Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Co se týče knih a čtení

Bez čeho není kniha knihou

21. listopadu 2011 v 16:38 | Fanta Light
Knihy jsou snad jediné doopravdy posvátné věci, co dokázal za těch tisíce let člověk vytvořit. Je to vlastně i to nejdůležitější, co nám často zbyde po našich rodičích, prarodičích a i z historie jako takové... Ale takové umělecké knihy mají něco extra. Mají vlastní příběh, postavy, děj a i konec. Na rozdíl od našeho světa se v tom knižním dostaneme na poslední stránku a následně knihu zavřeme. A co dál? To záleží na vás. Někdo ji vrátí beze slova do knihovny, jiný s lítostným Au revoir ji zaklapne a odloží. Já však často po nocích přemýšlím, jestli je ten konec spravedlivý, jak to mohla dopadnout jinak a hlavně - jak to pokračuje.

Povinná četba vs. Doporučená četba

17. července 2011 v 17:19 | Fanta Light
V tomto článku bych ráda vysvětlila tyto dva pojmy tak, jak se na ně dívám já. Často je zde používám a někde může dojít k záměně a pro někoho tyto dva pojmy můžou znamenat jedno a totéž. Nerada bych byla, aby zde došlo k nedorozumněním a navíc se doporučená i povinná používá ve škole, takže se to bude hodit :)

Čtenářský deník - vopruz nebo super věc?

8. července 2011 v 21:44 | Fanta
Každý to jistě zná, přijdete na gympl a vaše češtinářka na vás vytasí s novinkou - povinný čtenářský deník. Alespoň takhle to bylo u mě. Napsat název a autora, obsah mými slovy a hodnocení. Někdo může k tomu mít i rok vydání knížky, ilustrátora nebo další (pro mě zbytečné) informace.

Kniha, co mi změnila život

30. června 2011 v 10:12 | Fanta Light
Kniha, co mi změnila život... Zdá se mi, že toto dílo pro nás znamená mnbihem více, než "Nejoblíbenější kniha...". Ta nás může po čase omrtet, začnou nás zajímat jiné žánry a za pár let budete sice vědět obsah, ale již ji mezi oblíbené nezařadíte. Za to taková kniha, která se vám jistým způsobem vryje nesmazatelně do srdce, ať už v dobrém nebo ve zlém bude mít mnohem větší hodnotu. Budete na ní vzpomínat a je možné, že vám změní i pohled na svět nebo dokonce vaši osobnost nebo se vám stane totéž jaké jedné z hlavních hrdinek filmu Rebelové, že se do hlavní (nebo i vedlejší) postavy zamilujete...
Já osobně nemám žádnou takovou knížku. Ke keždé se mi vážou sice zajímavé vzpomínky a příhody, ale žádná mě nezměnila. Nevím jestli je to dobře nebo ne.KAždopádně ke knihám chovám úctu a všechny pro mě něco znamenají ať už víc či míň...
A jak to máte vy?

Fanta Light

Nejhorší kniha

30. června 2011 v 10:01 | Fanta Light
Jaký byla vaše nejhorší kniha, co jste kdy četli? Ať už dočetli nebo po několika stránkách se sklamáním zavřeli a dali na místo, kde jste vzali. Z mé zkušenosti nejhorší byla vždy poviná četba. Je to nepřečitelné, nudné a v nejhorším případě u toho usnete.
________________________________________________________________________

 • Máj - K. H. Mácha
 • Psohlavci - Alois Jirásek (To se prostě nedalo... četla jsem to asi 3 měsíce a mezi tím jsem přelouskla další 3 bichle. Byl to asi Eragon, Ztracený svět v podzemí a ještě něco...)
 • Červený a černý - Standal (nudný a zkončila jsem asi po 50ti stránkách...)
 • Anna Kareninová - Lev Nikolajevič Tolstoj (Ta se taky nedala. V polovině jsem to zabalila a doteď mi leží v knihovně...)
 • Buddenbrookovi - Thomas Mann (Ten autor dostal sice nobelovku, ale píše děsně. Navíc je ta knížka poviná a její obsah sem nikde nanašla... :(. Ale když jsem to začla číst opět od začátku a to ve vaně... docela to funguje a ani se mi u toho nechce tolik spát xD)
 • Učebnice... (vím, že toto nejsou přímo knížky na čtení, ale stejně je to děs..:()
 • Noviny (vím, čtou je všichni a jsou v nich blbosti a jediný na co se dívám je televizní proram a horoskop :D)

Jaká je vaše oblíbená kniha?

9. března 2011 v 16:47 | Fanta Light
Do tohoto článku můžete vlkládat vaše zkušenosti s knihami a jaké knihy byste doporučili ostatním. Máte nějakou oblíbenou, kterou jste přečetli několikrát? Nebo jste se právě do ní začetli tak, že ji nedokážete odložit?? Neváhejte a pište do komentářů. Později při větším množství článků zveřejním nejoblíbenější ;).

Jinak pokdu jde o ty moje tak jsou tyto:
 • Obraz Doriana Graye - Oscar Wilde
 • Tři mušketýři - Alexandre Dumas
 • Dracula - Bram Stoker
 • Doma lidé umírají - Jarmila Loukotková
 • Červený raptor - Rober T. Bakker
 • Čarodějka Issi - Melwin Burgess

Je lepší kniha nebo film? xxx

26. ledna 2011 v 11:50 | Fanta
Je lepší kniha nebo film? Podle mě a mých zkušeností na 80% vede kniha. Jsou to případy, kdy se podle knihy natočí film. Ale čtenáři již mají svou představu a vymyšlená svá místa kde se děj odehrává. Navíc do filmu se nevejde vše, a tak nám tam hodně věcí chybí. Nebo hlavní hrdinové nejsou takový, jaký jsi si představovali. Jako příklad bych uvedla film Eragon. Když jsem ho pak porovnívala s knihou, nacházela jsem spoustu nesrovnalostí - barva vlasů u Eragona, elfku jsem si více představovala jako je to v Pánu prstenů a Ugralové měli vypadat víc jako "zvířata" než lidé. Ale abych zde jen nekritizovala. To umí každý... Film jako sám o sobě se mi docela líbí. Krásná krajina, hudba nebo i Safira.
Ale jsou i případy, kdy je hezčí film. To například u, již zmíněného, Pána prstenů. Ale jestli to taky nebude tím, že jsem nejdříve viděla film... No nic. Kniha se mi zdála taková... jiná. Jako by to bylo uděláno spíše pro děti. A film? Spousta hezkých efektů, herci (Aragorn), krajina... Nejvíce se mi líbí 2. a 3. díl, když jsou tam ty války. Ne že bych měla ráda krvvavé filmy, ale vím, jak to zkončí a je to takový hezký, když porovnávám středověké a novověké způsoby boje. Tamty jsou takové mírumilovnější...
Ale případů, kde vede film je žalostně málo. A pokud jde o knihy, které byly napsány podle filmu, tak to jsem nečetla ani jednu. Zatím.

Tak si užíjte den a klidně pište, jestli se mnou souhlasíte nebo máte jiné zkušenosti nebo jste četli knihu podle filmu a jak to na vás zapůsobilo.
Už začínám kecat nesmysly... Tak zatím.
Fanta Light
 
 

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.