Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Můj názor na blog.cz

Téma týdne aneb Návštěvnost za každou cenu

22. října 2011 v 20:44 | Fanta Light
Téma týdne - projekt, který téměř každý bloger zná a určitá část i používá. Někdo pravidelě přispívá s články, které mají za úkol obohatit naše mozkové buňky, jiní ho používají jako prostředek k nalákání čtenářů na blog. Každý z nás má k němu jiný vztah a ti co píší mají i odlišné důvody.

Co to je?
Může se stát, že někdo z vás nebude vědět o čem je řeč a jak vzniklo téma týdne (dále již jen TT).
Původně šlo spíše o to, poukázat na zajímavé blogy. Články napsané k danému TT měli )a jsou) propagovány na tituní stránce blogu, čím se i součastně zvýší návštěvnost - Proč si nepřečíst článek se zajímavým nadpisem? Tato myšlenka se však zvrtla v masovou popularitu touze po návštěvnosti, postěžování či nepochopitelné důvody zbytečností. Nyní není výjimkou mít článků na TT klidně 700. Články se pilně množí a něco hezkého vyplodí párkrát za den. Pokud čtete také příspěvky, jistě to znáte. Více na blog.blog.cz.

SB aneb Přítel, kam se podíváš

19. října 2011 v 14:31 | Fanta Light
Spřátelené blogy... tak tohle téma jsem tady s několika holkama probírala a výsledek? Nechápu to. Tedy.. trochu a tak bych to asi raději vypsala v několika bodech, aby se v tom lépe orientovalo:

Proč spřátelovat?
  • Máš jistou návštěvnost od určitých lidí
  • Máš jistotu komentářů
  • Máš jistotu, že na tvůj blog někdo přijde si zasoutěžit
  • Zasoutěžíš si na blogu
  • Můžeš získáš diplomy

Krásná.cz aneb Dívčí růžový svět

26. září 2011 v 18:11 | Fanta Light
Krásná.cz. Stránka, která je až nehezky silně podporována blogem a je určena všem nezletilím (alespoň bych to tak řekla) mladým slečnám a dívkám, které procházejí složitým obdobím - pubertou. A i tyto mladé dívky píšou do Krásné se svými zážity, názory a radami. Články, jejichž kvalita pobuřuje velkou většinu blogerů (aspoň podle mě, neboť jen malá část všech uživatelů se k tomu vůbec nějak vyjadřuje) a odmítají Standovo neustálé propagování, které je nutí radikálně zasahovat pomocí záporných komentářů. Proč to však tolik je? Když mají ženy spoustu časopisů, stránek s radami a tak podobně, proč by to nemohli mít i mladé dívky v pubertě, kdy se utváří naše osobnost, mění se vývoj a i reakce na situace, také takové stránky? Poznáváme první lásku, začínáme nenávidět rodiče a školu a dáváme přednost přátelům a právě nyní se hodí něco, co nás správně nasměruje a odhalí mýty, které kolují v "dívčím světě".

O rubrice "Můj názor na Blog.cz"

11. srpna 2011 v 21:56 | Fanta Light
Můj pohled na blog.cz je název nové rubriky. Původně jsem tyto články měla pod "Já a blog", ale přišlo mi lepší to oddělit Navíc zde nebude nic o mě, ale o blogu celkově, jeho vedení, chybách a tak podobně.
A o co přesně jde? Dalo by se to nazvat jako takový "seriál". Články uložené v této rubrice budou obsahova můj názor na blog.cz, různé funkc či změny. Dále zde plánuji psát i o různých možnostech, které blog nabízí jako je spřátelení, autorský klub, zakládání blogů atd. Prostě vše, co mě zaujme a nějakým působem donutí o tom napsat článek se svý názorem. většinou se asi ude jednat o zápory, které mě štvou a záleží pouze na vás, jak budete reagovat. Jestli vám to bude jedno, nebudete souhlasit nebo naopak vaše komentáře budou plné chvály a dalších návrhů či zkušeností.

Kategorie aneb Kam vlastně patřím?

10. srpna 2011 v 10:52 | Fanta Light
Založení nového blogu, potvrzení na e-mailu a následné psaní článků a pro ty tvořivé celá úprava blogu... To zná každý. Po několika článcích pečlivě kontrolujeme návštěvnost, která jaksi je pořád na bodě mrazu, ale přesto si mnozí z nás již zamilovávají svůj blog a nachází i své "přátele". Bohužel to není jednoduché. Hlavní potíž je, že v blozích není téměř žádný systém a každý si může libovolně vytvářet blog podle svého, aniž by byl v nějaké skupině. Výjimkou je jedině profil, kde můžeme nalézt lidi, s podobnými zájmy, povahou či oblíbeným místem. To však nevypovídá nic o blogu. Bohužel. A koho zajímá, že také milujete postel?

Kam mizí komentáře...

2. srpna 2011 v 17:29 | Fanta Light
Dnes bych se ráda zaměřila na záhadně mizející komenáře na blog.blog.cz. Nevím jak vy, ale smazání několika článků a následovné zablokování mi příjde trochu moc.

Blog.cz, jeho změny a editor psaní

22. července 2011 v 15:24 | Fanta Light
Jak všichni víte, objevila se další změna, která umožní blogerům snadnější přístup a manipulaci - hromadné nahrávání obrázků. Takových změn jsme však zažili dost - když zabrouzdám do historii (lépe řečeno v době, kdy jsem o blog.cz neměla zdání) narazíme na volitelné boxy, úpravy v komentářích (zkraování, "reagovat"), úpravy při vytváření desingu, hodnocení blogu nebo možnost tlačítka "líbí se mi". K tomu nepočítám věci jako je TT či AK.
V posledním roce vás nadchly (nebo také ne) tyto změny: vkládání vide z youtube.cz, rozbalovací archív, v Nastavení lepší výběr barev či možnosti přesouvání položek tahem myší. Zbytek si můžete najít na blog.blog.cz v novinkách.

Blogy na dvě věci...

18. června 2011 v 12:05 | Fanta
První díl mého "seriálu" bude věnován nekvalitním blogům, na které jejich uživatelé svalně píši nenormálním písmm a kritizují tím samým ostatních.
Jistě to znáte... čtete články na téma týdne a najednou narazíte na blog, který všechny své články dává do TT. K tomu ještě míče stylem Awojky, lidičQy. mam upa besthovní new blogííííseQ.
Nevím jestli je to zprávně napsaný... Tento styl psaní je mi přeci krapet cizí xD. No nic. A víte, co je nehorší vě, co můžete udělat a zaručeně na 100% uděláte? A víte co byste měli dělat a na 100% neuděláte?
 
 

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.