenky nestačí jen sledovat čísla či písmena, ale hlavně kombinace. Pokud tedy chceš zvětšit pouze košíčky, nesnaž se to nahradit zvětšením odvodu, ale přejdi rovnou na větší košíček např. z C na D. Pokud potřebuješ naopak zmenšit obvod musíš změnit i košíček - v tomto případě také zmenšit (5 cm = 1 velikost).Jak má vypadat správná podprsenka?

Kromě toho, že by se v ní měl daný člověk cítit dobře, zde hrají velkou roli i jiné faktory. Pokud totiž nosíš špatnou, můžeš být na danou velikost zvyklá a tím ti i připadá, že ti sedí dobře. V prvé řadě si uvědom jednu věc, od které se vše bude odvozovat - prsa ti nedrží ramínky podprsenky, ale OBVOD podprsenky!!! V překladu řečeno - správná podprsenka ti drží i bez ramínek.

  1. Zapínání musí být ve stejné úrovni jako přední díl podprsenky (pokud se dá oddálit víc než na 3 prsty od těla nebo vyjíždí při nošení nahoru, chtělo by to menší obvod.
  2. Ramínka se ti nijak nezařezávají do ramenou. Jak jsem již řekla, oni netrží váhu. Ale aby nepadaly, stačí, když se ti tam vejdou 2 prsty.
  3. Kostice je pevně přitisknutá na kůži. Zároveň se ti konce nesmí zařezávat pod podpaždím do prsou. V tomto případě zvětši velikost košíčku.
  4. Košíčky ti zakrývají celá prsa. Neodstávají, netlačí tě ani se ti prsa nesnaží dostat ven horem či dolem.
  5. Během dne bys neměla mít žádnou potřebu si podprsenku jakkoliv upravovat. Sedí pořád na svém místě a to perfektně.

Otlaky v důsledku nošení jsou samozřejmostí, takže neměň si kvůli tomu velikost obvodu podprsenky. Můžou se ti udělat také.Jak zjistit správnou velikost?

Na tohle existuje řada "příruček" a "rad". Které jsou však správné? Moje určitě! Pokud nevěříš, zkus se na to podívat i z logického hlediska a porovnat důvody.


Jako první si změř obvod pod prsy a zapiš si to. Tím zjistíš i obvod pod
prsenky. Pokud ti ovšem vyšlo třeba 79, neznamená to hned, že tvá velikost je 80, neboť je tomuto číslu nejblíže. Od této sumy musíš odečíst 5 - 10 cm. Proč? Za prvé je měření častokráte větší než skutečnost, ale hlavně jde o to, aby ti držela. Pokud by sis totiž koupila 80, jak někteří radí, měla bys o centimetr větší a věř, že se to při nošení pozná nestabilitou a vyjížděním zapínání k lopatkám. Dále zde máme samotné nošení - při pravidelném nošení se ti začne podprsenka roztahovat a tím se i její obvod zvětší. Třetí důvod je pračka, ve které se ti v důsledku vody také může více roztáhnout.


Dále je na řadě košíček. Ten doporučuji osobně vyzkoušet, neboť jak jsem řekla, se to mění v závislosti na obvodu.

Na této stránce je skvělá tabulka velikostí a zároveň i dobrá stránka ohledně správné podprsenky, kterou vřele doporučuji: http://spravnapodprsenka.cz/dalsi/tabulky-velikosti .

Tak co, poznáte zde ty chyby?...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sedmikráska Sedmikráska | E-mail | Web | 27. května 2012 v 7:38 | Reagovat

Já osobně na tyhle články narážím častěji a častěji.
Ale když se nad tím zamyslím, většina není moc pořádných.
Řekla bych, že ses neinspirovala kopírováním těch ostatních, ale svou vlastní hlavou a zkušeností :-)

2 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 18. července 2012 v 14:22 | Reagovat

Docela mě pobavila poznámka, že někteří žijí v přesvědčení, že jsou jen 4 velikosti=D To sí snad myslí jen ty, které nejsou přírodou příliš obdařeny=) Jinak ej ale fakt, že najít správnou podprsenku není zrovna jednoduché.

3 Míša Míša | E-mail | Web | 6. srpna 2012 v 20:55 | Reagovat

No zajímavé ... vyjíždí mi nahoru, ale do menšiho obvodu se nenarvu, ať se snažím sebevíc ... a u některých to mám i v podpaží. Nedávno jsem přešla na D tak by už asi E bylo moc. Vážně jsem do nedávna nosila C. Znamená to jediné, že jsem divná :)

4 J. J. | Web | 12. června 2013 v 18:55 | Reagovat

Dobrý článek, vybrat správnou velikost není jednoduché a špatně vybraná podprsenka vypadá hrozně i pod oblečením. Ty doprovodné fotky jsou super.

5 Táňa Táňa | Web | 27. ledna 2015 v 8:31 | Reagovat

Ano, článků na toto téma je celá řada, ale myslím, že to je správné a nezáleží na tom, zda to někdo zkopíroval, nebo píše vlastní zkušenosti, jak si vybírá podprsenku. Důležité je, že se o tom mluví a my holky nad tím začínáme přemýšlet a nenakupujeme bezhlavně jen to, co se nám líbí, ale i podprsenky, které hlavně dobře sedí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.