Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Pro pobavení

Naprogramování mozku

18. března 2012 v 20:10 | Fanta
Omlouvám se, ale tohle mi ovlivnilo myšlení a i způsob jak se dívám na svět - děkuji kniho "Proč muži neposlouchají a ženy pláčou?".

Udělejte si test a zjisíte to. Možná vám poté jisté věci doujdou, jak to že to je takové, jaké to je. Pomůže vám i tato knížka.

pajanek.invite.cz/mozek.html


Máte Ženský nebo Mužský mozek? Pochlubte se.

Fanta Light

P.S. Až bude čas, opět se to tu nějak rozjede. Omlouvám se za to.

Máj v překladu pro generaci Facebooku

4. února 2012 v 15:56 | Fanta Light
Tento obsah jsem okopírovala z tohoto zdroje: danielbohuslav.blog.idnes.cz

Autor o tom řáká toto (cituji):
Poslední dobou se o nás/vás/nich (nevím o kom přesně) mluví jako o "generaci Facebooku" a já si nejsem jist, co si pod tím pojmem vlastně představit. Opravdu se na nás existence sociálních sítí tolik podepsala? Už nejsme schopni komunikovat jinak? Dokonce jsem četl i názor skeptika, že v naší komunitě prý již odzvonilo čtení delších textů definitivně, neboť jsme schopni přečíst maximálně shrnutí na Wikipedii a kliknout na tlačítko "Líbí se mi."
Když jsem šel nedávno okolo Máchova pomníku na Petříně, vzpomněl jsem si na svá školní léta, kdy jsem byl nucen si při probírání Máje dělat poznámky typu "modrý blankyt - pleonasmus" nebo "4. Zpěv - zamyšlení nad tragikou lidského osudu" a papouškovat tyto fráze u pololetního zkoušení. Bohužel mám pocit, že z výkladu oné "lyrickoepické básně" jsem si opravdu odnesl spíše změť slov typu "apostrofa" či "metonymie," možná ještě tak "epiteton ornans," nežli opravdový a upřímný poetický zážitek. A je to škoda, protože Máj je nepopiratelně básní přímo mysticky kouzelnou (též pleonasmus), vezmeme-li v úvahu kolik let dokázal dojímat své čtenáře k slzám. Nerad bych, aby dnešní takřka negramotnou generaci Facebooku nepotkal osud podobný, a proto jsem se pokusil parafrázovat obsah Máje jazykem nás primitivů, aby tak odkaz romantismu nezanikl v těchto dravých časech docela.

A co k tomu můžu říci já? Pobaví to. Ano, Máj jsem nečetla a nebýt probírání tohoto díla při suplované hodině češtiny a obsahům na internetu, asi bych to dohromady nedala. Každopádně z Máje pro fanoušky na FB bych nepochopila již ani slovo. Ptáte se proč? Protože nechápu ani samotný facebook. Je tam tolik "FB aktivit", které neprovozuji nebo při jejich provozování si to překládám tak, že to nelze zde použít - publikovat na zeď, stát se fanouškem, někomu se něco líbí, stát se přáteli... Takže já osobně se ráda vrátím ke starému Karlu Hynku Máchovi, přestože to bylo peklo. Naštěstí "krátké" takže mě nedokázalo dohnat k šílenství.

A co doba kamenná?

15. srpna 2011 v 13:52 | Fanta Light
"Paní učitelko, opravdu v době kamenné neexistoval papír?"
"Ano, Pepíčku. Papir byl vynalezen až o mnoho staletí později. Místo něho používali kámen."
"A používali taky kámen místo toaletního papíru?" .........

Ano. Jeskynní lidé měli asi těžko ten náš bílý, hebký a krásný toaletní papír, jak jej známe dneska. K němu vedla dlouhá cesta a její začátky moc přívětivé nebyly. A co že se to používalo místo našeho nenahraditelného papíru? Vše, co bylo po ruce - listy, rostliny, kůru, a možná i ten kámen. Situce se zlepšila u Římanů. Ti používali speciální houbu, zámožní evropané v průběhu století pak různé tkaniny a v exotických zemí třeba i ruku.
První toaletní papír by podle tetička Wiki vynalezen ve 14. století. A jaký byl? Tak to opravdu nevím. Od 17. století se však rozšířili noviny a ty nahradily dosavadní pomůcky k očistě. Hlavně si v 19. století si šplhl 100 stránkový katalog. Byl zadarmo a na tu dobu s pěknými listy.
A kdy svět konečně spatřil něco blízkému našemu toaleťáku? Bylo to zřejmě roku 1857. V tomto roce firma Gayety z New Jersey vynalezla papír, který byl napuštěn léčivými přísadami. Postupně v průběhu let se stále modernizoval. Přidávali se vrstvy, měnil se postup výroby a získával i různé vůně. začali jsme na něm být závislí, pochybuji, že by si někdo dokázal představit svě, bez této naprosto jednoduché, ale za to zásadní a příjemné věci.

Magické vtipy... i z vesmíru....

24. června 2011 v 18:21 | Fanta Light
Magie... Na TT už jsem psala o šťastných amagických čísleh a nyní bych se ráda odvázala. Co třeba vtipama související s magií?? A s kapkou Vesmíru?

_____________________________________________________________________________________________________

pohádka O Sněhurce

3. května 2011 v 19:07 | Fanta
Ivan Mládak byl za starých časů opravdu skvělý vypravěč... Svědčí o tom i tato pohádka, která je "lehce" poupravená :D. Snad se pobavíte stejně dobře, jako já :)

Fanta Light

Jak krade český a jak chilský prezident

1. května 2011 v 11:40 | Fanta Light
Jistě jste již viděli v televizních novinách, na yoiutube nebo kdekoliv jinde video, v němž je vidět jak Václav Klau ukradl pero při své návštěvě v Chille Předem prosím, nedávejte do komentářů nic o tom, jak pošpiňuje naši republiku, jak je to trapné a tak podobně. Tohle se řeší na tolik stránkách, že je zde budu smazávat. Náhodou jsem ale narazila to toto video, kde zároveň s Klausem krade i jeho soused. Prostě skvělá fotomontáž stylu "Hlavně nenápadně" :D.

Fanta Light

Ostrava - Petr Bezruč

14. března 2011 v 18:38 | Fanta
Co dostanete, když spojíte báseň "Ostrava" od Petra Bezruče (doporučuju přečíst):
 
 

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.