Zaujal vás nějaký referát? ...... Máte k nějakému připomínku či poznámku?
Či snad vám nějaký referát pomohl do školy?

Napište to do komentářů!
Čím více dáte najevo svoji spokojenost či nespokojenost, tím více nám pomůžete
při úpravách tohoto blogu.

V

Válka s Mloky - Karel Čapek

7. dubna 2013 v 19:57 | Fanta Light
Od Čapka jsme již četla Hordubala a doufala jsme, že v tomto duchu bude pokračovat. Nějak zklamání přišlo docela brzy... Čtu, čtu, čtu a válka nikde. Až v poslední kapitole se to o něco jako "válku" pokusí. Celý příběh totiž vypráví spíše o tom, jak se z obyčejných inteligentních zvířat stali mluvící protivníci lidstva. Že to člověk si sám proti sobě vytvořil záhubu.
Pro zajímavost - letost na podzim 2013 by tato kniha měla být zfilmovaná.

Vampýrská akademie - Richelle Mead

30. srpna 2011 v 9:41 | Angel Darkwood
Další příspěvek od Angel Darkwood. Já osobně jsem tuhle knihu nečetla, ale říká se, že je leí než Stmívání... Nevím. mně se do ní osobně moc nechce a tkové věci mě přestávají lákat. Ale kdo ví? A jaký je její názor? "Do čtení Vampýrské akademie se ponoříte a přestanete číst, až když budete na konci. Tak je tato kniha napínavá a hlavně se dobře čte. Zaujme vás ale především svým dějem, který se liší od ostatních podobného ražení."
_______________________________________________________________________________________________________
Rok: 2007
Originální název: Vampire Academy
Žánr: Román
Místo děje: ???
Jazyk: angličtina

TATO KNIHA MÁ I DALŠÍ DÍLY.

Višňový sad - Anton Pavlovič Čechov

18. června 2011 v 15:08 | Fanta Light
Takže další Čechov... Doufám, že poslední, neboť tento autor mi leze děsně na mozek. Kdybyste se ptali, proč to tedy čtu a já vám odpověděla, stejně to nepochopte, takže to neřeště a raději mi připište, co si o téhle knížce, referátu nebo autorovi myslíte...
Fanta Light
_______________________________________________________________________________________________________
Rok vydání: 1900
Původní název: Вишнёвый сад
Žánr: Komedie
Místo dění: Ruské panství
Jazyk: Rusky

V zámku a v podzámčí - Božena Němcová

24. března 2011 v 19:29 | Fanta Light
Malá, útlá, hezká knížka od Božky :). Rozhodně lepší a zajímavější než Babička...
Fanta
________________________________________________________________________________________________________
Rok vydání: 1858
Původní název: V zámku a v podzámčí
Žánr: Povídka
Země: České země
Jazyk: Česky

Na zámek přijíždí manželé Skočdopole - Kateřina a Václav, se svým služebnictvem a Kateřinám miláčkem psíkem Jolim. O něj se stará mamzel Sára, které paní nejvíce věří. Zároveň je její komornou a říká jí, co jak by měla udělat.
Mezitím odchází z městečka Karásková se svými dětmi - Vojtěchem a Josífkem. Od doby, co její muž spadl z lešení a zabil se, spadla do chudoby a nyní žije pouze z toho, co jí dají ostatní. Bohužel má ještě zimnici a její život se stále krátí. Vojtěch se rozhodne odejít do zámku, aby tam vyžebral nějaké jídlo. Tam je přijat vlídným vrátným a slečnou Klárkou. Ti mu dají jídlo a slíbí mu, že mu každý den opět něco dají. Při Vojtěchově návratu Josífek zemře. Přijmou je sice do svého domu Sýkorovi, ale v noci podlehne nemoci i Karásková. Zařídili tedy pohřeb a ujali se sirotka a vychovávali ho.
Jednou mezitím, co měla mamzel Sára dávat pozor na psíka, se věnovala svému nápadníkovi Jacquesovi, komorníka jednoho barona. Při této chvíli Jolínek utekl z pokoje a rovnou do zahrady. Zde se s ním setkal Vojtěch a vzal ho sebou. Jelikož byl po Kateřinu psík vším, za jeho záchranu ubytovala Vojtěcha v zámku a učinila ho jeho opatrovatelem místo mamzel Sáry. Od té doby se z chlapce a psa stali nerozluční přátelé
O tři týdny později odjelo panstvo na nedaleký letohrádek. Bohužel paní Kateřina onemocněla a musela se narychlo z letohrádku vrátit. Pávě tu noc si přizvala Sára k sobě do pokoje Jacquese a říkala mu, jak si udržela toto místo, třebaže i podvodem. Paní to vše slyšela a ráno řekla Sáře, že o všem ví a je okamžitě popuštěna. Kateřin stav se však nijak nelepšil a říkalo se, že má choleru. Až po několika týdnech se začala uzdravovat a mohla vstát z postele. Také se úplně změnila. Začala se s manželem více zajímat o chudé lidi a nechali zřídit nemocnici. Jako svého syna a tím i nástupcem učinila sirotka Emila. Nakonec odjeli manželé Skočdopole na doktorovu radu do Itálie, aby se tam paní úplně uzdravila. Jolínka během této doby přestali rozmazlovat a začal si zvykat na život bez pohodlných polštářů a nejlepších kousků masa. Vojtěch se o něho dále staral a začal se i pilně učit, aby se mohl stát doktorem.

Vejce a já - Betty McDonaldová

3. února 2011 v 10:57 | Fanta Light
Vtipný příběh o tom, že ne všechny rady, co nám drahé maminky dají jsou správné... Také o slepicích, Sporákovi a životě v pustině. Vtipné, poutavé a skvělé na přečtení ;).

Fanta Light
______________________________________________________________________________
Rok vydání: 1945
Původní název: The Egg and I
Žánr: Román
Země: USA
Jazyk: Anglicky


Betty a její mladší sestru Marry vychovávaly součastně maminka s babičkou, jenže každá jinak. Již v dětsví poučovala maminka Betty, aby nechala svého manžela dělat jen to, co chce on, pak bude šťastná i ona. Teda alespoň u ní to tak bylo. Na rozdíl od ní, když se Betty v sedmnácti zamiluje do Boba a o rok později se vezmou, musí žít tak, jak to nesnáší. Bob si vždy přál být správcem slepičí farmy a Betty, jako správná manželka ho v tom podporuje. Odstěhují se do Spojených států blízko Olympijských hor. Zde začíná pro Betty naprosto nový, a také úplně jiný, život než doteďka znala. Každý den musí brzo vstávat a hned se začít starat o slepice, aby měli stejnou teplutu, dobrou stravu a zapisovala, jak snáší vejce. K její smůle se starý, polorozpadlý dům začne opravovat až po zhotovení všech kurníků a úpravě zahrady, kde bylo k překvapení všech i několik neznámých druhů stromů.
Betty ve své knize popisuje, jak probíhají jednotlivé, většinou nezáživné, dny a návštěvy sousedů vzdálených 6 km. Každý den se objevuje spoustra práce a Betty si stále nemůže zvyknout na tento život. Život bez elektřiny či telefonu. Neustále jí štvou slepice, brzké vstávání, indiáni, kteří vůbec nejsou takový, o jakých četla, knihovna, která je v několik kilometrů vzdáleném obchodě, zavařování všeho možného, co se najde nebo Sporák, která hoří jen, když se mu chce.
Takto stráví dva roky. Když se jednoho dne rozhodne její muž koupit novou slepičí farmu, tentokráte i s elektrikou, Betty je nadšená. Konečně bude moc přispat a nebude muset neustále se věnovat slepicím. Její muž jí ovšam opět zklame. Slepice se musí totiž brzo ráno krmit. Čím dřív budou nakrmené, tím dřív ponesou. To jen dokazuje, že pánem na farmě není člověk, ale slepice.
 
 

Reklama
Staré referáty procházejí rekonstrukcí, proto bych u nich prosila (leden - únor) zvýšenou opatrnost. Mohou se tam vyskytovat jisté chyby.

Komentáře nevztaující se k žádnému článku pište do reklam. V opačném případě mažu!
I zde platí AUTORSKÁ PRÁVA!

Na tomto blogu se právě nachází 88 referátů.
Blog založen: 18. 1. 2011
Majitelka: Fanta Light
Kontakt: Fantalight@seznam.cz.