Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

Tipy a triky do školy

Efektivní učení? Jedině bez stresu!

12. ledna 2012 v 18:49 | Fanta Light

Škola, testy, zkoušení a učení. Kdo by z toho časem nezačal trpět depresemi a špatnými náladami? Stačí několik písemek během týdne a již nás obklopují otázky, jak to proboha mám zvládnout, a stres se začíná čím dál víc stupňovat. A nepomůže nám ani fakt, že výsledná známka závisí na nadcházejícím testu, který rozhodně nesmíme pokazit. A pokud se k tomu přidá hrozba čtyřky či velmi přísní rodiče, úplně v pohodě se danou látku nelze naučit.

Do nedávné doby jsem řešila přesně tento problém. Na základce sice jedničkář i bez soustavného učení, pro kterého dvojka na vysvědčení byla děs a od gymplu se hezky vezu po nízkých plošinách a vyznamenání jsem dávno řekla sbohem. i přesto, že jsem zde několik let, táe mám problémy přijít na optimální způsob jak se naučit danou látku. O to víc hledám, pokud se jedná o něco, čemu stoprocentně nerozumím a nebaví mě to. Nikdy jsem se neučila z hodiny na hodiny, ale když jsem se do něčeho obula, výsledek byl téměř stejný jako při žádném učení. Jak to? Dějepis se zvládnu naučit za tři dny a to je několikastránková rozsah, tak proč mi nejde za dva dny čtyřstránková chemie? Nedávno jsem však na jeden trik přišla, jak se naučil i věci, co nás tolik nebaví, jsme ve stresu kvůli známkám a je příliš málo času se to našprtat. Ráda bych se s vámi o to podělila, neboť každý by si z toho mohl něco vzít.

Literární druhy a žánry

25. září 2011 v 14:29 | Fanta Light
Již několikráte se mi stalo (hlavně, když mi Angel posílala své referáty), že čtenáři neví přesně, co je ten "Žánr". Proto jsem se rozhodla to sem hezky vypsat. Čerpám ze svého literárního sešitu, takže by to mělo být správně.

Poznávačka z biologie

22. května 2011 v 13:15 | Fanta Light
Čeká vás poznávačka z biologie? Musíte se naučit třeba i sto zvířet, rostlin a podobně? Tento článek vám chytře poradí! :)

Jak na slovíčka z cizích jazyků

22. května 2011 v 12:55 | Fanta Light
"Tak příští týden si napíšeme test na slovíčka," ozve se hlas učitelky angličtinářky. "To bude v pohodě," řeknete si a v klidu jdete domů. "Celý týden? To se dá zvládnout hravě," pomyslíte si, ale vaše myšlenky se již otáčejí k nadcházejícímu výkendu, do kterého rozhodně odmítáte začlenit učení...
Pár dní před testem si opět vzpomenete na slovíčka, která byste se měli naučit, a otevřete učebnici. Zděsíte se. "Tolik slovíček se přeci nedá naučit!" Marně se snažíte naučit si všechny anglické i české výrazy, fráze nepočítaje. Říkáte si nejdříve anglicky, pak česky. Nakonec zvolíte metodu, že si jednu stranu zakrejete a zkoušíte, co vše umíte.
Hodinu před testem zjistíte, že neumíte téměř nic. Rozhodnete se k radikálnímu činu - tahák.
 
 

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.