Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Čé

Červený raptor - Robert T. Bakker

2. února 2011 v 10:06 | Fanta Light
Román Červený raptor nás zavede do období před miliony let. Setkáváme se s mladou raptořicí, se kterou prožijeme jeden rok. Jeden rok plný nástrah, nebezpečí a smrti. Jedná se utahraptora, největšího z žijících raptorů, rodu červených kvůli červené skvrně na čumáku. Jsou na špičce inteligence dinosaurů a úžasní tvorové. Ale kniha není jen o nich. Poznáváme spoustu dalších živočichů a jejich život.
Fanta Light
____________________________________________________________________________
Rok vydání: 1995
Původní název: Raptor Red
Žánr: Román
Země: USA
Jazyk: Anglicky

Osmiletá raptořice se právě chystá na nebezpečný útok na astrodonta. Se svým druhem je již tři roky a plně si důvěřují. Lov se povede a oběť se utopí v bažině. Naneštěstí na druha červené astrodont spadne, a tak se i on k jejímu neštěstí utopí. Nyní je sama a musí se o sebe postarat bez něj. Naštěstí byly záplavy a nalézá spoustu vyplavených živočichů. Po několika měsících se dostává k území, kde je i její sestra s mláďaty. Při jejich společném životě poznávají další zajímavé tvory. Někteří jsou jim užiteční, jiní zaujmou červenou svou neobvyklostí a další jsou zase škůdci nebo skvělá kořist.
Když se červené začne dvořit mladý, je jím okouzlena. Přestože se to její sestřa nelíbí a začíná se bát o svá mláďata, stává se samec členem jejich rodiny. Další měsíce loví spolu a dostávají se tak až k moři. Zde je překvapí jiní živočichové a prostředí, než na jaké byli zvyklí. A také vyvrcholí napětí mezi samcem a sestrou červené. Červená se snaží situaci zachránit, ale musí se potýkat s napadením acrocanthosaura. Samec je opouští a odchází za mladými samicemi. Kvůli přemnožení acrocanthosaurů v nížinách odchází červená se setrou do hor. Ubytují se v jeskyni a prožívají svůj první sníh. Když se setra červené pokusí zaútočit na obrovského bičujícího ocase, je silně raněna. Naštěstí se červené a mláďatům podaří dinosaura odlákat a raptořici dovést do bezpečí. Bohužel i sama červená má silně zraněnou nohu a navíc se kolem nich shlukují deinochové, aby je po smrti snědli. Po několika dnech sestra červené umírá. Naštěstí se objeví její druh. Vrátil se k ní a pomůže jí deinochy zahnat. Se svým druhem zůstává červená v jeskyni. Je to rok, co se její první druh utopil v bažině. Nyní našla opět někoho, kdo s ní stráví život. I nejstaršímu z mláďat se brzo začne dvořit mladý samec.

Za pár let tato početná rodina sestoupí z hor. Jejich potomci obsadí nížiny a tímse utahraptor stane nejnebezpečnějším predátorem do doby než vyhyne a jeho místo obsadí Tyranosaurus.
 
 

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.