Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Já a blog

MÁM TO!!!

21. května 2013 v 14:38 | Fanta Light
jE TO TAM... MATURITA ZA MNOU!!!!

1 2 2 3 - JAK KRÁSNÉ :)


FL

Předělávka blogu

28. srpna 2012 v 11:30 | Fanta
Chtěla bych tu krapet zamést... Projasnit a smazat, co nepotřebuji. Když se sem chci vrátit tak s velkou parádou a proto se připravte na změny. V první řadě změna designu. Již ho mám domluvený tak jsem zvědavá, co mi přijde. Opět nechávám blogerce volnou ruku a to i v názvů rubrik, pokud uzná za vhodné lepší název. Prostě at to udělá jak chce, stejně se mi to bude líbit.

Jinak pokud jde o blog jako takový, hrubý základ zůstane stejný. Přibyde však pár položek, některé jsem odstranila a pozměnila obsah jiných. A abyste se v tom zmatku trochu vyznali, zde je takové shrnutí, co kde najdete.

Takže co, že se tu změnilo?

 1. Novinky- rubrika zaměřijící se na novinky a změny na mém blogu, ale také taky informace o mé maličkosti a blogu.
 2. Vše, co se týče knih - články, ankety a otázky na váš názor k různým tipům knih. Také proč je mám ráda, zda preferujete povinnou četbu a jak je to s takovým čtenářským deníkem.
 3. Zfilmované knihy - knihy, které někdo zfilmoval, a´t již téměř doslova nebo jen jako námět. Většinou se jedná o povinnou četbu.
 1. Můj názor na blog.cz - články týkající se různých nejasností, věcí co mi vadí a mých vlastních vylepšováků, co by se na blog.cz dalo změnit. Také články, co se tu vlastně děje a proč tomu asi tak je.
 2. Pro pobavení - vtipy, vtipná videa, ukázka... prostě abychom si zlepšily náladu při špatném počasí.
 3. Tipy a triky do školy - jak se efektivně učit, jak se naučit slovíčka atd.
 4. Tipy a triky do života - jak si poradit s láskou, jak udělat nakupování zajímavé a spousty dalšího.
 5. Výplody mé mysli na TT - články na Téma Týdne, které nelze nikam zařadit. Blbosti, nesmysli, úvahy
 6. "Zpovědnice" ze života - články z mého života, které mají úvahový podtext. Mé názory na problematiku okořeněnou zážitky ze života.
 1. Mé projekty - pokusy o udělání vlastních projektů. Odkaz je na ty aktuální, kterých se můžete zúčastnit.
 2. Aktuální projekty - projekty blogerů pro aktuální období = měsíc, čtvrtletí, rok. Stále tam jsem a pokračuji v nich i když hlemýždím tempem.
 3. Projekty blogerů - všechny projekty, kterých jsem se kdy zúčastnil, ať již aktuální nebo proběhlé.
 1. Knižní blogy - hledám knižní blogy a na této stránce jsou ty, které jsem našla a ráda na ně zavítám.
 2. Co bych ráda přečetla - seznam knížek, které bych si ráda někdy přečetla. V budoucnu.
 3. Přispějte referátem - také sbíráte referáty a máte je doma? Co je takhle na naši stránku přidat a rozšířit její obsah?
 4. Sháníte určitý referát - potřebuje znát děj na určitou knihu ale nemůžete ho nalést? My vám ho uděláme, stačí říct název knihy a do kdy to potřebujete.
 5. Pro vaše otázky - máte nějakou otázku? Zde se můžete na cokoliv zeptat.
Takže, doufám že je již vše jasné a uvidíme....
Fanta Light

Vracím se jako maturantka

22. srpna 2012 v 14:42 | Fanta
23. ÚNORA….
...... je to přesně půl roku co jsem na tomto blogu vydala poslední článek, u kterého jsem tak nějak přemýšlela a byl to úmysl. Ty poslední dva... ne že by stály za nic, jen jsou to takové střípky v rychlosti sepsané. Ani se pomalu nepatří.
V lednu jsem slibovala návrat, plánovala projety, velké čtení knih, referáty, zúčastnit se nějaké soutěže, psát na TT a spoustu dalšího. K tomu každý týden zde měla být nová zpověď. Zvláštní pocit se takto ohlédnout a zjistit, jak málo jsem toho splnila. Osobní život mi dal hodně zabrat. V únoru se totiž stalo něco, co můj dosavadní svět obrátil vzhůru nohama a najednou mě blog již nebavil. A nejen ten, většinu toho, co jsem měla ráda a co mě takzvaně "držela nad hladinou", jsem nepotřebovala a plně vychutnávala nový styl života plnými doušky. Také na škole se to odrazilo. Horší vysvědčení jsem za posledních 12 let docházky neměla.
Letos však maturuji a nesmím svým choutkám dát tolik volnosti. Začne povinná četba, učení všeho možného hledání té nejlepší vysoké školy a právě proto se sem chci vrátit. Pokračovat v (alespoň doufám) kvalitních referátech a když si už něco píšu a použiju to, proč to nedat na internet? Pomůžu ostatním a jednou se za x let sem vrátím a přečtu si, co jsem jako osmnáctka psala a vymýšlela. Takže pro všechny, kteří se sem rádi vracejí, vracím se vám a je mi ctí opět říci, že se ráda podívám na staré dobré známé blogy a doufám, že mi alespoň trošku zůstanou věrní a tento článek si přečtou a dají o sobě vědět.

Kontakt

24. ledna 2012 v 20:47 | Fanta Light
Pokud by někdo měl zájem se se mnou spojit, dávám sem některé kontakty:

Designy za 1. rok

18. ledna 2012 v 19:13 | Fanta Light
Jako takovou perličku tu mám vzhled mého blogu v průběhu prvního roku. V anketě pak můžete hlasovat, který se vám líbí nejvíce a ten poté zvřejním a nechám ho určitý čas dokud nepříjdu s něčím novým.

Dort se svíčkou aneb Každý rok se počítá

18. ledna 2012 v 19:12 | Fanta Light
Tak dneska přesně v čas zveřejnění těchto několika slov se před rokem objevil i historicky první článek. Již rok tento blog existuje a je velice zvláštní dívat se zpět na moje první začátky, na své chyby, smutek při krutém kritizování a pocit hrdosti při pochvale. Zažila jsem toho hodně - pocit štěstí i žal, vrchol i naprosté dno... Přes to vše doufám, že můj blog bude fungovat stále dál k prospěchu všem, kdo jsem přijdou. Nezáleží na tom jestli patříte mezi ty, co mě pravidelně navštěvují, ulejváky stahující referáty z internetu či zde hledáte inspiraci na knížky či filmy. Všichni jste zde vítaní stejně jako vaše komentáře.

Hodnocení od Kikisek

1. ledna 2012 v 23:37 | Fanta Light
Kdysi dávno, předávno... už to budou roky... :D. Ne kecám. Zajímal mě názor jiných lidí na můj blog a tak jsem napsala několika lidem (počítám tak léo - začátek podzimu) a nyní se mi ozvala Kikisek. Její blog nalezneze zde: jedineja.blog.cz

A co mi řekla? To si přečtěte sami. Klidně můžete přihodit i vlastní názor. Snad nevadí že to celé okopíruji, ale je to tak lepší.

Katalog blogů a omluva

19. října 2011 v 13:12 | Fanta Light
Jistě jste si toho také všimli, že poslední měsíc se zde téměř nic neobjevuje a pokud jde o referáty, ty jsou pod vrstvou prachu. Omlouvám se. Časem to chci zase rozject. Mám připravených hodně lánků v rozepsaných a referáty čekají pouza na to, až je zadám do počítače, takže strach, že s tímto blogem praštím mít nemusíte. Jestli vám kolují v hlavně věty tipu "No jo, ono jí to už nebaví" máte částečně pravdu, ale opravdu jen částečně. Jo a také se vám všem mlouvám, ale kvůli novému projktu, který vlastním nemám čas... Proč? hned vysvětlím.

Klub Snílků... Děkuji vám

16. října 2011 v 14:05 | Fanta Light
Poté, co jsem se přihlásila do AK a následně dostala na mail, že ten můj blog se tam zásadně nehodí, rozhodla jsem se přihlásit do jiných "klubů", kde jsou také kvalitní blogy. Začala jsem Snílky. Moc jsem v začátcích nedoufala, že bych se tam dostala, neboť přeci takový čtenářský deník neusí vysloveně znamenat snít jako snílek. Přesto jsem to udělala.


Následovalo několika měsíční čekání. Stále jsem si zobrazovala tu stránku, jestli náhodou již neodplula vzducholoď, ale stále jsem musela čekat v přístavu. Neletěla jsem ani k výššinám ani jsem neskončila ve vodě u žraloků. Stále jsem netušila zda budu moc snít nebo ne. A světe div se - budu!

Murphyho zákony z mého života...

3. září 2011 v 14:48 | Fanta Light

Jistě znáte Murphyho zákony shválnosti, které nás provázejí životem. některé jsou všeobecné známé, jiné si domyslíme. Já osobně je zažívám témeř denně a již si je začánám io vytvářet sama, abych vůbec v tomto divném světě plý zvratů, náhod a shválností vydržela. Máte takésvé vlastní? Podělte se, ať nejsem sama...

Co plánuji přečíst

4. srpna 2011 v 20:09 | Fanta
Jistě vás zajíá, co plánuji přečít a co ze můžete očekávat. Opravu nevím, zda to splním a proto to berte pouze jako ilustrační verzi :) Pokud máte k některým ilům poznámky nebo snad chcete doporučit určitou knihu, jistě víte, kam to napsat.

Fanta Light

Nový desing... chcete pomoci?

9. července 2011 v 11:50 | Fanta
Po nehorázných úpravách ohledně desingu rezignuji. Nemám páru jak to udělat suprový jako to mají stovky ostatních lidí... Bohužel. To málo, co vím o grafice děkuji naší učitelce na informatiku, ale bohužel to nestačí. Navíc HTML kód mi nešel nikdy a bylo to pro mě příliš složité, nudné a proč dělat něco složitě, když to jde jednoduše?

Chcete tu mít něco "extra"?

18. dubna 2011 v 13:36 | Fanta Light

Tak mému blogu jsou dnes 4 měsíce... :). Návštěvnost v této je na moje zkušenosti docela příjemná, přesto, že knížek zde moc není. Zatím. Proto vás chci požádat o jedno: "Řekněte mi, co sem mám dát." Myslím tím to tak, že jestli vám zde něco chybí, chcete zde něco mít navíc a podobně, tak mi to napište do koentářů, jinak to mít nebudete. Číst myšlenky totiž neumím :D. Může se jednat opravdu o cokoliv, cokoliv vás napadne.
Jinak abyste byly v obraze, plánuji pokračovat v referátech a počet je kolem 15 za měsíc (počítáno v malých útlých 100 stránkových knížkách). Poté taky psát články na téma týdne, které budou z mého pohledu jiné než ostatní, zvláštní a jedinečné. Dále opravdu nevím, takže záleží na vás jakým směrem se můj blog vydá a kam dorazí... :).
S pozdravem
Fanta Light
P.S. Tento pohled mě vždy dostane... Dokonalá hra s city :).

Proč blog jakožto "Čtenářský deník"?

6. dubna 2011 v 16:57 | Fanta Light
Asi se ptáte, proč jsem udělala z mého blogu něco takového... Odpovědí je několik, ale všechny spolu v podstatě souvisí. Původně jsem měla jeden blog, kde mimo Čtenářského deníku bylo ještě několik dalších věcí a navíc to bylo docela dost nepřehledné. Tak jsem si to tam vše smazala a založila zcela nový blog, kde budou pouze referáty z knih. Nakonec se to ještě rozšířilo o Téma týdne, ale na to mám extra Rubriku, takže to zde nikterak nevadí.

Ale proč právě dávat obsahy knih? Začalo to létem. Měla jsem skvělý počítač, ale začal se mi sekat, takže ho dal taťka zpravit. Jenže... VŠE co jsem tam měla uložené, včetně různých programů, se mi smazalo. Od té doy jsem si začala dávat věci na flešku, jenže tu mi někdo ukrat :(. Tak se mi v hlavě zrodil nápad, mít to na internetu. A když si kamarádka založila blog, řekla jsem si, proč to neudělat také? Ale místo písniček, fotek a zajímavostí o různých slavných lidech zde budu mít věci, co nechci ztratit. To byl můj počáteční plán.

Další důvod byl, že z mé vlastní zkušenosti vím, že hodně málo lidí čte. Prostě to dnešní generaci nebaví a raději si vše opíší z internetu, tak proč se nepřidat k těm stránkám, co tohle podporují? Dobře, já vím, že nikdy nebudu na stejně vysoké úrovni, ale mám aspoň dobrý pocit, že pomůžu holkám :).

Třetím důvodem je to, že mě to baví. Teď se prosím nesmějte, myslím to naprosto vážně. Baví mě si přečíst knížku a poté na ní udělat referát. A jelikož mám ve čtenáříku za pololetí již 18 knih, řekla jsem si, že je zbytečné takto šokovat učitelku, když po nás chce pouze Malého prince :D.

Tak to jsou mé důvody... Zajímalo by mě, jak bude můj blog vypadat za 6, 12, 36 měsíců... Pokud to půjde stejným tempem (15 knížek měcíčně) tak to máme 540.... Není to nějak málo? No nic, říká se trpělivot přináší růže, tak budu trpělivá a čekat a dávat sem další a další obsahy knih. A můžu pouze doufat, že to některým z vás pomůže.

S přáním krásného dne
Fanta Light

O Blogu xxx

23. ledna 2011 v 13:37 | Fanta Light
Tak článek o sobě již mám a je na čase představit svůj blog...
_________________________________________________________________________

Co zde najdete?
Hlavně obsahy knih, které jsem přečetla jakožto doporučenou nebo povinou četbu a také díla, která někdo přečetl a chtěl by to u mě zveřejnit. Chci zde také dělat recenze na filmy, které bylo natočeny podle nějaké povinné knihy. V těchto recenzích bude, zda stojí to za to vidět (pomůže vám to) nebo naopak a o kolik se to liší od původního autorova knižního vydání.

Jak vznikají mé referáty?
To je rozdílné... ty první (Leden - Březen) jsem opisovala z čtenářského deníky, který jsem si vedla ve škole. Na tyto díla jsem si vždy našla na internetu několik již hotových referátů, zkombinovala dohromady plus jsem přidala své vlastní dojmy. Nedá se ale říci, že jsou "zkopírované". Pouze u výjimky (Psohlavci, Máj nebo Marinky) mi fantazie rezignovala a je to skoro totožné. Tohle ale dělám velice nerada a hlavně u těch, které jsem obsahově nepochopila...
Od Dubna jsem ale přešla na jiný způsob. Referáty si již vymíšlím úplně sama, pouze si přečtu jeden dva obsahy, abych na nic nezapoměla nebo si jisté věci upřesnila. Je to pro mě nyní takto mnohem lepší neboť to píši tak, jak to chci, dávám tam co považuji za důležité a lépe tomu rozumím...

Můžu také přispět referátem?
Samozdřejmě. Jak jsem již zmínila výše, budou zde referáty také od jiných čtenářů. V takovém případě napíši, kdo to vytvořil a přidám na něho odkaz. Pokud bude autor také chtít, napíši něco málo o něm.


To je tak vše... Další případné dotazy ráda zodpovím.
Fanta Light

Kdo jsem?

18. ledna 2011 v 19:12 | Fanta Light
Kdo jsem? ...

Velice zajímavá otázka. Já sama na ni hledám kolikrát odpověď. Pro vás stačí, kyž se představím jako Fanta Light. Je to přezdívka, skutečné jméno a vše, co by mě něčím způsobem HODNĚ charakterizovalo si nechám pro sebe. Nestojím o bandu čuilů, co sem budou líst jen proto, aby si z článků u kafe, piva, ve škole... dělali děsnou srandu Ani nestojím o to, aby mi děkovali za to, že jsem jim udělala "úkol" v podobě čtenářského deníku. Takže pokud mě chcete oslovovat, říkejte mi Fanto, Fanta Light, Fa, jak chcete.

K blogovému světu jsem se dostala jako čerstvá sedumnáctka. Tenkráte jsem byla naivní, věřící človíček s platonickou láskou k jisté filmové a knižní postavě, co dělal šílené pubertácké věci. No netvrdím, že je stále nedělám, ale jako bych za poslední půlrok značně změnila život. Možná i dospěla? Nevím. Každopádně omezování smajlíků, podepisování celým jménem a trochu jinačí články než jsem psala o tom zřejmě vypovídají. Takže v sedumnácti můj první blog. Popelnice, jak jsem mu říkala, neboť tam mělo být všeš, co se mi jednou v životě bude hodit. Z celého tomo mišmaše jsem čtenářský deník přesunula sem. Rok a půl ho mám nastarosti a stále se na něj ráda vracím.

O sobě bych jen řekla, že jsem neuvěřitelně důvěřivá a nenormální. Kolikrát si říkám, že se takto holka přece nechová a přeci to tak udělám. Protože .. protože to jsem já. Trhlá holka, co si líp rozumí s klukama než s nejlepší kamarádkou. Holka, co snad pořádně nikdy nevyroste a touží si splnit nejrůznější sny.

Vítejte na mém blogu

Fanta Light
 
 

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.